alkollü araba kullanmak

spoiled
trafik canavari olma yolundaki adim adim ilerleyiste bulunan canlilarin meydana getirdigi ve trafik polisleri tarafindan cok begenilen olay.
darklord
olmeden yada oldurmeden onceki yapilan eylemlerin ba$inda gelir, kontrolunu kaybeden alkollu surucu yolda gordugu nesneleri yada canlilari bonus zannederek toplamaya kaltiklari ve sonucun genelde musalla ta$inda "nasil bilirdiniz" sorusuyla bittigi olaydir.
sinirsahibi
sonucunda olusan kazada soz konusu eylem sahibi icin hic bir uzuntu hissedilmeyen, sadece karsi tarafi dusunup ciddi anlamda talihsizlige uzulunen hadise. yapanin dombililigi ise ispat gerektirmez.
angelus
yanina bir miktar alkol alip araba kullanmaktir. araba ile eve giderken tekel bayisine ugrayip 5/10 adet bira alarak eve donmekte bu sinifa girer. veya ben sacmaliyorum. bilmiyorum.
mad
araba içki arabasıysa ve bu malları bir yere taşıyorsa gayet normal bir durumdur.taşısındır ki bizde keyfimize bakalım.evet.
independence
son cezalardan sonra bu durum birey icin buyuk bir agirlik kazandi ki olmasi gereken de buydu zaten.

alkolmetre’ye uflersen ve alkollu cikarsan ve ilk defa enseleniyorsan cezasi 6 ay ehliyete el konulmasi ve 700 tl.

yok ben uyaniklik yapayim alkolmetre’ye uflemeyeyim dersen de cezasi 24 ay ehliyete el konulmasi + 2000 kusur tl.

(bkz: alkolmetre ye üflememek)
independence
ilk yakalani$ta 6 ay, ikinci yakalani$ta 2 sene, ucuncu yakalani$ta 5 sene ehliyetin kaptirilmasina sebep olur. para cezalarini konu dahi etmedim farkindaysan.

bu arada sureler 6 ay + 2 sene + 5 sene olarak gider, yani 7,5 sene falan olur.
independence
Her ne sebeple olursa olsun asla yapılmaması gereken bir şey. Kimsenin başına bir şey gelmese dahi yakalanırsan hakkında dava açılır ve benim gibi 5 ay 25 gün hapis cezası aliverirsin. 5 sene boyunca da o aldığın ceza sabit kalır ve kasten işlediğin herhangi bir suçta laap diye karşına çıkar, bir de o cezayı çekersin.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol