atlantis

helenistik cag da ya$ami$ oldugu one surulen $u andaki teknolojiden daha ileri bir teknolojiye sahip oldugu rivayet edilen kayip ada..kimi bilim adamlari tarafindan manisa da oldugu varsayilir..hatta ingiliz arkeologlar tarafindan bu bolgece bir cali$ma dahi yapilmi$tir..kimilerine gore yanardaglarin infilaki sonucunda, kimilerine gore ise bir diger kayip ada olan mu ile aralarinda cikan nukleer bir sava$ sonucunda yokolduguna inanilir..
bugün aldığım david gibbins kitabı.kapakta "yeni kuşağın da vinci şifresi’dir, ama bu kez gerçek bir öykü ile karşı karşıya kalabilirsiniz!" denmiş, bu yüzden baya ilgi çekici geldi.
1 adet yazar adayı..
hoşgelmiş..

nick’i gibi olsun diyoruz ve kameralarımızı kayıp kıta atlantis’in bulunduğu müjdesini vermek üzere ankara stüdyolarına bırakıyoruz..

edit: daha 3 entrysi var ama, okurken pek bi keyif aldım.. imla kurallarına göstediği özen de cabası.. daha ne olsun??
antik misir kaynaklarina göre atlantis’in başina gelenler m.ö 9000’e dayanir. kaynaklara gore atlantisin başina gelmeyen kalmamiş en sonunda da denizin dibini boylamiş.
itiraf edeyim ki doğum yerimdir kendisi. hatta rivayet odur ki atlantis devlet hastanesinde doğmuşum. ne günlermiş. kütüğüm hala daha orada. anısı hatırası var diye aldırmıyorum.