aldatılma korkusuyla yaşayan kadın

deepblack
eşinin yada sevgilisinin telefonunu gizlice karıştırmaya çalışan, kadın isimleri silen, eşinin sevgilisinin msn şifresini almak isteyen almaya çalışan ayrıca durmadan eşini sevgilisini kontrol altında tutmaya çalışan paranoyak bir canlı türüdür.
adrenokortikotropik
aldatılmayı kader sandırılmış bir kadın olabilir mesela söz konusu şahıs. aldatmayan erkek yoktur, erkek milleti değil mi alayının köküne kibrit suyu vecizlerini kendini bildiği andan itibaren annesinden, komşusundan, halasından, teyzesinden duymak zorunda kalmış bir küçücük kızın dimağında aldatılmanın bir ilişkinin getirilerinden olduğunun kalması da oldukça doğal karşılanabilir.

tek atraksiyonu saçını çekip tokanı çalıp kaçmak olan ilk aşkına bile güvenmemen gerektiğini düşünebiliyorsa bir dişi, o noktadan sonra hayat asla eskisi kadar masum ve kolay olmayacakır elbet.

aşkı savaş sandırılmış bünyelerin birbirini kapışma ve elden kaçırmama arzusu da anlaşılacak gibi değil.
sosyoekonomik düzeyi oldukça yüksek, hayata karşı sağlam bir duruşu var dediğimiz kadınlar değil mi zaten erkeğini eve bağlamanın binbir yolu diye yazı dizileri, dergiler basan? onları okuyan da onlardan başkası değil zaten.
sen bile bunu yaparsan hanım ablacım, bağlamak gibi bir tabiri seviyorum dediğin adam için kullanırsan, oo hoo..

güvenmeden aşk olmaz, e aşk olmadan güven olmaz, ama aşk savaş değil, kimse kimsenin esiri değil. istediği zaman ceketini alıp gidecek, aldatmak gibi bir atraksiyona girmeye ihtiyaç duymayacak birilerini seçmek gerek o zaman..biz bağlamazsak, onlar da kaçmaz, en fazla eyvallah deyip gider zaten..
onununkoru
bu sadece kadına indirgenmemeli bu korkuyu hemen hemen herkes yaşar. her insan kendisi için iyisini hakeder ve kimse dört dörtlük değildir. doğal olarak birlikte olduğun insanın senden daha iyi bir insan bulma olasılığı hayli fazladır. herkesin kıyaslama lüksü vardır. bunu aldatarak yapmak dah kolay gelir. karşı tarafı da zaten bu kaypaklık ve saman altından su yürütme taktiği tedirgin eder.
superoksit
doğuştan gelen kalıtımsal bir durum değildir. zaman ,mekan ve kötü rastlantılar sonucu bu hale getirilmiş insan popülasyonuna dahildirler. insan diyorum çünkü aynı durum erkekler için de söz konusu olabilir. gruplandırabiliriz
1- kendine güveni olmayanlar
2- kendine güveni olan ancak aptal yerine konmak istemeyenler..
zira korkunun ecele faydası yoktur. burada yaşanan korku değil tedirginliktir.. hazırlıklı olma güdüsüdür. ama hayatı zehir etmeye gerek yoktur.. boşverin hanımlar ve beyler dağınık kalsın..bu durumdaki herkese ismini hatırlamadığım şarkıcıdan geliyor:
benim hala umudum var...
mad
ilk olarak kadınlarda paranoyaklık olgusu erkeklerden daha fazladır. nerde biliyorsun lan ibiş diyeceksiniz, kaynak götüm olarak ortaya atılıcam. bu paranoyaklık durumlarının fazlalığıyla bireyde korku oluşumu hat safhada gözlenir.

aldatılma korkusuna sahip kadınlar çok ilginçtir. niçün ilginçtir, daha önce fena bir şekilde bu olayla karşı karşıya gelirse artık hayatında herkesin kendisini aldatacağı düşüncesine kapılıp genellemeye gider. eğer erkek bireyimiz bu korkuya sahip bir bayan ile bir birliktelik yaşamak istiyor ise erkek için çok zor günler olacaktır ilişkiyi başlatmak için. bayan kısmı otu boku mazaret gösterip ilişki başlatmayı istemez, size karşı bir şeyler hissetse dahi korkularından mütevellit buna göz yumamaz ve konuyu her daim kapatmaya çalışır. erkek kısmı da daha fazla uzatmaması lazımdır, bırakın gitsin korkularıyla yaşasın şeklinde ortadan kaybolmalıdır.

bir ihtimal bu tip kadınlarla ilişkiye sahipseniz, sürekli sorgu halinde günler geçirmeniz olasıdır. "nerdeydin, bu gece de mi arkadaşlarınla dışarda olucaksın, kim o arkadaşların, beni gerçekten seviyor musun, ay ne kadar seviyorsun ..." gibi sorular ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

kadın için bu korku gerçekten zordur. o hisse kapılıp aldatıldığını hissettiğinde, kendisi de erkeği boynuzlama girişimine girer. öyle göte böyle pipi hesabı bir olaya girişir. zaten böyle bir olguya sahip biriyle birlikteyseniz, kaçıp gidin oradan, daha güzel paylaşımlar sağlayacağınız kimseler olacaktır.

önemli olan sevdiceğinize gereken güveni ve sevgiyi vererek bu korkudan onu arındırmak en güzeli olacaktır. böylelikle ne kadın aldatılmış, ne erkek boynuzlanmış ne de değişik girişimlere dalınmış olur.

edit: grup seven çiftler konu dahiline alınmamıştır.
calamitycans
kendine güvensiz kadındır. tamam,kabul ediyorum kadın kendine ne kadar güvenli olsa da partneri aldatacaksa aldatır ama sürekli bunun endişesini yaşayan bir insan, kadın da olsa erkek de olsa kendinde eksik gördüğü bir şeyler var demektir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol