anketör

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını Buradan İndirebilirsiniz..


made in heaven
sirketler tarafindan anket yapmakla gorevlendirilen kisi.genellikle yolsuz universite ogrencileri ugrasir bu isle.son derece yorucu,bir o kadar da eglenceli ve komiktir.
imgoindeeperunderground
genelde yaptiklari anketlerin neye yaradiklarini bilmezler. misal turkiye ab ye girmesin konulu bir anket ve imza toplama gorevinde istiklal caddesindeki genclerden birine "peki bu anket ve imzalar sonra ne olacak, toplayip ne yapiyorsunuz bu bilgiler ve imzalar ile" diye sordugumda, "bu aslinda insanlari bilgilendirmek icin" seklinde bir yanit almistim. "tamam guzel kardesim de, neden bilgi vermek icin anket yapiyorsun,imza topluyorsun ki?" demedim, biraktim inandigi isi yapsin solcu gencler ama sinirim de bozuldu. madem bole bir is yapiyorsun, anketlerden istatistik almasan bile hic olmazsa topladigim imzalari yolla bir yere, belki ise yarar. belki de yollaniyor anketor kardesimizin haberi olmamis durumdan. olamaz mi,olabilir..
esek sipasi
genelde anket basina para veren kurum ve kuruluslarla calisanlarinin karli oldugu, digerlerinin ise acinacak halde oldugu asina olan bir meslektir.universite ogrencisinin ekmek kapisidir cogu zaman.
isimsiz kahraman
insanlarin suluk muamelesi yapip yuzune bile bakmadigi kisiler. hayir kimse ankete katilmak zorunda degil tabi de bi "tesekkur ederim ama hayir" demek de cok buyuk bi yuk olmamali kisiye.
nuquerna
fobim. istiklal caddesinde birisi tarafindan az daha kotu yola surukleniodum. son anla kacmasaydik su an musteri beklio olabilirdim.dusundukce tuylerim urperiyo...
overload
kaninda piclik kodlanmis olan arkadaslarimin bize hayali isim ve imzalarla yaptiklari iskenceye anket bunu bize yapan ibnetor arkadaslarimada anketor denio efenim.
adrenokortikotropik
merhaba..hede hödö araştırma şirketinden geliyorum, alkolsüz içecekler üzerine bir araştırma yapıyoruz da, yardımcı olmak ister misiniz? şeklinde, üzerine araştırma yapılan konusu değişken lakin yardımcı olmak isteyenleri aramaktan asla vazgeçmeyen ve bunun için tüm gün sokaklarda sürten cefakar insanların genel adıdır . yüzlerinde bir sevimlilik ve bakışlarında acı bana ifadesi taşıyanları makbuldür. genelde kapılar yüzlerine kapanır, öff senle mi uğraşacağım gibisinden. ama azimli bir anketör asla yılmaz, yılmamalıdır.
catatonic
soru "combosu" yapip, psikolojik savas akabinde kisiyi hayattan sogutma uzerine düsünülmüs meslektir. terminatör ve "ibnetör" ve ozellikle vibratörlerle herhangi bir ortak yanlari yoktur.
burakthy
yürürken bana rastladıklarında sanki bir basın toplantısından çıkmış edasıyla acelem var teşekkürler diyerek yanlarından geçtiğim kişiler
orqn
hiç haz etmediğim insanlardır. sözlük içindekilerden bahsetmiyorum. onlardan da haz etmiyorum ama şimdilik konumuz onlar değil; dışarıdaki anketörler.

istanbul’ da en sık görüldükleri yer istiklal caddesi’ dir. taksim’ den tünel’ e kadar 50 şer-60 şar metre aralıklarla konuşlandırılıyorlar firma sahipleri tarafından. her birinin etrafında gözle görülemeyen ve yarı çapı 120 cm olan bir daire var. pi’ yi 3 alırsak; dairenin alanı=pi*r^2 den : 3* 1.2^2 = 4.32 metrekare eder. 4.32 metrekarelik bu alana girdiğinizde hemen fark ediyorlar sizi ve yanınıza gelip soru bombardımanına başlıyorlar.

bunun profesyonel bir iş olmadığının, üniversite öğrencilerinin harçlıklarını çıkarmak için yaptıkları bir iş olduğunun farkındayım. ben de yaptım zamanında; ama yine de çok sinir bozucu. ben kafamda yüzlerce tilkiyle hızlı hızlı bir yere doğru yürürken önüme anketörlerin atlamasını istemiyorum. ve aniden birileri bana bir şey sorduğunda paniklediğim için çok saçma sapan cevaplar vermek zorunda kalıyorum kendilerine. daha doğrusu; kalıyordum. sonra birkaç farklı yaklaşım şekline karşı farklı cevaplar hazırladım. ezberledim onları. tamamı baştan savma garantilidir;

- merhaba, bir şey sorabilir miyim?
+ soramazsın.

- pardon beefendi, birkaç dakikanız var mı acaba?
+ olsa da sana vermem.

- iyi günler, bıdı bıdı hakkında bilgi veriyoruz. dinlemek ister misiniz?
+ duyamıyorum ben.

- bıdı bıdı hakkında küçük bir anketimiz var, katılmak ister misiniz?
+ io non vi capisco.

evet, yukarıdaki cevapları verdiğinizde muhabbet hiç uzamadan sonlanıyor. siz de sadece birkaç saniye içerisinde onlardan kurtulmuş oluyorsunuz. sizden nefret ediyorlar ama alışıyorsunuz buna da zamanla.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol