confessions

babayorgun

Yazar

  1. toplam entry 105
  2. takipçi 0
  3. puan 382

7 mayıs 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

sezonun en kritik maçlarından biridir. bir yanda şampiyonluğun en güçlü adaylarından beşiktaş, diğer tarafta derbilerin takımı fenerbahçe. fenerbahçe en kötü olduğu sezonda bile derbilerde üstünlüğünü koruyan bir takım. fakat beşiktaş bu sezon çok iyi bir uyum yakaladı. maç saat 19:00'da başlayacak.

şimdi gelelim tahminlere. çok senaryolu tahmin yapmak istiyorum. çünkü bu maçta ne olacağı gerçekten soru işareti.

beşiktaş'ta atiba ve tosiç kadroda yok. fenerbahçe'de de şener ve mehmet topal kadroda değil. beşiktaş'ın orta saha uyumu maçın genelinde çok önemli. beşiktaş açısından bu durum bir dezavantaj fakat fenerbahçe için ise hiç de avantaj değil. neustadter ve josef'in pek anlaşacağını düşünmüyorum.

bunun haricinde forvetlerde fenerbahçe daha üstün ancak orta saha olmayınca bu bir anlam ifade etmiyor. defans olarakta yine fenerbahçe üstün. bu maçın kilidini ya fenerbahçe kontraatakla açacak ya da beşiktaş rakip ceza sahası önünde top çevirip içeri katederek açacak.

yine diyorum, bu maç gerçekten soru işareti. sonucunu izleyip göreceğiz. ilk defa tahmin yaparken zorlandım. merakla maç saatini bekliyorum.

27 nisan 2017 yükseköğretim kurulu diploma kararı


verilen karara göre uzaktan eğitim öğrencilerinin diplomasında "uzaktan eğitim" ibaresi yer alacak.
gel gelelim asıl sıkıntıya.
şimdi sen baştan ne dedin? uzaktan eğitim ibaresi yer almayacak dedin. peki biz ne yaptık? güzelmiş o zaman uzaktan eğitim okuyalım dedik. örgün eğitimdekilerle aynı müfredata göre ders gördük. sınav konularımız aynı oldu. birde üstüne daha fazla harç ödedik. şimdi sen maç başladıktan sonra kuralı değiştirdin.
şurda mezun olmama bir ay kalmış. ne güzel diplomam olacak diye sevinirken, sertifika değerinde bir belgem olacak.
bu arada bazı kardeşlerimiz bu kararı savunuyor. tamam belki haklı bulduğun yerler olabilir. fakat biz açık öğretim okumuyoruz, önce bunu bir bilin istiyorum. açık öğretim ve uzaktan eğitim aynı şeyler değiller. zoruna gidiyor tabi uzaktan okuyarak normal bir diploma almamız. biz baştan kuralları okuyarak, sistemi bilerek girdik. diplomamızın bu şekilde olacağını bilseydik, bir çay içer kalkardık. hiç bulaşmazdık zaten uzaktan eğitime.
olması gereken, bu sistemde okuyan öğrencilerin mezuniyetinden sonra sistemin değiştirilmesidir. umarım olur. yoksa kafayı yemek üzereyim.

autoshow 2017

yarından itibaren 30 nisana kadar, tüyap fuar ve kongre merkezi'nde gerçekleşecek olan otomobil fuarı. giriş ücretleri hafta içi 10 tl, hafta sonu ise 20 tl. öğrenciler hafta içi ücretsiz girebilirken, hafta sonu 5 tl karşılığında fuara girebilecek. kadınlar ise hafta içi ücretsiz, hafta sonu 10 tl ile fuara giriş yapabilecek. ayrıca fuar süresince atatürk havalimanı ve kadıköy iskeleden servislerle etkinliğe ulaşılabilecek.

kuranmeali.org

siteye erişim engeli falan yok. sadece önyargı var bu başlık altında.

düşün; sen bütün müslümanlara "herkesin dinine saygılı olmalısın" diyorsun ve sonra gelip bir müslümana "milletin amin dediği dualar aslında hayat bilgisi ilkokul 4. sınıf seviyesinde şeyler" diye bunu hiç çekinmeden söylüyorsun.

ben elhamdülillah müslümanım ve kimseyi diniyle yargılamam. kimsenin dinine saçma sapan şeyler söylemem. çünkü islam hoşgörü dinidir ve siz gerçek islamı bilmediğiniz için burda, bu şekilde konuşabiliyorsunuz.

aslında türkiye'nin güçlü olması

başlığı şöööyle bir inceledim. yine malesef "çomar" arkadaşımız diğerini yerden yere vurmuş, diğer arkadaşımız ise görüşünüzü düzgün biçimde belirtmiş.

bak siz ilk önce düzgün bir şekilde tartışmayı, eleştiri yapmayı öğrenin. daha sonra gelin burda türkiye güçlü mü değil mi tartışın. ki görünen köy kılavuz istemiyor. karşılaştır, iyi bir detaylandırma yap. ondan sonra öğrenirsin nasıl bu konuda cahil kaldığını.

türkiye'nin güçlü olması için; eğitimin, üretimin, ihracatın ve en önemlisi bilimin iyi bir seviyede olması gerekir.

ak partili çiftçinin referanduma hayır demesişimdi mi aklına geldi çiftçi kardeşim? tabi sen para kazanıyorken, başkalarının hakkı yeniyordu. o zaman neden sesini çıkarmadın be kardeşim. bu ülkede en büyük sorun bencillik, ön yargıdır.

"nede olsa benim karnım doyuyor, diğerleri umrumda bile değil" diyenler yüzünden bu haldeyiz. umarım güzel günler göreceğiz ama bir ışık lazım güneşli günler için..

kedi evi koydular diye saldırıya uğrayan gençlerne ara bu hale geldik? ne ara bu kadar vicdansız olduk?
anladığım kadarıyla, sırf oturduğun binanın önüne koyuldu diye nedir bu yaygara?
hele o saldıran çomara diyecek bir şey yok zaten.

bende binamın önüne bir kap su bırakırdım. her akşam eve geldiğimde kap yerinde olmazdı.
bunu hatırlattı bana. yorulduk, yordular. umarım bu zihniyet yok olur.

sınav sırasında karnın guruldaması

insanı utandıran ama aslında utanılmaması gereken bir olaydır.
yemek yesende, yemesende gurulduyor. beş dakika aralıklarla final sınavıma eşlik etti bu arkadaş.
ya herşeyi geçtim millet osurdum sanacak diye korkuyorum. arada bir ses yükseliyor, karnım hoplamaya başlıyor.

umarım iyi bir sonuç alırım sınavdan. he bu arada yan sıradaki kızlar, karnım guruldadı, osurmadım.

secretcv.com'daki inanılmaz ilan

öncelikle ilana şurdan ulaşabilirsiniz.
giremeyenler ve kaldırılma ihtimaline karşılık ekran görüntüsü burda

mühendislik bölümünden yeni mezun, haftada 5 tam gün çalışabilecek, programlama dillerinde proje geliştirmiş, iyi derecede ingilizce bilen, organizasyon becerisini geliştirmiş ve takım çalışmasına yatkın eleman arıyorlar. yani bildiğin tecrübeli elemanı stajyer yapacaklar.

çok akıllısınız ya..
0 /