confessions

babayorgun

Yazar

  1. toplam entry 119
  2. takipçi 0
  3. puan 431

2018 asgari ücret

yaptığım hesaplamalara göre, hesaplama demişken öyle çok şey etmeyin. 400 dolar çarpı 3,80 eşittir 1520 türk lirası. yani 400 doları geçmez diye düşünmekteyim. beklentim 1520 lira ama yeterli mi? tabi değil. gerçi artsa nolacak, kaşıkla verip kepçeyle geri alıyorlar.

çoban çökerten

avustralya kökenli, yabani kimyongiller familyasına ait bir bitki olan çoban çökerten;
ülkemizde ege ve akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunur.
antik çağda tedavi amaçlı kullanılmıştır. ibn'i sina, çoban çökerteni damar tıkanıkları hastalıklarının iyileştirilmesi için önermiştir. romalılar ise bu bitkiyi yara tedavisinde merhem olarak kullanmıştır.
ayrıca erkeklerde testosteronu arttırmaya yaradığı söyleniyor.

ekşi sözlük yazarlarının milleti aşağılaması

arada ekşi sözlüğe bakarım. gerçekten kaliteli yazarlar var aralarında. fakat çoğunlukta milleti aşağılama artık bir hobi haline gelmiş.
yok boyu 1.65'ten kısa kızın yaşama sebebi neymiş. yok şişman olduğu halde saygı bekleyen insan mı olurmuş. daha bir sürü örneği var.

yani siz kendini beğenmişler? kalitenizi böyle gösteriyorsunuz.

fenerbahçe 2017-2018 sezonu formalarıfenerbahçe'nin 2017/2018 sezonunda giyeceği formalar tanıtıldı.

çubuklu her zamanki gibi olmuş. yalnız bu sene çubuklu formanın arkası düz renk olmayacak. numaranın altında çubuklar olacak. bence daha hoş.

sarı forma en beğendiğim forma oldu. detay rengi lacivert. yaka ve kol uçları beyaz. bence tam bir retro görüntü var.

yeşil formanın beğenmediğim yanı, detay renginin sarı olması. gümüş olsaydı bence harika olurdu. yinede güzel.

adidas bence bu sene iyi iş çıkardı.

driver booster

bana göre alanında en başarılı program. bilgisayarınızdaki sürücüleri tarayarak eksik ya da güncel olmayanları tespit etmenizi ve güncellemenizi sağlar. kullandığım süre boyunca hiçbir sıkıntı çıkarmadı. teşekkürler iobit.

7 mayıs 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

sezonun en kritik maçlarından biridir. bir yanda şampiyonluğun en güçlü adaylarından beşiktaş, diğer tarafta derbilerin takımı fenerbahçe. fenerbahçe en kötü olduğu sezonda bile derbilerde üstünlüğünü koruyan bir takım. fakat beşiktaş bu sezon çok iyi bir uyum yakaladı. maç saat 19:00'da başlayacak.

şimdi gelelim tahminlere. çok senaryolu tahmin yapmak istiyorum. çünkü bu maçta ne olacağı gerçekten soru işareti.

beşiktaş'ta atiba ve tosiç kadroda yok. fenerbahçe'de de şener ve mehmet topal kadroda değil. beşiktaş'ın orta saha uyumu maçın genelinde çok önemli. beşiktaş açısından bu durum bir dezavantaj fakat fenerbahçe için ise hiç de avantaj değil. neustadter ve josef'in pek anlaşacağını düşünmüyorum.

bunun haricinde forvetlerde fenerbahçe daha üstün ancak orta saha olmayınca bu bir anlam ifade etmiyor. defans olarakta yine fenerbahçe üstün. bu maçın kilidini ya fenerbahçe kontraatakla açacak ya da beşiktaş rakip ceza sahası önünde top çevirip içeri katederek açacak.

yine diyorum, bu maç gerçekten soru işareti. sonucunu izleyip göreceğiz. ilk defa tahmin yaparken zorlandım. merakla maç saatini bekliyorum.
0 /