A

şeytan tüyü

Başrollerinde Mustafa Üstündağ, güven kıraç, şükran ovalı gibi isimlerin yer aldığı 2016 çıkışlı yerli komedi. İzledim ve filmin yapımcısından oyuncusuna herkesten harcadığım 1.5 saati kesinlikle geri istiyorum. Hakkım kesinlikle helal değildir. Bir komedi filminde insan bir kere mi tebessüm etmez arkadas. Kesinlikle izlemeyin, zaman yitirmeyin.

ersun yanal

Ersun yanal, 07/08 sezonunda trabzon'un başındayken çok başarılı transferlerin yapılmasını sağlamıştır. Selçuk, umut, song gibi trabzonsporun 10/11 sezonundaki ölümcül kemik kadrosunu oluşturan kişidir. Ya da temelini atan diyebiliriz. Bana kalırsa en iyi sezonudur.

Bunun dışında bir de fenerbahçe ile yaşamış olduğu şampiyonluk vardır. Ancak bir çok kişiyi yanılgıya düşüren şudur ki, o şampiyon kadroyu da zamanın aykut kocaman'ı kurmuştur. Oyun yapısından, transferlere kadar müthiş bir uyum yakalanmıştı. Trabzon'un tek şanssızlığı fenerbahçe'nin tecrübesiydi.

Bir kaç sezon sonra aykut gitti ama oyuncularda bir değişiklik olmadı. Aynı oyun felsefesiyle birlikte, beşiktaş ve galatasarayın kötü, trabzonun berbat olduğu sezonda ersun yanal fenerbahçeyi şampiyon yapmıştır.

Anlatmak istediğim ersun yanal hiç bir zaman sıfırdan kemik kadro kurup, aynı zamanda kurduğu takımı şampiyon yapamamıştır. Fenerde hazır kadroyu şampiyon yapmışken , trabzonda kurduğu takımı şampiyon yapamamıştır. Bu durum elbette kariyeri hakkında bir şey açıklamaz. Belki şanssızdı, belki tecrübesi yoktu.

Ama bir gerçek var. Ersun yanal abartıldığı kadar iyi hoca değildir. Aykut kocamanı tekme tokat dışarı eden adamlar ersun yanal hakkında ne kadar bilgiye sahip tartışılır.

ersun yanal

kariyerinin en yüksek puan ortalaması fenerbahçe ile 1.95. aykut kocaman'ın bıraktığı fenerbahçeyle.

trabzon'daki puan ortalamaları 1.54, 1.67, 1.66

aykut kocaman'nın fenerbahçe'deki en yüksek puan ortalaması 2.07.. geçtiğimiz sezon. en düşük ise 1.99.

aykut kocaman'ın konyaspor'daki puan ortalaması 1.58

https://www.transfermarkt.com.tr/aykut-kocaman/profil/trainer/1061
https://www.transfermarkt.com.tr/ersun-yanal/profil/trainer/811

ali koç sen boş bir adamsın.. ama öyle böyle değil boş, bomboş bir adamsın.

mortal kombat 11

The game awards etkinliğinde duyurulan mortal kombat serisinin yeni oyunu.

23 nisan 2019 tarihinde xbox one, playstation 4, switch ve pc için çıkacak. Ayrıca 17 ocak tarihinde topluluk lansmanı yapılacakmış. Duyuru fragmanını şöyle bırakayım.

journey

bugünden itibaren playstation exclusive oyunları sınıfından çıkan oyun. Epic games nasıl bir inat etmişse artık, önümüzdeki sene pc için çıkacak. Ama böyle dediğime bakmayın, oyun epic game store için özel olacak. Steam'den ulaşmak mümkün görünmüyor. En azından şu anlık.

wowwo

hicbir kosulda arac alinmamasi gereken yer.

oncelikle 30/40 bin tl faiz odersiniz. ardindan aracinizi satmak istediginizde de burnunuzdan getirirler. aracin kaskosu mu bitti? arac icin hemen yakalama karari cikartirlar. kasko'yu da kendileri keserler bu arada, baska yerden almak ister misin demezler. sakin bulasmayin.

türk telekom kotasız internet fiyatları

1 ocak itibari ile gecerli olacak yeni kotasiz internet fiyatlari. kafayi yemisler yemin ederim. fiyat listesi asagida;

4 mbps : 64,90 tl
6 mbps : 74,90 tl
8 mbps : 84,90 tl
16 mbps : 97,90 tl
24 mbps : 124,90 tl
35 mbps : 154,90 tl
50 mbps : 254,90 tl
100 mbps : 341,90 tl

bak farkinda misin, listenin icerisinde 4mbps, 6mbps ve 8mbps de var. üstelk fiyatlari da 65 / 75 ve 85tl.

lan arkadas, zaten kotali internette kota bittigi zaman 8mbps ye düşüyordu ve sınırsız oluyordu. simdi adam neden 4mbps ye 65tl versin, siz iyi misiniz? ya da sevgili ulastirma bakanligi bu ise bir el atmayacak mi?

turk telekomun resmen kendi ayagina sikmis oldugu listedir bu. gecmis olsun.

türkiye uzay ajansı

Dün resmi olarak kurulmuştur. Ülkemiz adına heyecan verici bir gelişme.

Yayınlanan khk ile resmileşen uzay ajansı kanunu

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181213.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181213.htm

organize işler

İkinci bölümü vizyona girmeden önce ilk filmi bir kere daha izlemek istedim ama film internetten hepten kaldırılmış. Sebep ne amaç ne bilmiyorum ama ücretli yerler haricinde koskoca internette bu filmi bulamadım. Cok saçma.

fenerbahçe

biraz klasik olacak ama dünyanın en iyi hocasını da getirsen, takımı şuradan kurtaramazlar. satılan ve alınan oyuncular arasında dağlar kadar fark var. hem parasal yönden, hem de kalite yönünden. misal 85 gücünde bir oyuncu satıp, boşluğunu 60 gücünde oyuncu alarak kapatmaya çalıştılar. bir değil, iki değil, üç değil tüm takım neredeyse böyle.

haftaya içeride çok kritik erzurumspor maçına çıkacaklar. ligin son haftasına girilmeden önce alt sıraların kırılma maçı olarak nitelendirebiliriz. sonrasın da zaten antalya deplasmanı var. oradan puan çıkartmaları bu sezon şampiyon olmalarından da zor.

video hakem uygulaması

ülkemizde kullanılmaya başladığından beri üç büyüklerin, layık olduğu yere inmesini sağlayan sistemdir.

bence çok yararlı bir uygulama. neden daha önce yapılmamış diye düşünüyorum, mantıklı sebep bulamıyorum. önceden her hafta en az bir takım hakem kurbanı olurdu. şimdi her şey ortada. anadolu takımlarının da artık sofrada payı var. anlık puan durumu bunu kanıtlıyor.

video hakem uygulaması

ben sevmiyorum bu uygulamayı. çok yanlış buluyorum.

kulüp başkanları hata yapıyor, td'ler hata yapıyor, fitbolcular hata yapıyor ama bir tek hakem hata yapamıyor.. bence hakem hataları da futbolun bir parçası. işleri bok eden kasıt meselesi tabi. futbol mafyası.

bu açıdan bakınca da bana göre var uygulaması "biz namuslu hakem yetiştiremiyoruz" demek.

ben aşağıdaki golü canlı canlı televizyondan izlemiştim ve yedim, hakem de yedi. oyunun hızının içinde olabiliyor böyle şeyler.dilerim gelecek sezon kaldırılır.. tüm dünyada.. fikrim budur.

not olaraktan: tarih itibarıyla lig sıralamasının başta fb olmak üzere üç büyüklerin bu sezon çok berbat olmalarından kaynaklandığını düşünüyorum.

ielts

yüksek puan almak için çalışmayı gerektiren sınav.
ielts listening'e videolar eşliğinde çalışılınabilir.
(https://www.youtube.com/watch?v=g1FHAGoAFMk&t=1s)