24 mayıs 2017 ekşi sözlük protestosu

lechiffre
artık iyiden iyiye ticari bir platforma dönüşmüş olan ekşi sözlükte yaşanan ağır sansür sonucu oluşmuş isyan.

olay şu:

özel bir hastanede bir yazarın yakınının karısının doğumu sırasında hastane personelinin ağır hata ve ihmali sonucu çocuk yüksek derecede beyin hasarı ile doğar.

yazar da konuya dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak amacı ile bu olayı sözlüğe taşır.

sonuç : entry silinip yazar leyla edilir.

ulan varya şurda aktif olan topu topu 20 30 yazarız.ama 50.000 yazarı olan ekşi den bin kat daha fazla daşşağımız var.-bayanlardan özür dilerim-.meltem bile sildiremedi bizden.

mahkeme kararı yok bişey yok adamlar çat diye entry sildirip yazarı uçurmuş.
ulan adamın bebeği o hastane yüzünden beyin hasarı ile doğmuş görmesi koklaması pert.

sağlam çocuğu özürlü etmişler. sen bu olayın arkasında duracağına git yazarı leyla et.

bi de açıklama yapmışlar enrty de çok ağır ithamlar vardı diye. lan o zaman at yazara bi mesaj yada kendin editle.
şahsın iddaasına göre diye bi ifade koysun yazsın.
betanaime
Yazık karşı taraf hızlı davranmış olay zaten üzücü lakin bir sözlüğün bunu yapması insan o zaman da kendini sorgulamak zorunda kalıyor
independence
simdi bizdeki durum su sekilde cereyan ediyor.

bir firmanin avukati bize mail atiyor, alakali entryi inceliyoruz ve icerisinde gercekten yasayi delen(bak zorlayan demiyorum delen diyorum, zorlayana ilismiyoruz bile) bir ifade varsa sirf onu editliyoruz ve altina da yonetim notu konduruyoruz. darıca hospital park çalışanı rezaleti basliginda bunu gorebilirsiniz. sahsin avukati bize mail atti, inceledik, gerekli kismi sildik ve yonetim editi kondurduk entrynin icerisine, avukata da mail attik "gerekli yer silinmis ancak entry silinmemistir, yasal yollariniz aciktir" seklinde bitti gitti.

meltem banko olayi zaten bambaska bir alem. kadin kafasina gore basligimi silin diye mail atmis, "yavas silelim sacimiz basimiz dagilmasin" dedik ve ustune bu durumu sozluge tasidik irdeledik.

simdi eksi sozluk koskocaman bir kominite ve para makinesi. sozlugun sahipleri akan para muslugunun zedelenmemesi icin her tur soytariligi yaparlar, yoksa dürüm yiyemezler nusret'e gidip fotograf cektiremezler, kilolari erir vs.

oysa bizde durum o sekilde degil. sozlugun reklam anlaminda bir geliri yok(olsaydi da durum degismezdi gerci), dolayisi ile gelir kesilecek diye bir endisemiz de yok. bu sebeple kralina gider yapabiliyoruz son derece rahat bir bicimde. bilgisozluk.com kapansa .net var, o kapansa .org var, onu da kapatsalar 301 i cakip sifirdan bir domain alip orayi da acabiliriz, hic sikinti degil. cunku kesilecek bir gelirimiz yok, cunku sozlugu 13 senedir kendi cebimizden canli tutuyoruz, herhangi bir sistemin kolesi kopegi degiliz.

rabbim 2017 senesinde halen paranin kolesi olanlara ozgurluk nasip etsin ne diyeyim.
overdosed
Başlığına yazmam sebebi ile bir kaç saat önce uçurulduğum platformda başlayan protestodur.

Neydi ne oldu. Ben ki bir girdi yazmadan önce bir çok kez araştırır; imlaya dikkat eder; yanlış bilgi vermemek için kılı kırk yarardım. Eyvallah kanzuk beyim. Ne diyeyim.
sosyalhayvan
herşeyin bokunun çıktığı bir ülkede ekşi sözlük çok bile dayandı değil mi ama.
bir işte kazanılan para arttıkça insanın adalet duygusu o derece düşüyor onu söyleyeyim.
tospik
sözlüğün tasarımının değiştiği dönemde gerçekleşen protesto yanında bir hayli sönük kalmaktadır. bunu sol frame'in güncellenme sıklığı ve protestoyu destekleyen yazar sayısından aanlayabiliriz.
imetrellos
Aktroll , troll ve ergenlerin çokça doluştuğu; cinsiyetçiliğin , ırkçılığın tavan yaptığı ekşi sözlük'te moderatörler tarafından hukuksuzluğa arka çıkılması üzerine başlanan protesto.
Ekşi zaten formatından çok uzaklaşmış, nitelikli kitle açısından inci sözlük ile yarışır kıvama gelmişti. Fakat ne yazık ki bu protestonun popülerlik ve kalabalık arayışında olan, amacı yazmak olmayıp populist çerçevede yazdıklarını başkalarına ulaştırmak olan ekşi üyelerini etkilemeyecektir. Sanırım azınlığın azınlığı olmak bu olsa gerek , iyiden iyiye yalnız hissettim şimdi sözlük.
doctorlucifer
Her girildiğinde sol frame'inde aktroll başlıklarıyla sinirleri geren sözlüğün.
kirli ticari ilişkiler sonucu doğmamış canın kaynedilmesiyle ilgili sağlık görevlilerinin ihmallerini iddea eden bir başlığı susturması sonucu yazarların başlattığı protestodur.o sözlükte daha fazla surmanın hiç bir anlamı yoktur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol