confessions

yeginoglu

Yazar

  1. toplam entry 137
  2. takipçi 0
  3. puan 647

tuvalet aforizmaları

yalnız olmak bir tercih iken, yalnız kalmak; kaderin akışına direnmeyen bacaksız sazanın kendini sıcak denizlerde tenkit etmek mecburiyetinde kalması. bu sazan türünün, kanalizasyon yolunu tutan bok kadar aklı yok. bak gördün mü, üzüldüm şimdi!

devlet bahçeli

bir de bu adama ’gülme özürlü’ derler.

hem gülüyor, hem de güldürüyor. aha da burada:

http://tinyurl.com/yktp4n7

ayrıca çok yaratıcı bir aritmetik zekaya sahip:

http://tinyurl.com/2wwtlh8

devlet bahçeli

azerbaycan matbuatında adı dövlet baxçalı şeklinde yazılan siyasetçi.

-----------------------------spoiler----------------------------:
mhp lideri dövlet baxçalı, dünenki çıxışında, türkiye milli meclis başçısı memmed eli şahin’i, kobut sözlerle tenkid eyleyib. memmed eli şahin’den bu sözlere cevab gözlenilir.
-----------------------------spoiler----------------------------

teyo pehlivan

- ola uşağlar, bi gün çıhmışam palandökene, ava. birden otlar hışıladi, bahdım arhadan bi ayi çıhdi.
- eee
- eeesi, attım tüfegi, atladım bunun üstüne. o bene vurir ben ona, o bene, ben ona. yaradana sığındım, sol gumzigimnen bi vurdum, ayi dedi ki ’off anam o nasi vurdun, beynim canlandi’. neyse arhadaş, ben ona, o bene, ben ona o bene.

ve susar... kahvedekiler sorar:

-eee pehlivan sonra ne oldi?
-ne olacah oğlum, ayi beni yedi.

eşcinsel evlilik

’eşcinsel evlilik, eşcinsel iki bireyin aile formatındaki birliktelikleri için resmi ve sosyal çerçevelerce tanımlanmış bir evlilik türüymüş ve 10 ülkede bu hak, yasalarla güvence altına alınmış.

http://tinyurl.com/2a6enn7

bu da toy eyleyen azerbaycan’lı bir çift. fakat samimiyetsizce yapılan amatör bir kurguymuş gibi görünüyor. çözemedim.

mersin

başa gelen hükümetlerin ısrarla turizm yatırımı yapmadığı şehir, şehrim. garip olan şu ki, iş imkanları her geçen gün daralıyor olsa da, nüfus artışı ve göç oranları bu durumla ters istikamette seyrediyor.

ışığı gören geliyor, bok var afedersin.

sarışınların kendini nimetten sanması

bunların bir de, rus özentiliğiyle saçını bok sarısına boyatan kazak, kırgız versiyonu olan çekik gözlüleri vardır ki, 2 rublelik akıl sadakası atasınız gelir.

hayır madem buna cesaret ediyorsunuz, şu sakalımsı favorilerinizi de boyatın da görünce midemiz burnumuzdan çıkmasın.

kendinden büyük kadına aşık olma sorunsalı

sorunsal falan değildir. samimiyet çerçevesinde düşünüldüğünde hiç bir menfi potansiyel taşımaz. ayrıca mala davara zararının olmadığı da 5 yıl süren araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

özetle, hayattaki doğrularını sabah programlarına göre belirlemeyenler üçün tırsılacak, horlancak, yerilecek bir durum değildir.

kürdistan özgürlük şahinleri

kendilerinin demesine göre eylem türleri: sabotaj, suikast, sokak pususu.

yaptıkları kirli işlerin detayını yazıp bu sikik sürüsünün gönüllü pazarlamacısı olmak istemem. bu nedenle özet geçeyim.

bu namussuz yapılanma, çocuk ve ergenlerin kanı üzerine tesis edilmiş. düşünün ki; taksim’deki canlı bomba eyleminde geberen köpek, eylem listesinde yaşı en büyük olanı.

itin biri bi platformda şu bilgiyi geçmiş; filistin’deki sokak eylemcilerinin yaptığı mücadele neyse, teyrebazen’in yaptığı da o.

filistin’deki ergen, 61 yıl önce fiilen ve haksızca zaptedilen vatanı adına sokak eylemi yapıyor ve ayrıca bilen bilir ki o gençler, canlı bomba olmayacak kadar inançlı.

sorarlar:

siz ne için ve kim adına sokak eylemi yaptırıyorsunuz bayraksızlar?

bir taraftan, osmanlı’nın yıkılışından beri filistin’i kan ırmağına çevirenlere köpeklik edip, diğer taraftan kendi köpekliğini filistin’in onur mücadelesine benzetmeye çalışmak, ahmak sinsiliği değil de nedir?

ha bir de, bombacının ev kirasını, sırtındaki bombayı ve bombayı patlatacak aklı kim verdi? ne? israil mi? hayatta inanmam!..


31 ekim 2010 taksim de bombalı saldırı

pkk’nın içindeki bölünmeyi açık seçik ortaya koyan olay. burası detay.

ne demişti murat karayılan denen satılmış acuze? ’geçmişte sivillere yönelik düzenlenen eylemler hatadır. üzgünüz.’ kimi aklı evvel’lere göre günah çıkardı.

ahmet türk yumruk yediğinde onu barış kelebeği ilan eden bazı yazar müsveddeleri, karayılan’ın açıklamalarından sonra da jet hızıyla fakat kısık sesle ’bu adama kulak vermeli, yok efendim pkk silah bırakacak’ gibi sikindirik tespit ve görüşler sürdüler ortaya.

bdp eylemsizliğe destek verir gibi yaptı, karayılan sevgi içeren cümlelerle manevrasını ortaya koydu. sözde eylemsizlik süresinin bittiği bugün, bırak istanbul’u, türkiye’nin kalbi olan taksim meydanı’nda bomba patladı.

pkk açıklama yaptı, ’haberimiz yok...’

yalancıyı sikmiyorlar ya...

pkk’nın içindeki fikir ayrılığı olmamalı bizim asıl meselemiz. kim patlattı bu bombayı? davul zurna ile sınırdan geçenlerin arkadaşları.

geçen ay taksim’de kansızlar sürüsü gösteri yaptı, polis taşladı, biji şerok apo sloganları attı.

bugün taksim’de bombalar vardı, yine şükür ki onlardan yalnızca biri patladı ve yine şükür ki tek ölü, aslında yaşarken ölmüş bir ceset parçası.

şimdi soruyorum. yarın taksim cumhuriyet anıtı yıkıldığında, bayraklar sökülüp yerine satılmışlığın simgesi olan bir ütopyayı simgeleyen bayrak asıldığında mı bu lanet siyasetçiler ’terörle mücadeledeki kararlılık’ kavramını fiiliyata geçirecekler?

ve yine soruyorum. sizin bölücülere vermek zorunda kaldığınız o geniş krediden ötürü, taksim’de kürdistan bayrağı açılmasını dahi suradan bir eylemden addedebilirsiniz. peki ya vatanını itle köpekle pazarlık konusu ettirmemeyi şiar edinen bu milletin sabrı tükenir ise?..

tabi ya... bizim aklımıza geleni, hükümetin temsilcileri düşünemiyor mu? biz kimiz ki. onlar bürokratik çerçevede ve sosyo-politik ölçülerle düşünüp bakıyor olaya. hem biz ne biliriz ki. biz nasıl olur da vatanımızı onlar kadar düşünebiliriz?

yalancıyı sikmiyorlar ya...
0 /