adalet için amerikadan medet ummak

pace
acıdır. ama bu medet umanın ayıbı değildir. devlet ve adalet sistemini delik deşik edenler düşünmelidir bu konuyu.
fjhyf
o kadar çok adaletsizlik o kadar göstere göstere temizlendi ki gözümüzün önünde, biraz olsun hırsını çıkarma imkanıymış gibi görünüyor amerikan mahkemeleri. dinlediğimiz konuşma kayıtlarındaki içerik mahkeme için delil oluşturmayabilir, cemaat-akp çatışması nedeniyle ortaya serilmiş ve tamamen komplo amaçlı da olabilir. zaten durum böyle de... ancak kıyısından köşesinden bile olsa bu çirkefliğe bulaşmış politikacıların öncelikle halkın gözündeki yerini kaybetmesi ve hapse girmese bile en azından meclise girememesi gerekirdi. oysa türkiye öyle bir yer ki adamların hepsi hem daha fazla destek kazandı hem de efelene efelene insanları tehdit ettiler. hemen öncesindeki gezi olaylarında yaşananlar da yanlarına kaldı, götürdükleri paralar da, suratlarındaki sırıtmaları da. bunun sebebi sadece adalet sistemimiz ya da kirli politikacılar da değildi. işin gerçeği, bu halk yapılanları göre göre onay verdi. eleştirilecek olan esas kitle halk burada. çivisi çıkmış...
tüm olanlardan sonra, şimdi içlerinden birinin ceza alması söz konusu. eh, bırakın da insanlar az biraz deşarj olsunlar. terazisi şaşmış bu dünyada minik bir teselli olsun istemek çok da garip değil, amerika bizi kurtaracak da değil. muhtemelen bu belayı da açan amerika'ydı. olsa olsa bundan sonra bir de lacivertini getirir.
bu mahkemeden medet ummak küçük hesap mıdır? evet. aslında bir çaresizlik göstergesi midir? ona da evet. zarrab ceza alsa bu cezaya çok sevinecek olan muhalif kitlenin akıl kalitesini ve toplumu rehabilite etme gücünü arttırır mı? hayır. ama biri de bir yerden bir hesap ödesin bari. maksat, insanın içinde kalmasın.
arth seicolegydd
gazeteciler tutuklanıyor, avukatlar tutuklanıyor, akademisyenler hücrelere tıkılıyor, konuşan susturuluyor, ifade eden hakaret etti diye göz altına alınıyor. adaletten çok faşizmin yarattığı bir korku imparatorluğumdan bahsedebiliriz ancak.
reikare
kendi adaletini sağlayamazsan başkasının adaletine boyun eğersin durumu. umarım ülkem adına kötü şeyler olmaz.
ismettt
ufak bır hatırlatma yapayım amerıka ırak'a gırerkende adalet ve özgürlük parolası ıle gırdı. evet ülkemızde ne olursa olsun ters gıden durumlar var bu ışı yürütemeyen sıyasetçıler var fakat bız ne olursa olsun dışarıda tek bılek olmamız lazım. hanı derler ya ıçımızdekı en komınıst bıle rusyayla savaş çıksa vatanı uğruna savaşır dıye. bu kımlığımızı unutmayalım

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol