ali babacan

0 /
sergey
ozgecmisini okuduktan sonra bir insan evladi bunlari nasil yapabilir diye dusunmeden edememistim. bu kadar zeki bir insanin akp’de ne isi var hala daha anlamiyorum.
xerxes
imf’den para isteme bakani, islamci sermayenin adami, amerikan yardakcisi. bu tanimlamalar yeterlidir sanirim...
seyhmerat
abdullah gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığı için islam dünyasına hayırlı olsun demiş şahsiyettir. toy ve sofudur.
bgat
#536342

görüldüğü gibi ülkemizdeki "laik" cumhuriyet rejiminin nasıl bir anlayışa ve düşünce yapısına teslim edileceğini bir güzel gözler önüne sermiş sayın bakanımız.
schumi
akp kadrosundaki en kaliteli elemanlardan biri, yaşı da çok genç. bende tony blair izlenimi bırakıyor bu adam.

ps: birinin sevmediğimiz biri olması veya rakibimiz olması onu takdir edemeyeceğimiz anlamına gelmez.
independence
eski ekonomi bakani, yeni di$i$leri bakani.

ekonomi bakanligi tamam da di$i$leri bakanligi icin fazla yumu$ak yuzlu, ne bileyim ulkeyi diger ulkelerin di$i$leri bakanlari duzeyinde temsil edecek karizmaya sahip gibi gelmiyor bana. benim aklimda hep bir ismail cem kalmi$ di$i$leri bakanligini yaki$tirabildigim, o yuzden herhalde ki sonrasinda gelen tum bakanlar itici geliyor bana.

di$i$leri bakaninin biraz sert bir mizaci olmali, ne bileyim duru$u olsun hal ve tavirlari olsun bir karizmasi olmali. ben bu ozellikleri ali babacan’da goremiyorum. ustelik de akp hukumetinde tek sevdigim adamdir kendisi. ama yine de ne ba$ muzakereci olarak ne de di$i$leri bakani olarak bana tatmn edici bir portre cizmiyor. simasi fazla aydinlik, soz dinletebilme olasiligi bu yuzdendir ki az geliyor bana. yaki$tiramiyorum ben bu adami o makama ne bilim.

milli egitim bakanligi daha cok yaki$irdi mesela o okumu$ cocuk ifadeli yuzune.
independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
ali babacan ankara
ali babacan, 4 nisan 1967’de ankara’da doğdu. babasının adı hilmi, annesinin adı güner’dir. işletmeci ve endüstri mühendisi; orta doğu teknik üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü’nü bitirdi. yüksek lisansını northwestern üniversitesi kellogg school of management’da işletme dalında tamamladı. abd’de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette çalıştı. ankara’da ticaretle uğraştı. adalet ve kalkınma partisi kurucu üyesi oldu. 22. dönem ankara milletvekili. 58 ve 59. hükümetlerde devlet bakanlığı görevini yürüttü. avrupa birliği ile müzakereleri yürütmek üzere başmüzakereci olarak atandı. 60. hükümet’te dışişleri bakanı olarak görev yaptı. hükümette yapılan değişiklikte, devlet bakanı ve başbakan yardımcılığı görevine getirildi. çok iyi derecede ingilizce bilen babacan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.bilgi?p_donem=23&p_sicil=6063
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol