alkol

0 /
independence
fazla alindigi takdirde bagimliliga yol acan ve insanin hayatini kabusa ceviren, buna ragmen az alindigi takdirde sinirleri yok eden ve duygusalliga sebep olan bir sivi ce$idi.
independence
dozunda alinirsa fazla bir sorun yaratmayan sivi..kimi zaman insani icince maymuna cevirebilir.ba$ima geldi oradan biliyorum..kimi zaman dertlerinizi daha detayli du$unmenize sebebiyet veren, kimi zaman mutluluklarinizi daha dorukta daha keyifli ve $iddetli ya$amanizi saglayan bir aractir..ancak yeniden belirtmekte fayda var ki dozunda kullanildigi takdirde..aksi durumlarda bir felaketle kar$ila$maniz i$ten bile degildir.kisik sesli bir muzik,yalnizlik,sigara ve alkol ayrilmaz bir dortlu gibidir cok zaman..gene de icmemek lazim o ayri bir konu tabi.

made in heaven
insani dertlerinden gecici de olsa uzaklastiran,onu bile unutmanizi saglayan,normalde dogru durust gulmeyen biriyken kahkahalar atmanizi saglayan,dilinizin cozulmesine sebebiyet veren,en basit sarkilarda gozlerinizin dolmasina neden olan,hayatinizin akisini genellikle olumsuz yonde etkileyen,cevrenizdeki insanlarin size bakis acilarinda onemli tahribat yaratan,buna ragmen ozetle en guzel bi sey...ayrica lutfen (bkz: ben sarhos degilim)
hobaa
muhabbeti koyulastiran,sofralari tatlandiran,gonlumuzu senlendiren,costuran,tastiran,cok alinca atilmamasi gereken mesajlar attiran sivi.
seyhmerat
alkol bilincaltini ortaya cikarmaktadir birebirdir cok saglam alkol almis birisinden normalken hic isitmediginiz laflari duyabilirsiniz ancak bunlari soylerken cok ciddidir cunku aslinda gercek dusuncelerini soylemektedir. o yuzden bir insanin gercek yuzu alkol alinca ortaya cikarmis diye bosaz dememisler.
strahd
normalde, hücre zarlarımız seçici geçirgendir. yani ihtiyacı olan maddeleri, ihtiyacı olduğu kadar alır ve diğerlerini almaz. normal şartlar altında, seçici geçirgen olan hücre zarımızın alkole izin vermemesi gerekir fakat alkol hücre zarımızı yokettiği için ortada da zarar verilecek bir hücre bırakmaz. bir daha yenisi çıkmayacak olan nöronlarımızın da ölümünü hızlandırır, kısaca hızlandırılmış bir yaşlanma opsiyonu sunar. ayrıca bağımlılık yapar, alkol koması ve alkol krizi diye iki ayrı vakası vardır, karaciğer en hızlı replikasyon yapan organlardan biri olmasına rağmen karaciğeri mahveder, normalinin iki katı kadar büyüyebilir karaciğer. böyle zararlı bir şeydir işte alkol, pahalıdır da..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol