confessions

naribeyza

Yazar

  1. toplam entry 96
  2. takipçi 0
  3. puan 240

anneler günü

bazılarını sadece üzmeye yarayan gün. annesizleri, evladını yitirmiş anaları, evladı onu arayıp sormayan anaları, ve belki de hayatının en kötü darbesini annesi tarafından alanları...

hamilelik

çocuk sahibi olmak için yüzlerce tl harcayan insanları kesinlikle samimi bulmuyorum. çocuğun senin dölünü taşıması çok mu önemli? dünya yeterince kalabalık değil mi zaten? aile arayan milyonlarca çocuk yok mu? bu kadar uğraşmak yerine onlardan birini evlat edinip, o tedaviye harcayacağınız parayı evlat edindiğiniz çocuğa harcayabilirsiniz pekala. daha bebekken evlat edinip kendinize göre yetiştirebilirsiniz. ayrıca bunun sadece çocuğu olmayanlar için de söylemiyorum. aynı şey çocuğu olabilen sağlıklı bireyler için de geçerli. ben çok büyük konuşuyorum sözlük ama ilerde kendim çocuk doğurmak yerine evlat edinmeyi düşünüyorum.

yeşil çay

Neden herkesin "çok sert bu, içemiyoruz" dediğini anlayamadığım bitki çayı. Ben de sık sık içiyorum gayet de güzel geliyor. Gerçi bitki çayı vs. şeyleri zaten bir çok insanın aksine seviyorum ama bazen yeşil çay diye başka bir şey mi içiyorum diye düşünmüyorum da değil.

ambulansta bekleyen yaralı çocukbir an için oturduğu sedyeyi salıncak, etrafa attığı bakışları da kimseyi bulamadığından değil de, elma şekerini aradığı için attığını düşündüm. sadece bir an için. ve ona daha çok yakıştı sanki. gerçekten çocuk gibi görünebildi işte o zaman.

bir hiç uğruna ölüyor çocuklar. toprak, din, petrol, para... ve hiçbirinin bunlardan haberi yok. ne için yaralandıklarından, ne için öldüklerinden haberleri yok. onlar sadece çocuk.

o çocuğun yüzünden akan kanda boğulacaksınız bir gün!

“ama, bir gün, zalim, döktüğü bu kanda boğulacaktır. şehit kanları içinde özgürlük gülleri açılacaktır bir gün.”
0 /