confessions

babayorgun

Yazar

  1. toplam entry 129
  2. takipçi 0
  3. puan 474

iki kere oy kullanan gurbetçi rezaleti

bir sözlükte gördüm ve hemen alıntılayarak bu başlığı açmak istedim. gerçekten çok kötü hissediyorum. hangi parti olursa olsun bu haksızlık oluyor.

"gerçek olduğuna inanmak istemiyorum. ysk oy kullananları ortak bir havuzda toplayıp, iki kere oy kullanmanın önlemini almamışsa durum vahim. acilen bir açıklama yapılmalı.

marifet gibi herkese açık facebook profilinde iki kere oy kullandığını paylaşmış kadının paylaşımları;
belçika
izmir adnan menderes havalimanı
yorumlara verdiği cevap...
https://s3.eksiup.com/68a555acb72.jpg
https://s3.eksiup.com/fc93f84eb52.jpg
http://prntscr.com/jwqbfc

hanımefendi bu paylaşımları yapmasa kimsenin ruhu duymayacaktı teşekkür mü etsek bilemedim. acilen yetkililerin böyle bir durumun mümkün olup olmadığını, sosyal medyadaki iddiaların gerçek olup olmadığını açıklaması gerek.."

gelen bilgi;
"16-17 haziranda görevli olduğum konsoloslukta oy verme işlemi başladı. görevli arkadaşlardan birisi acaba ikinci kez oy kullanmak isteyen olursa nasıl anlayacağız diye sordu, bende dedim ki ben kullandım bakalım beni bir sorgulayın nasıl uyarı veriyor bakalım. (bunu tüm müşahitlerin yanında söyledim.) sonra benim tc ile sorgulama yapıldı ve kocaman kırmızı bir uyarı yazısı çıktı. ilgili kişi oy kullanamaz “şu tarihte şurada oyunu kullanmıştır” diye. ve ilgili sorgulama ekranını sadece sorgulayan görüyor, müşahit istersen bakıyor.
yani sorgulama yapan kişi o uyarıyı es geçerse, mükerrer oyu anlayabilecek başka bir seçenek var mı bilmiyorum. yani mükerrer oy olayı pc kullananın insafına kalmış gibi görünüyor."

muharrem ince'nin ağlaması


keşke seçmenler bütün siyasetçileri, adayları teker teker dinlese de öyle tercih yapsa. hiç dinlemiyorlar, çok sabit fikirliler çok. dinleyip yinede aynı partiye oy verseler bile en azından dinlemeleri yeter. o bile yeter.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

ezber. evet ezber. ilkokuldan liseye kadar gözden geçirin. ilkokulda öğretmen ödev verir "10 tane pencil yazın çocuklar." liseye geçersin aynı şey ama bu sefer sayılar artar "50 tane book yazın." baktığın zaman pratiğe dayalı hiçbir şey yok.
derslerde ezbere dayalı öğrendiğin kelimelerle yabancıya karşı tatminkar bir ilişki kuramazsın.

2018 asgari ücret

yaptığım hesaplamalara göre, hesaplama demişken öyle çok şey etmeyin. 400 dolar çarpı 3,80 eşittir 1520 türk lirası. yani 400 doları geçmez diye düşünmekteyim. beklentim 1520 lira ama yeterli mi? tabi değil. gerçi artsa nolacak, kaşıkla verip kepçeyle geri alıyorlar.

çoban çökerten

avustralya kökenli, yabani kimyongiller familyasına ait bir bitki olan çoban çökerten;
ülkemizde ege ve akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunur.
antik çağda tedavi amaçlı kullanılmıştır. ibn'i sina, çoban çökerteni damar tıkanıkları hastalıklarının iyileştirilmesi için önermiştir. romalılar ise bu bitkiyi yara tedavisinde merhem olarak kullanmıştır.
ayrıca erkeklerde testosteronu arttırmaya yaradığı söyleniyor.

ekşi sözlük yazarlarının milleti aşağılaması

arada ekşi sözlüğe bakarım. gerçekten kaliteli yazarlar var aralarında. fakat çoğunlukta milleti aşağılama artık bir hobi haline gelmiş.
yok boyu 1.65'ten kısa kızın yaşama sebebi neymiş. yok şişman olduğu halde saygı bekleyen insan mı olurmuş. daha bir sürü örneği var.

yani siz kendini beğenmişler? kalitenizi böyle gösteriyorsunuz.

fenerbahçe 2017-2018 sezonu formalarıfenerbahçe'nin 2017/2018 sezonunda giyeceği formalar tanıtıldı.

çubuklu her zamanki gibi olmuş. yalnız bu sene çubuklu formanın arkası düz renk olmayacak. numaranın altında çubuklar olacak. bence daha hoş.

sarı forma en beğendiğim forma oldu. detay rengi lacivert. yaka ve kol uçları beyaz. bence tam bir retro görüntü var.

yeşil formanın beğenmediğim yanı, detay renginin sarı olması. gümüş olsaydı bence harika olurdu. yinede güzel.

adidas bence bu sene iyi iş çıkardı.
0 /