23 mart 2016 kandil'e hava operasyonu

independence
genelkurmay'in aciklamasina gore dun aksam saat 21:00 / 21:30 arasinda hakurk, haftanin, avaşin ve basyan kamplarında tespit edilen 11 hedefe (mühimmat deposu, korugan ve sığınaklar) 12 adet f-16 ve f-4 2020 savaş uçaklarıyla hava operasyonu yapıldı. hedeflerin tam isabetle vuruldugu soyleniyor.

sahsi kanaatim: bomba israfi.

genelkurmay haftada ortalama bir kere bu tur aciklamalar yapar ancak halen ortada bir sonuc yok. bombaladin durduk tamam ama sonuc? sıgınak bombaladin korunak bombaladin da daha ucaklar üsse donmeden adamlar yenisini yapiyorlar, bunu engellemenin yoluna baksaniza siz? lojistigi kesmeden, para akisini ve daga cikislari engellemeden ne yapabilirsin ki bombalamaktan baska.
gitaraskisi
dağ taş bombalamaktır.

her gün sabah ve muadili yayın organları dün 100 terörist öldürüldü önceki gün 75 bugün de 80 tane öldürdük minvalinde haber pompalıyor. kaç aydır her gün sözde onlarca terörist öldürüyoruz ve terör hala bitmiyor. artık yemiyoruz ama ne de olsa yiyen bir güruh var. yaz yavrum yaz inanıyorlar.

kampların yeri belli koordinatları belli. eğer cidden amaçları terörü bitirmek olsaydı yakın ve orta menzilli füzelerle çoktan temizlenmişti bölge. bunların amacı terörle mücadele ediyoruz imajı verip oy devşirmek, 7 haziranda kaybettiği muhafazakar kürtlerin oylarının tamamını geri almak.
selimowski
yıllardır aynı yerler tam isabetle bombalanıyor ama her sene düzenli olarak o yerler silah ve mühimmat deposu olarak yeniden faaliyete geçiyor.

1.pkk silah şifresi yazdı
2.devlet halkın gazını alıyor
antiformalistrayok
3 günde bir devamlı yapılan express bombardıman şeklini almıştır.

2. ana jet üssünden yapılan kalkışların haberler anında terör örgütü tarafından bazı merkezlere uçurulduğu için artık kalkışlar konya'dan merzifon'dan hatta yeri gelip bandirma'dan yapilmaktadir.

f-16 block 52 nin havada bir saat kalış maliyeti 40.000 amerikan doları.

bir de bunlara havada ikmal yapan kc-135 ler var.

onun maliyeti , bunun maaliyeti , şunun maaliyeti derken artık bu iş kimyasal kullanma isteğini arttırmaktadır.

ulan koca rusya suriye'de 2 ay hava bombardımanı yaptı ekonomi yeter dedi çekildiler.

biz 30 yıldır bombalıyoruz.

trilyonlarca dolar.

yazık bu millete.

edit : işid ve pkk ya yapılan bombardımanların %100 başarılı olduğu su götürmez bir gerçektir.

yabancı ülkelerin , örneğin israil ve rusya ' nın yaptığı bombardımanlarda atılan (üstelik lazer güdümlü bunlar) bombaların (bkz: agm-65 maverick) düşüp de patlama oranları ortalama 5/3,8 olup bizim hava kuvvetlerimizin attığı patlamayan tek bir bomba bile olmamıştır.

edit : yazım hataları ve imla.
independence
silah gucu ile terorun bitirilemeyecegi halen anlasilamadi ordumuz hukumetimiz tarafindan.

batakligi kurutmak yerine halen sivsisinek avi pesindeler. ustelik buyuk maliyetli bir sivrisinek avi. daga cikislar onlenemedigi surece kandil dagini her bir bombalamada 1 milimetre aşındırsan ne olur? gun gelir kandil diye bir dag kalmaz, bu it surusu baska yere yuvalanir. adamlarin insani vasiflardan haberi olmadigi icin nerede yasayacaklari da cok onemli degil. her aksam pilav yese makarna yese onlar icin degisen bir sey yok nasil olsa.

iste o makarnanin pilavin da bu adamlarin eline gecmesini onleyebilirsen bitirirsin teroru. aksi taktirde bomba imalatcisi firmalar bu adamlara calisir omur boyu.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol