arkadaşa aşık olmak

0 /
goetica
arkada$ta size a$ık ise sevgili konumuna terfi etmektir lakin hic bir $ey arkada$ken olduğunuz gibi olmayacak zamanla arkada$ken yanında çok eğlendiğiniz insanın sevgili iken aynı ki$i olmadığını farkedersiniz.sonunda hem iki tarafta üzülür hem de arkada$ dediğiniz ki$i artık hayatınızda arkada$ olarak bulunmaz..
palovera
her insanın basına gelebilecek ve hatta gelen bir hastalıktır.sinir bozuklugu,uykusuzluk,depresyon en onemli bulgularıdır.boyle bir hastalıgın tedavisi icin iki yol vardır:
birinci yol: asık olunan arkadasa itiraf edilir.(%10)
ikinci yol: makul bir karar olarak arkadaslıgın bozulmaması icin hicbirsey olmamıs gibi hayata devam edilir.(%90)
...
birinci yolda ’’ilan ı ask’’ vardır.en derin en guzel duygularınızı ona soylersiniz ve ’’ne olacaksa olsun’’ dersiniz,ardından onu dinlemeye baslarsınız.asık olunan kisinin durumu kavraması biraz zaman alsa da kararını size acıklar,’’yaa aslında anlamıstım ben de ama soyleyemedim sana... ben de ...’’diye bir karar cıktıgında ayaklarınız yerden kesilir,kalbiniz duracakmıs gibi olur,nefes alamazsınız birkac saniye,sonra da derin bir ’’ohh’’ cekerek rahatlar,’’ehe ehe bu is bu kadar’’dersiniz.olumsuz bir karar anında asık olunan arkadas,’’yaa canım ben de seni seviyorum ama arkadas olarak..!!,’’yaa ben aslında bortucan ı seviyorum..’’,’’canım tesekkur ederim ama ben..?hmm bilmiyorum yaa simdi bisi soyleyemicem..’’,’’peki o zaman arkadaslıgımız buraya kadarmıs..’’ gibi cevaplarla karsılasırsınız.o an mutsuzlugunuzun ve kaybetme hissinizi benliginizde algıladıgınızın portresidir.oncesinde yasadıgınız hastalı tekrar ve daha beter olarak geri doner,tedaviniz yarım kalır.o zaman ikinci yolu secersiniz,unutmak..ilk zamanlar acı verir,yorgun dustugunuzu kalbinizin kırıldıgını hissedersiniz ama aslında kaybeden siz degil karsınızda duran nbldir.(bkz: deneyim)bu surecten kurtulmanız tamamen size baglı olsa da yapılan deneyler sonucunda bir dahaki asık oldugunuz zaman bu etkilerden tamamen kurtulursunuz.zaten baska denizlere yelken acmaktam baska careniz de yoktur,en iyi arkadasınızı kaybetmisinizdir..
...

ikinci yolu tercih etmenizde ise biraz acı cekersiniz,kara bulutlar altında yolculuk ettiginiz zannedersiniz ama unutmayın,her fırtınanın arkasından guzel bir gunes cıkar.bunun bir sonucu olarak artık o eski kanka tadında arkadasınızdan sogumaya baslarsınız hatta biraz daha ileri giderek(daha az gorusmeler,soguma tripleri) arkadaslıgınızı noktalandırırsınız.aynı zamanda bunu becermez iseniz,buyuk bir olasılıkla arkadaslıgınız devam eder ve siz de eskiden asık oldugunuz en iyi arkadasınızın dugununde kendinize normal bir ask ararsınız,ankara misket havasında ve ya halay cekerken..

arkadasa asık olma hastalıgında bence en ilgi ceken yani her halikarda kazanmıs olmanızdır.dusunsenize, eski arkadasınız yeni sevgiliniz,bircok ortak noktanız var ve birbirinizi en az kendinizi tanıdıgınız kadar tanıyorsunuz..mukemmel bir iliski ve hatta omur boyu surecek sevgi...zaten birini tanımadan ona asık olamazsınız,o yuzden en iyi yol arkadasınıza asık olmanızdır en azından bir deneyin.en mukemmel ask da karsılıklı olanıdır,kaybetme riskiniz minimuma iner cunku siz onu tanıyorsunuzdur,o da sizi..o zaman neymis?’’sevginin en saglıklısı onu tanıdıktan sonra baslayanıdır.’’
ayrıca bakınız lutfen...
(bkz: iki ucu boklu deynek)
(bkz: arkadas ayagi got ayagi)
(bkz: kanka modu)
...
thanks to exfriends...
wotanmituns
bir teori, erkek ile kadin’ın arkadas olamayacagini iki tarafdan birinin mutlaka karsi tarafa karsi birseyler hissedecegini ve bu hisler sayesinde arkadaslik iliskisi icin gerekli guvenin saglandigini lakin sonunda iliskinin hezimetle sonuclandigini iddia eder.
van ness
zamanla unutulan giden bir arkadaşlık olmaya mahkum olan arkadaslıktır. unutulacaktır arada yaşananlar başkasıyla mutlu olacak aşklarını size danışacaktır, ızdırabınıza ızdırap katacaktır, iyilik ila kötülük yapma arasında bırakacaktır...olmayacaktır..

birgün ansızın olması gerektiği üzere unutulacaktır...
made in heaven
bastan beri asiksinizdir,tam sekillenmedigi sirada arkadasliginiz ilerlemis ve bu derinde kalmis ask en iyi arkadasiniz mertebesine yuceltmistir onu.parasal konularda yapacaginiz girisimlerde kendinize guveninizin odulunu alacaksiniz,saglik konusuna biraz daha dikkat.
ilseyim
fark ettiğiniz anda içinizdeki dalgalanmalar fırtınalı bir denizden daha feci bir hal alacaktır. söyleseniz onu kaybetme korkusu vardır. söylemeseniz, onun da sizi sevme ihtimali olduğu için, çok güzel olabilecek bir ilişkiyi kaçırmanız söz konusudur. yaptığı her şeyi sürekli size aşık olduğuna yormak istersiniz ama arkadaşça davranmış olabileceği düşüncesi de içinizi kemirir. bir gün aradığınız da işi varsa ve gelemiyorsa başınızdan aşağı kaynar sular bile dökülebilir. üstelik karşınızdaki insanla ilgilendiğinizi belli edip tepkilerini ölçmek de zordur. sarılsanız, zaten aşık olmadan evvel de sarılıyordunuz, buluşmaya çağırsanız zaten önceden de çağırıyordunuz. üstelik o güne kadar ona her şeyinizi anlatmışsınız. dolayısıyla bütün zaaflarınızı da bilecektir. öncesinde şıpsevdi bir insansanız onu sevdiğinizi inandıramayacaksınız. daha önce neden ona bu açıdan bakmadığınıza kendiniz de şaşıracaksınızdır. "acaba hep sevdim de fark mı etmedim" düşüncesi beyninizi kemirecek. didişmeye başlayacaksınız. eğer iki taraf da sürekli didişiyorsa, evet, bu gizli kalan bir aşk olabilir. ancak iki gizli aşık sürekli didişir. bu durumda allem edip kallem edip bir şeylerin değiştiğini karşı tarafa belli etmek iyi olacaktır. hem huyunu suyunu bildiğiniz bir insan hakkında hayal kırıklığına uğramanız veya birbirinizi tanıma sürecinde ilişkinizi yıpratmanız da pek söz konusu olmaz. karşınızdakini olduğu gibi kabul edip başlamışsınızdır ilişkiye zaten. ama öte yandan o size sadece arkadaşça bakıyorsa arkadaşlığınıza hainlik ettiğinizi bile düşünebilirsiniz.
salome
"arkadas" degildir o "tanidik"tir. "arkadasa asik olan"i elestirene kadar once sanirim arkadas kavramini acmak lazim zira "biz" her tanistigimiz iki-kelam konustugumuz, "msn"ini aldigimiz, "msn"imizi verdigimiz, hatir sordugumuz kimselere "arkadas" yakistirmasini yapistiriverme egiliminde insanlariz ki "sicak kanli" olmamizdan kaynakli her halde. "arkadas"in icerigini boyle yuzeysel tutarsak eger asik olmak mantik ve ahlak cercevesi icinde bir tepki niteligine burunen normallik olarak yorumlanabilecektir. haa ama "arkadas" dendiginde benim anladigimi anliyorsaniz siz de; yani cok sey paylastigin, cokca vakit gecirdigin, "guven"digin, tanidigin-gercekten tanidigin- hayat arkadasi ise yaptiginiz cikarim, ee tabii o zaman sorgulamaya ve elestirmeye baslamak gerek "ask" gelistiginde karsida. diye dusunmekteyim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol