22 mayıs 2012 bulgaristan depremi

ladycapulet
hayatımda ilk defa bir depremi hissettim. mışıl mışıl uyurken birden gardroptan ve yataktan gelen gıcırtı seslerine uyandım. baştan olayın deprem olduğunu idrak edemedim. acaba üst kattan mı gelio gıcırtı sesleri diye düşündüm, evet içim fesat. sonra anladım tabi deprem olduğunu ve aklıma ilk gelen şey ailemdi. filibe’de tek başına yaşayan bi insan olarak yalnız ölmekten korktum.

sallanırken ne yapsam, ne kadar sürer ki diye de düşünmedim değil. şu hayat kurtaran pozisyon vardı ya adını hatırlamıyorum işte onu bile düşündüm.

çok uzun sürmedi allah’tan. kalktım şaşkınlıkla ve ilk televizyonu açtım. ardından pc’yi. online olan independence’a yazdım deprem oldu burada galiba diye.sanırım teyit bekledim, o her şeyi bilir diyerekten. o biliyorsa kesin ben rüya ya da halüsülasyon görmedim demek olacaktı zira. bu şehirde benden başka deprem olduğunu hisseden olmamış sanki.

ladycapulet
merkez üssü bulgaristan’da sofya yakınlarında pernik diye bir yermiş, 5.6 ya da 5.8 şiddetinde. ben türkiye’de oldu da biz de hissettik derken meğer bizmişiz kaynağı, way arkadaş. nasıl bir tırstıysam bir daha uyumadım. bir ara sanki 4:20 sularında artçı gibi bir şey de oldu gibi hissettim. ya da benim paranoyam da olabilir.independence
merkez ussu sofya’ya 30km mesafede bulunan pernik $ehri yakinlarindadir. saat 03:00 sularinda meydana gelen depremin $iddeti amerika’ya gore 5,6 kandilliye gore 6,4. deprem edirne ve teklirdag’dan da hissedildi.

edit: depremde can kaybi yok. kimi binalarda catlaklar olu$mu$ sadece.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol