antony and the johnsons

seeyouindisneyland
kaliforniya’da yetişen antony, boy george’un 1982 tarihli ilk albümü kissing to be clever’ın kapağında sanatçının imajını görene kadar kendini bir yabancı gibi hissediyordu. 1990 yılında new york’a taşınan antony kendini, avant-garde duyarlılığına ve belirsiz cinsiyet anlayışına oldukça yakın bir topluluk içinde buldu.
blacklips adında bir topluluk kurup blue velvet dönemi isabella rossellini ve 1982 tarihli soft cell 45’liği “torch”un kapağını süsleyen drag queen modelini benimsedi. 2000 yılında antony and the johnsons’ı kurup durtro plak şirketi’nden kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini yayınladı. ardından lou reed albümleri the raven ve animal serenade’de konuk sanatçı olarak yer aldı, sanatçıyla birlikte turneye çıktı.
bir steve buscemi filmi olan animal factory’de antony, androjen bir mahkumu canlandırdı. 2004 yılında anthony and the johnsons, 45’liklerinden oluşan toplamayı ve son olarak da bu sene şubat ayında “i am a bird now” albümünü piyasaya sürdü.
tayfa75
19. istanbul caz festivali kapsamında, cemil topuzlu sahnesinde bir konser verecek bir diğer müthiş ses. sahnede kendisine 39 kişilik filarmonia istanbul orkestrası eşlik edecekmiş.

ayrıntılı bilgi için:
http://caz.iksv.org/tr/program/342

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol