ara

0 /
independence
zeynep bastık'ın son klip sarkisi.

once sozleri;

Yavaş yavaş yakar
Bırakmıyor ki aşk
Sensiz kendimden geçtim, dalıp uzaklara

Aşk gidip dönmemek mi
Böyle özlemek mi
Yok mu mutlu bir son
Vurulup ölmemek mi
Var mı başka bir yol

Dinmez ki şu hasretin sesi sus dedikçe
Uçurumdayım gelip tut elimden
Ya da düş benimle

Ara ara ara doldu kalbim yara,
Başa sara sara
Ara ara ara sanki en dipteyim çıkar boğulmadan

Azalır mı acılar sarılıp anılara
Yorar ayrılığın yükü geçip üzerimden
Başa sarıyor, niye ?
Yetmiyor yine geceler, sanki unutmuş doğmayı bize güneş

Anla şu çilemden, geçtim bu bedenden yine seni beklerken
Çekip gidemez kalp, böyle tükenirken, kırılıp dökülürken

Dinmez ki şu hasretin sesi sus dedikçe
Uçurumdayım gelip tut elimden
Ya da düş benimle

Ara ara ara doldu kalbim yara,
Başa sara sara
Ara ara ara sanki en dipteyim çıkar boğulmadan

klibi;

independence
ba$liklarin uzerinde bulunan firefox gibi tarayicilarda cali$miyordu ancak incele butonunun yanindaki cali$iyordu. bu salakliga bir son vermek icin sabah 05:50 itibari ile bilgi ara butonunu hizmete actim.
pipisik
modern anlamdaki 88 takımyıldızdan biridir. türkçedeki adı sunak takımyıldızı olan ara’nın dünya’ya en yakın yıldızının kadri 2.9 olup takımyıldız en iyi temmuz ayında, saat 21:00’da görülebilir.
sipsi
ben ukde butonunun yanında yer alanını biliyordum da başlıkların üstünde bulunanını az önce ekrana boş boş bakarken fark ettim. hayır kocaman da yazıyor yani nasıl görmemişim? şaşkınım şu an, tarifsiz duygular içindeyim...
independence
$imdi aklima geldi, pek cogunuzun bilmedigi bir $eyi aciklayayim burada.

mesela icerisinde ses kelimesi gecen bir ba$lik aratacaksiniz ama bu ba$ligi aratmak icin direk olarak "ses" yazarsaniz onunuze $u an icin net olarak 800 ba$lik cikacaktir ki bu ara butonunun kisitlanmi$ sayisidir zaten, yani maksimum 20 sayfadir ve bu ba$liklar icerisinde safra kesesi, guns n roses ve benzeri ba$liklar da olacaktir, cunku onlarin da iclerinde "ses" kelimesi gecmekte.

ancak eger direk olarak "ses" kelimesini aratmak yerine once bir bo$luk birakip ses yazip sonra da bir bo$luk birakarak, yani "ses" yerine " ses " $eklinde aratarak sonuca ula$maya cali$irsaniz sizi buyuk kolayliklar bekliyor olacak.

6 sene sonra ancak $imdi aciklamak aklima geldi.
independence
aramalarin sonucunda 120 saniye aradan sonra "oha" ile alakali ba$liklara yonlenmekten bugun itibari ile vazgecti.ote yandan hatirlanmasi gereken bir ba$ka nokta ise, ara isimli sevgili butonumuz aradiginiz kelime ile alakali maksimum 800 sonuc yani 20 sayfalik bir sonuc onunuze getirmekte.tum sonuclari da getirebilirdi ama servere de acimak lazim.
puppeeter
artik firefox kullanicilari icin de aktif olan buton.incele butonun solunda,ukte butonunun saginda.houstondan kime sorsan söler o derece.
bloody mary
sözlüğe ait bir buton, aramak istediğimiz kelime ile ilgili açılmış başlıkları göstemekte..
ama mesela ben bir kelime aradım, başlıkları inceliyorum falan sonra birdenbire başlıklar değişiyor;
(bkz: oha)
(bkz: oha falan oldum)
(bkz: oha falan olmak)
.
.
.
şeklinde..anlıyorum yeniliyor kendisini de, niye hep oha kelimesi ile ilgili başlıklar çıkıyor karşıma onu anlayamadım henüz..
nihilist
firefox ile calısmayan buton. ha simdi kesinlikle bi yolu vardır, ornegin olası bir sekilde soyle bir mesaj alabilirim;

ayalra gir abi bilmem ne paritesini sole yap, soora git zimbabwe cıkıslı bir ip al. ondan sonra o ip ile microsoft’a gir microsoft’a mail at ve deki bana su bilmemne pluginini yukle, ondan sonra ayalara gir ordan cozunurluge soyle yap, sonra bir falcı getir oku uflet firefox’a hah iste onu yapınca calsıyor.

hayır arakdasım ben bunların hic birisini yapmak istemiyorum, ben sade ve oz bir bilgisayar ozurlu olarak firefoxla baglanıp tek bir sol tıklama ile aramaya inanmak istiyorum.

hatta bununla kalmayıp aramayı kategorize etmek istiyorum. bir kiini yazdıgı tum entryleri aramak istiyorum, canım isterse alfabetik sırayla veya tarihsel sıra ile de yapmak istiyorum bunu...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol