22 aralık 2016 ışid'in askerlerimizi yakması

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
bastan belirteyim, bunu bir yasaklama olarak algilamamanizi rica ediyorum ancak konuya iliskin gorsel goruntu(video, fotograf, vs.) yayinlamak kesinlikle yasaktir.

pek cok yerde dillendirilen haberlere gore ışid gectigimiz gunlerde kacirdigi iki türk askerini diri diri yakmis. kendi hesaplarindan bu vahsete ait goruntuleri de yayinlamislar.

bilmiyorum ki bu halki artik kim nasil durdurabilecek.

suriye'de bulunmamizi isteyen devlet idarecileri nasil uyuyacaklar, bu halkin karsisina nasil cikacaklar, agizlarini nasil acacaklar hic bilmiyorum.

ışid hani bir avuc ofkeli gencti?

lan insallah en kisa zamanda benzer acilarin fazlasini cok uzun zamanlar yasarsiniz.

ve ayrica;

bu halk da artik durmasin arkadasim, ozellikle bu yuzde ellilik kesim, verdiginiz oylarda bogulun.
93 yıllık türkiye tarihinde yaşanmış en acı vakaları 1 sene içinde yaşadık. artık bu son olay işi çığrından çıkardı. yahu bize ne suriye'den bize ne esad'tan bize ne ya. avrupa sana gazetecileri içeri atma diye konuşunca burası benim ülkem demeyi biliyorsan suriye'nin içişlerine de karışmayacaksın. ulan 10 yıl esad yanında senin adam akıllı sorun yaşadığın tek büyük konu su sorunu ne alıp veremediğin var da toprak bütünlüğünü desteklemiyorsun adamın. al işte suriye paramparça oldu kurdistan kuruldu sınıra yerleşti bir yerlerin tutuştu sürdün askeri suriye'ye bu acıları yaşattın bu halka. 15 şehit oluyor birkaç şehit diyorsunuz yok efendim o çok savunduğunuz gazze gazze diye mavi marmara'da şehit verdirttiginiz bir tane şerefsiz gidip canlı bomba oluyor benim 15 askerimi şehit ediyor. 2 tane anasının babasının devletten iyi kimse bakamaz diye gönlü rahat şekilde gönderdiği 2 tane askerimizi ışıdliler kaçırıyor senin derdin hala halep. ulan bu ülkede değerli olabilmek için illa suriyeli mi olmak lazım? sen bunları bu halka ne hakla yaşatırsın? 2 tane 20 yaşındaki aslan gibi delikanlının canlı canlı yanma videolarını izledik biz içimiz acıdı cayır cayır yaktılar şerefsizler. şimdi sen ne yapacaksın? hani o her fırsatta kendini kıyaslandığın adam 1 asker için menemen'i yaktı sen 2 askerimizi yakan şerefsizler için ne yapacaksın? bu kadar şehit varken gittin köprü açtın birşey demedik maçı mitinge çevirdin ağzımızı açmadık. çık de kardeşim başkanlığı vermiyorsaniz bunlar devam edecek askerler şehit olacak de oy vermezsem şerefsizim. sen başkan olsan da olmasanda 20 yıl sonra biri çıkıp gelecek senin neler yaptığını halka anlatacak gösterecek. hani sen kenan evrene yapmıştın ya rütbesini ere düşürüp bütün itibarını aldın haa işte daha beterini yaşayacaksın sende bak gör!
buyuk medya kuruluslari boylesine bir olay karsisinda halen daha uc maymunu oynuyorlar.

gun gelir bu millet sizden de hesap sorar.
ağır konuşacağım için kusura bakmayın ;

son 1 saattir facebook , youtube v.b. mecralardaki yavaşlamanın sebebini merak ediyordum , tabi haber sitelerinde de olağanüstü bi durum yoktu ve " ulan yine bi yerler patladı kesin , o yüzden yavaşlama var" v.b. kara düşünceler beynimi yemeye başlamıştı ki yurt dışında yaşayan bi arkadaşımın paylaştığı linki görene kadar ..

siz suriyeli savaştan kaçan piçleri alın , ülkeye doldurun , yedirin , içirin , giydirin bide üstüne maaş bağlayın sonra o piçlerin kaçtıkları topraklara benim kanımı , canımı , yan komşumun evladını , yiğenimin nişanlısını , kuzenimin eşini , v.b. hepimizin bişeyleri olan Mehmetciği o topraklara sokun .. Askerimiz kaçıralı kaç gün oldu , iki satır haberden öteye gidemedi , bizim muhteşem istihparatımız bulamadı , belki de aramadı ..şimdi geldiğimiz noktada yakılan 2 tane babayiğit .. ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN ..

not 1 : - yayın yasağı getirince bizim yüreğimize kor düşmeyeceğini düşünen şerefsizler , bizim yüreğimiz o askerlerimiz orada olduğu her an yanmakta , yasakçı zihniyete bi son verin artık .

not 2 : (bkz:independence) isimli yazar ve sözlük kurucusu şeysi , ilk entry de ne demek istediğini benim küçük beynim almadı açıkla lütfen .. dur hatta senin cümleni kopyalayayım "bastan belirteyim, bunu bir yasaklama olarak algilamamanizi rica ediyorum ancak konuya iliskin gorsel goruntu(video, fotograf, vs.) yayinlamak kesinlikle yasaktir. " ne demek ? hayırdır ? yayın yasağı buradadamı geçerli ? nedir bu cümlede anlatmak istediğin ? burada da bilgi denen şey olduğu gibi paylaşılamayacaksa nerde kaldı "özgür düşence platformu " ? sen entry ne bu cümleyle başlayınca yandaş medya ile aranda ne fark kaldı ?

edit : sinirden sağlıklı düşünemiyorum, yazdıklarımda muhtemelen imla hatası , anlam kayması , devrik cümleler mevcut onlarında Allah belasını versin ..
Yaşanan acının vehameti ve sıcaklığı ile düzgün düşünmemek, soğukkanlı olup anlamları tam olarak kavrayamamış olmak çok doğal. Bir arkadaşımız da benzer bir tepkiyi ozel mesaj yontemi ile gosterdi, izah edeyim ilk entry deki video fotoğraf paylaşım yasağını.

Oncelikle yayın yasağını yiyim kimseye bir şey olmasın. Yasaklarla falan işimiz olsaydı seneler once kepenkleri çekmemiz gerekirdi. Meltem banko baslikları başka sozluklerde yaldır yaldır silinirken burada hiçbir şeyin silindiğine şahit oldunuz mu?

Konu tamamen insani.

Benim iki askerim geberesiceler tarafından canlı canlı yakılıyor, bu vahşetin videosunun yahut fotoğraflarının yaratacağı travmaları düşünüyor musunuz, yahut bu görsellerin kimlerin canını yakacağını, kimleri sevindireceğini?

Az yazar var demek az okur var demek değil, bu siteyi okuyan kişi sayısı tahmininizden çok çok daha fazla. Bu görsellere bu yiğit adamların ailesinden birileri denk gelse ne olacak hiç düşündünüz mü?

Bu videolar holywood sahneleri değil unutmayın.
Ben bu yazıyı yazarken o videoyu tekrar tekrar izliyorum , izliyorum ki iyice kinleneyim , sonuna kadar öfkeleneyim , videonun son saniyelerinde aslanlarımızdan birinin öyle bi bakışı var ki , o ana her geldiğimde bir damla yaş daha düşüyor gözümden ..

üzülmeliyiz , öfkelenmeliyiz , kinlenmeliyiz , bilenmeliyiz ki artık bizim aslanlarımız burada gününü gün eden suriyeli piçler için daha fazla yitip gitmemeli ..

not : ben politikadan anlamam , particilik oynamam , tek derdim var oda oradaki aslanlarımız .. mesele burada link paylaşma heveslisi olmak değil , bunu sakın yanlış anlamayın .. zaten isteyen arar bulur izler .. benim meselem " yasak " kelimesiyle .. onu da bi şekilde açıklamışsın , doğrusu var , yanlışı var , eksiği var , fazlası var ama düşüncenin sonunun güzel olması hasebi ile kabulümdür ..
Twitter da konuya ilişkin pek cok tweet okudum ve bahse konu olan videonun kurgu olduğuna dair yabana atılamayacak kadar çok tweet mevcut.

İnsallah sadece kurgudur. Videoyu izlemediğim için yorum yapamıyorum.
Saat 05 oldu nerdeyse, konu ile alakalı hiçbir resmi ağızdan açıklama olmadığı gibi medya da hala olayı görmemezlikten geliyor.

Siz ne yaparsanız yapın, goruntuler gerçekse bu vahşet yaşandı ve siz bu vahşetin içinde boğulacaksınız.
filistin, suriye, gazze, halep için sokaklara dökülenler şuan suspus. öyle bir insan oldular ki kendi milletini unutup başkalarına üzülüyorlar. sanki son iki yıldır bu ülkede hiç birşey olmamış gibi daha geçen hafta halep için ortalığı inlettiler. diyecek birşey bulamıyorum sözlük. ilk önce kendini düşün, sonra başkalarını..

medya suspus, %50 suspus, tsk suspus...
videoyu izlerken ağladım. ıçim sizladi. sonra tum sosyal medya calkalaniyorken tv de hiç bir haber yoktu. hemen doğuş medya grubunu aradım. olayı aktardım. telefondaki bey tsk ya da devletin resmi organlarından bilgi dogrulanmadikca bunu haber yapamayacaklarini belirtti. cnn turku de arayanlar olmuş ama telefondaki kadın tsk ya sorun diye sinirlenip kapatmış. bize ne suriye den. bize ne suriye halkından. ülkeye doldurup huzurumuzu kaçırdığıniz yetmedi de şimdi askerlerimizi mi ölüme gönderdiniz? alın size yeni türkiye!!! eserinizle gurur duyun.iki tane leopar tankini kaptir işide, türk bayrağını ayaklarının altında ezsinler, 16 tane sehit haberi gelsin el bab tan, iki askerimiz diri diri yakilsin, iki askerimizin kafasina kursun sikilarak sehit edilsin,siz oturun maç izleyin. bravo!!!
https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiye-de-bulunan-18-45-ya%C5%9F-aras%C4%B1-suriyeli-erkekler-askere-al%C4%B1ns%C4%B1n-suriye-i%C3%A7in-sava%C5%9Fs%C4%B1n?recruiter=233161096&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=mob-xs-share_petition-no_msg

not : link olay ile ilgili meteryal içermemektedir .. başlatılan -bence yararlı- bir kampanya linkidir .. katılmak isteyenler için yayınlanmıştır ..
propaganda amacli cekilmis bir video, kendi elemanlarini yakip gozdagi veriyorlar.

zamanin behrinde daes e katilan iki tane saftirik propaganda amacli konusturulup, yakiliyor, saftirikler sadece konusacaklarini saniyorlardi, yakilip öldurulduler olay bu.

zaten ekşi denen teror yuvasindan cikan bircok şeye inanmamak lazim.

işit in de amq.
göğsüm daralıyor yüreğim kanıyor olmasaydı sonunuz böyle.bu vahşeti anlatmaya kelimeler,cümleler yetmez.
0 /