confessions

jimcarrey

Yazar

  1. toplam entry 33
  2. takipçi 0
  3. puan 113

1 ocak 2017 ortaköy reina'nın basılması

yılbaşını, noeli ve mekkenin fethini birbirine karıştıranların ağızlarından salya saçarak yılbaşı kutlayanları düşman ilan ettiği yerde şaşırtmadı beni bu saldırı.

taraflardan birinin gazını alıp, diğerini gaza getirecek bir saldırı. tam da ordumuz ortadoğudayken, tam da dibimizde iç savaş varken. ilginç.

yarın bir gün dincilere de saldırı düzenlenecek, o zaman da içten içe sevinenler olacak. böyle olaylar da iki tarafı da gerdikçe gerecek, ta ki ip kopana kadar. yapmayın etmeyin.

ne bir taraf tutuyorum, ne de birilerinin başına bir şey gelsin istiyorum, ne de gaza geliyorum. benim yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.

füzelerimiz geliyor hazır ol rusya

Dünya politik arenasıda etkin ülkelerin bazılarında karizmatik liderlik aranır oldu. Artık halk mı dengesiz diktatörleri istiyor, yoksa dengesiz diktatörler mi sandığa hile sokuyor, yoksa ikisi birden mi oluyor nedendir bilmem. Machiavelli'nin prensi olsa olsa bunlar kadar olur. Hey gidi koca dünya, döndün döndün de nereye vardın. Bir avuç meczubun hakim olduğu yosunlu bir kaya parçasısın gayri.
Dünya halkı kazanımlar, bilgi, birikim, estetik, ahlak, değerler hiçbirini istemiyor. sinirli, eğitimsiz, çenesi düşük profilde "liderler" arıyor buluyor ve gölgesine sığınıyor. Demokrasi işte tam da budur ve belirli bir seviyenin altındaki toplumlarda sağlıklı çalışmaz, eksik ve kusurlu çıktılar üretir.

emre durmuş

Geçen yıllarda çeşitli mecralardan takip ettiğim gezen kişi. artık takip etmiyorum. Çünkü o bir gün orda, bir gün şurda dünyayı karış karış gezip hayatını doldururken onu seyretmek, kendi sıradan hayatımın beni daha da boğmasına yol açtı.
Hayatın sıradansa, sıradışı tecrübelerden haberdar olmak sürekli iyi gelmiyor.