19 mayıs 2011 kütahya depremi

0 /
independence
istanbul’un hemen her yerinde hissedildi, yakla$ik 5 dakika falan once gercekle$ti. garip olan izmir, izmit, sakarya, ankara ve benzeri illerde de gercekle$tigine dair haberler var.
erroristgirl
kediyi buz dolabında aramama sebep olan deprem.

tam oturmuştuk mutfakta böyle ding ding diye bir takırdı geldi buz dolabının içinden. dedim bizim kedi girdi heralde içine... hissetmedik bile yahu.
noranynn
kütahya’nın simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, istanbul, ankara, çanakkale, bursa, balıkesir, yalova, afyonkarahisar, eskişehir ve afyonkarahisar’da da hissedildi.

boğaziçi üniversitesi kandilli rasathanesi ve deprem araştırma enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15’te, merkez üssü kütahya’nın simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

bu arada, abd jeolojik araştırmalar kurumunun internet sitesindeki verilere göre, türkiye’nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, kütahya’ya 77, bursa’ya 121 ve balıkesir’e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

depremin büyüklüğü 6 olarak verildi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol