aranmamak için cep telefonunu kapatmak

0 /
independence
gerekli gereksiz aramalardan bikan bunyenin "artik yeter ulan!!" dedigi bir anda yapmayi akil ettigi eylem.boyle durumlarda gunun 4/3 unde telefon kapali durur bunye huzur bulur.
esek sipasi
birine veya birilerine ithafen yapilan bi durumsa "mesaj varmi, aramismi" diye telefonu kisa donemlerle acarak ve de tekrar kapatarak yapilan gereksiz eylem.madem aranmak istemiyosun telefon alma.
pixie
önce insan resmen hafifler. telefonsuz bir yaşam muhteşemdir. sanki üzerinizdeki 200gramlık alet size ağır gelmiştir.
daha sonra "ay kim mesaj atmıştır acaba" merakı içine girilir. sanki günlerdir ortadan kaybolmuşsunuz da herkes deli gibi sizi arıyormuş gibi hayaller kurarsınız.
son olarak pes edersiniz. açılır o telefon.

(bkz: bağımlılık)
(bkz: yaşasın graham bell)
alos
birini aldatırken yapılabilcek en aptalca olaydır.bi de şarjım bitmiş derseniz daha bi aptalca olacaktır.
defrost
arada bir herkesin yapmak istediği eylem. bu durumda insan rahatlayabilir, hiç kimsenin ulaşamayacığını bildiği için , bilinmedik bir yere gidip rahatça kafa dinlenebilir, istenilen herşey yapılabilir. bu durum tek başına olmaya da bilir.
darklord
bunun şöyle bir alternatifi daha vardır; telefonunuzun ayarlar bölümünden aktarma seçeneğini açıp tüm aramaları etkinleştirerek telefonunuz telsim ise 0542 222 22 22 nolu telefona turkcell ise 0 532 111 11 11`e yönlendirirsiniz. böylece telefonuz hem açık kalacak, hem siz istediğiniz kişiyi arayabileceksiniz,hem de sizi kim ararsa arasın "yanlış bir numara çevirdiniz" veya "hede hödöye kayıtlı böyle bir numara yoktur" cümlesi ile karşılaşacaktır. ayrıca bu yönlendirme işleminde asla ve asla kontör gitmiyor ya da ücret ödemiyorsunuz.
parabola
gunlerdir telefonu calmayan kisinin, gunlerdir kendisini aramayanlardan intikam alma amaciyla yaptigi eylemdir. telefonu kapattiktan sonra haydi simdi arayin da ulasabiliyorsaniz ulasin gibi ic gecirmeleri olabilir. degisen bir sey olmaz, telefonunu actiktan sonra her zamanki gibi sagda full sarj,solda full sebeke ve ortada gsm operatorunun ismi.
sukela
ya da serviş dışı olan telefon numaraları buluyorsunuz ona yönlendiriyorsunuz. zira kız arkadaş "kullanılmamakta ne demek ya daha dün kullanıyordu" şeklinde kıllanacaktır.
ayrıca meşgulken yönlendirirseniz no tuşu ile işlem tamam olur.
hobaa
trende,vapurda,martı sesleri yahut üsküdar üsküdaaar sesleri arasında,annenizin sizi eskişehirde sanması ama eskişehirde deniz ve martı olmamasından ya da trenle şehir içi yolculuk yapılamayacağından ele düşen tek çare,önce şarjım bitiyor mesajı ardından kapatılan telefondur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol