21 haziran 2008 hollanda rusya maçı

greyfurt
rusyanın kazanmasını beklediğim maç.

(evet hem salak hem öküzüm ama bence hollanda şansını yeterince kullandı. eğer aşırı bir hakem müdahalesi olmazsa; rusya hollandayı dübeller)
eldrun
ruslar 30-35 metreden çektikleri şutlar ile şimdiye kadar gelene geçene 4-5 çakan hollandaya kafa tutuyorlar. baskın taraf ruslar olsa da hollandalıların da tehlikeli atakları yok değil. final tadında, zevkli bir maç oluyor.
sitare
rusyanın 55. dakikada da atılan gol ile 1-0 öne geçtiği maçtır.

edit: yalnız anlayamadığım rusyanın avrupa ile ne alakası var ki avrupa şampiyonasında kendine yer buluyor. tamam bizde çok az bir toprak parçası sayesinde avrupalı olduk ama rusyanın avrupa da toprağı varmı?
cehalet ne kötü bir şey.
ha birde gruplarda ilk maçlar oynandığında türkiye ve rusya oynadıkları futbol sonucunda hayal kırıklı olarak nitelendirildiler. türkiye yarı finalde, maç bu skorla bitecek olursa rusya da yrı finalde. yani hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
eldrun
rusyada bir defans oyuncusuna faul yaptığı için 2.sarı kartı vermek üzereyken hakem, yan hakemin aut demesi üzerine top daha oyuna girmediği için karttan vazgeçmiş aut vermiştir. ardından maç uzatmalara gitmiştir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol