afili yalnızlık

0 /
dark tranquillity
pek bir güzel, afili, dinlemeye doyulamayan emre aydın şarkısı.
afili yalnızlık klibinde oyuncu şenbem dönmez kendisine aşık bir kadını canlandırmakta, klibin yönetmeni ise amerikalı yönetmen yon thomas.
dark tranquillity
baştan sona harika, bunalıma sokacak cinsten parçalar, herhangi bir eğitim almamasına rağmen muhteşem bir ses, içtenlik, beğenilesi sözler, yalnızlık, acı, hüzün.. hepsini bünyesinde barındıran,
şahsımın hiçbir albümü alırken bu kadar heycanlanmadığı ve tüm bekleyişe değen cinsten bir albüm.
muque
dinlemekte epey geç kaldığımı az önce gördüğüm şarkı ve klip.öncelikle emre aydın denen zat-ı muhteremi ne kadar tebrik etmek istesemde kaldırımlardan damlayan,taksim kadıköy civarında çağlayan hayranlarının bikbikleri nedeniyle uzak durmaktayım..bir ortalık durulsun.

gelelim şarkıya a dostlar...açıkcası pek bir güzel olmuş lakin; çok farklı, çok entresan diyemeyeceğim...insanların duyguları bırkalanmakta ki ben pek severim böyle çalışmaları..fakat yine burada o bitmek tükenmek bilmeyen "emre aydın melankolisi" elimi ayağımı tutup çok fazla sevmemi engelliyor...nedir ki yani...ah tuttuğunu aşk sananlar böyle eserleri cafede,yolda,barda,caddede,evde dükkanda,arabada tüketmese de ben de sıkılmasam.

klip oldukça başarılı olmuş,sonbahar tadında...ki şebnem dönmez denen hatun manyak manyak triplere girmiş bu maske pek bir şık durmuş üzerinde..yapanın,edenin eline koluna sağlık...

şimdi ben oturup bu kadar yorumladım bu bu eseri..benimkisi de böyle bir yalnızlık işte...pek bir afili.
myysteriouss
beklendiği gibi -ki belki bir gün özlersin gibi aşmış demenin bile az kaldığı bir şarkı habercisi olmuştu nasıl bir albüm olacağının- tüm şarkıların birbirinden güzel, tadından yenmez olduğu, dinledikçe dinlenesi gelinen bir albüm olmuş..fazla söze ne gerek..ama benim tek dileğim şu an afili yalnızlık şarkısıyla beraber popüler kültürün içinde kaybolmaması emre aydın’ın,cambaz’la mor ve ötesi de bir anda çıkış yapıp kral tv vb..kanallarda döndü,gereğinden fazla popüler oldu ve 2 yıl öncesi ile şu anki hali arasındaki fark ortada..bu çizgisinde giderse emre aydın ne kadar güzel..ellerine,ağzına sağlık..
recall
istiklalde tüm mağazalarda çaldığı için hiç duraksamadan yürünülürse caddenin sonuna kadar tamamı dinlenilmesi mümkün olan şarkı.diğer şarkılar için ise d&r da vakit geçirmek yeterli.
olu beden
sanıyorum ki ismi yüzünden dikkatleri böylesine üstüne çekmiş şarkıdır.
afili’ ne kadar bizden olsa da, yabancılaşmış bir kelime kültüre. özellikle şimdiye.

ha, şarkının güzelliğinden öte, emre aydın’ın sesi gerçekten çok farklı..
7doors
şarkı kadar klibi de hoş, güzel de klibi her izleyişimde kendimi düşünmekten alıkoyamadığım nokta plazma tv olan bi evde su ısıtmak için kettle yerine kullanılan mutfak gereci.tabii onun da klibe kattığı incelik su götürmez hoşlukta bi ayrıntı ama.. kendimi kontrol edemiyorum
tabii klibin en başında olduğu için hareketin bilinçli olarak vurgulandığını varsayıp altında yatan bi anlam arayacak olursak, bozulmuş olanı tamir etmek yerine elindeki diğer kartları oynayan bi şahıs bunu yapan da diyebiliriz belki..

(bkz: severek izliyoruz)
angelus
yalnızlığın yaşam biçimi olarak kabul edilmesi, herhangi bir pişmanlığın duyulmaması, arkada bırakılanlar için "keşke" ile başlayan cümlelerin kurulmadığı, dışarıdıdan bakanların "vah vah yazık oldu" sözlerine aldırmadan kendi içinde, bu yolun doğrultusunda mutlu olabilinen, esasında kendisi ile ne kadar kalabalık olduğu "seçilen" ile görünen bir yalnızlıktır.
marion
klibinin çok ilginç olduğunu düşündüğüm, 6. caddenin eski üyesi olan emre aydın’ın şarkısı.. dinlenmeli ..
akasha
türk pop müziğine bu kadar kaliteli klip çekildiğini hiç görmemiştim. şebnem dönmez çok doğal durmuş, her şey ince düşünülmüş belli.
şarkı da güzel. şaşırtıcı..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol