confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 256
  2. takipçi 5
  3. puan 2539

bülent bostanoğlu

emekli deniz kuvvetleri komutanı


darbe gecesi saklanmış.. kendi ifadesi bu

......Florya'da havaalanı yakınında, İSPARK otoparkında bekledik. Bu bölgede araç yoğunluğu olduğu için yerimizi tespit etmesinler diye otoparkta kaldık. Bazen de aynı bölgedeki sokaklarda kendimizi takipten korumaya çalıştık. Konu netleşmeye başlayınca, çeşitli yerlerden davetler geldi. Ancak güvenli olmayacağını düşündüğüm için gitmedim. Yeşilköy bölgesinde araç içinde kaldım. Yerimi bulmasınlar diye cep telefonumu da kapattım. Emir subayımın telefonundan seyire geçen gemilerin üslerine dönmesi için talimat verdim....

....Toplamda 9 saat süreyle mobil halde ya da belirli yerlerde duraklayarak dolaştık. Sabah 07.23'de Ataköy Polis Merkezi amirliğine gittik, eskort istedik. Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Genelkurmay Başkanımız ile de temas kurdum ve o da benim Ankara'ya intikalimi istedi. 17.00 sıralarında karayolu ile Ankara'ya hareket ettim. Ankara'ya dönünce karargahta gerekli önlemleri aldık darbecilerin etkisiz hale getirilmesi talimatını verdim. Asayişi sağladık.....

https://www.yenisafak.com/gundem/otoparkta-saklandim-2511283

en kötü ihtimalle 15 temmuz günü öğleden sonra istihbaratı alınan bir darbe girişimi var. deniz kuvvetleri komutanımız 19.30'da düğüne gidiyor, istihbaratı alınan darbe girişimi başladığında da saklanıyor.. bu arada 15 temmuz gecesi bu arkadaşın sorumlu olduğu 2 gemi marmara'da kafalarına göre takılıyor..

müsaadenizle kendisine bravo diyorum..

muharrem ince

bağdat caddesinde miting yapacakmış...

napıcan kardeş, bağdat caddesi seçmenini akp'ye mi kaptırmican? ne diyem maarem.. iyisin hoşsun ama boşsun..

maarem buraları okumuyordur ama şans belkim... bira şişeleriyle filan poz vermeye gelecek arkadaşlara da dikkat edin emi kuzum.. benden söylemesi onlar sizin partiden deel... anladın?

niye beynini çalıştıran bir muhalefetimiz yok bizim... yarabbim...

isyan!


ece sevim öztürk

gözaltına alınan gazeteci. nesli tükenen cinsten gazetecigötünün üstüne oturup çığırmaktan başka hiçbir şey yapmamış şu yavşağı da koyalım ki gelecek nesiller nasıl bir aptallık çağından geçtiğimizi görsünler.

https://odatv.com/muharrem-ince-bu-sizintilara-dikkat-etmeli-04061841.html

hıııama savcılar siz böyle gözaltı yaparsanız olmaz ki diye aklı sıra yediği boku ağzından sıyırıyor. durduk yere kadına fetöcü dedin öküz. daaa napacan amk!.. allahın sığırı
https://odatv.com/sayin-savcilar-bu-gozaltilarla-yazarligimizi-yok-ediyorsunuz-08061854.html

24 mayıs 2018 cnn türk muharrem ince canlı yayını

muharrem beni cnn'e çıkarmıyorlar diye zırladı.. sonra "nolduysa" (bak tırnak içinde yazdım) cnn birden muho aşığı oldu.. mitinglerini yayınlamalar filan..

işin sırrı?

işin sırrı şu; muhonun hitap etmesi gereken kitle cnn türk filan izlemez. cnn türk'ü yayın politikasını beğenmese bile izleyen zaten üç aşağı beş yukarı muho'nun özbeöz kitlesi..

yani mi'nin cnn'e çıkmasının seçim sonucu açısından stratejik bir etkisi yok.

üstelik de bi ton zırıldayarak mızıkçı imajını da yedi. "hani lan cnn'e çıkarmıyorduk al işte çıkıyorsun, bundan daha demograsi mi olur" filan... anladın sen onu...

muhalefetimizin "tayyip erdoğan'ın" (bak tırnak içinde yazdım) stratejik dehasına ulaşması için daha 10 fırın ekmek yemesi gerekiyor..

maalesef.

ümit özdağ

benim anladığım kadarıyla şu arkadaş diyor ki "seçimi kaybedersek gömdüğümüz silahları çıkarırız cinayetlere başlarız."normal yani.. dinci işte.. ben dinciden hiçbir insani meziyet beklemem.. ahlak mahlak.. yok işte.. neyse....

bu ümit arkadaş da diyor ki

"Bu iç savaş çığırtkanlığı hakkında cumhuriyet savcılarının ne yapacağını merak ediyorum. Öte yandan bu zatın ormanda gömdüğü tek şey yaladığı kemik olabilir."cinayet şebekesini çalıştırırız diyen elemana laf sokmuş... oooooovv...

bu boş beleş ümit arkadaş milletvekili, dokanılmazlığı var, 20 bin lira maaşı var, toplumda bilinirliği filan var ama mücadeleden anladığı bu otçuyu savcılığa götürmek, dava açmak filan değil.. "laf sokmak" o kadar...

zahmet etmişin ümütçüüm o kadarını biz de yaparız be..

tekrar söylüyorum bu ülkenin sorunu akp değil.. akp bugün gitse yarın yenisini bulur başımıza oturturlar.. ülkemizin sorunu malesef muhalefet..

çok şanslı adam tayyip erdoğan.. böyle şapşalların el üstünde tutulduğu bir muhalefeti istesen kuramazsın..

dolar

olm ed bahalanınca ed ithal ediyok, saman bahalanınca saman ithal ediyok... dolar bahalandıysa dolar ithal edelim o zaman..

şakayı bir yana bırakırsak ... adı konmadan devalüasyon yapılıyor... sonra vergi.. biraz daha işsizlik.. başka da bir formülleri yok zaten.. özal'dan beri ben çok izledim bu filmleri..

deniz baykal

1 - seks kasedin yayınlanmış .. metresinin bilmem ne görüntüleri ortalığa saçılmış2 - Lafları çatır çatır yemişsin.. genel bu genel...


3 - bu kadar laftan sonra adam seni ayağına çağırmış ... zıpırdaya zıpırdaya gitmişsin... türkçesini söyleyelim "suratına tükürülmüş .. ya rabbi şükür" diyorsun...


adamın karakteri sorunlu..

79 yaşında.. 60 yıldır politikanın içinde.. hastanede yatıyor.. ama kenara çekilmek, gençlerin önünü açmak filan yok... ille de milletvekili olacak... 60 yılda yapamadığı neyi yapacaksa..

türkiye'nin sorunu akp filan değil.. türkiye'nin sorunu chp... türkiye'nin sorunu tarihin en büyük devrimcisinin emanetinin karakteri sorunlu adamların elinde olması..

kemaller, gürseller, cananlar, şafaklar .. bu karikatürlerin yönettiği bir organizasyondan hiçbir bok olmaz. ama hiçbir bok olmaz.

hadis

siyasal islam dinine mensup şahısların işlerine geldiği gibi kullandıkları kuran dışı kurallar..

bakarsan bunlar da hadis

“Vergi alan kimse cennete giremez.” (Ebu Davud 2548)

“Vergi alan kimse cehennemdedir.” (Ahmed b. Hanbel 16387)

“Kendi rıza ve isteği olmadan bir Müslümanın malını yemek haramdır.” (Ahmed b. Hanbel M.B. 19774).

https://www.mumsema.org/misafir-sorulari/220909-islam-a-gore-devlete-vergi-vermek-gerekli-midir.html

"Peygamber zamanında ve 4 halife döneminde zekat dışında vergi alınmamıştır.. daha sonra devletin gelirleri giderlerini karşılamaz hale gelince zaruret prensibine dayanarak, zekat dışında bir takım vergiler ortaya çıkmıştır...."... malum saray maray filan.. sen anladın onu.

yaygın kabule göre zekat 40'ta 1'dir.. ötv kdv filan nedir bir hesaplayın.. zekat ayrıca ciddi gelire sahip kişilerden alınır. asgari ücretliden değil..

zekat için "40'ta 1 değil.. kuran'da böyle bir ölçü yok, daha fazla da alınabilir" diye zırlayanların tamamı siyasal islam dinine mensuptur.. kendiniz bakın görün.. çünkü malum saray maray filan.

ahmet şık

sevmeye çalıştığımız adam gidiyor ırkçı partiden mv olmak istiyor.. ne desem boş.neyse... haddini bilir genel başkan olmaya filan kalkmaz... diye düşünüyorum.

bottom dollar

cepte kalan son para demek.

you can bet your bottom dollar diye bir deyimde de geçer.

bir şeyin kesin olduğunu, kesin gerçekleşeceğini anlatır. "hiç şüphen olmasın" filan gibi

0 /