zeki ergezen

independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
zeki ergezen bitlis
zeki ergezen, 2 aralık 1949’da bitlis ahlat’ta doğdu. babasının adı müslüm, annesinin adı cemile’dir. mimar; ankara devlet mühendislik ve mimarlık akademisi mimarlık bölümü’nü bitirdi. bitlis ve muş’ta bayındırlık ii müdürlüğü, köy hizmetleri genel müdürlüğü’nde inşaat dairesi başkanlığı, emniyet genel müdürlüğü’nde inşaat emlak dairesi başkanlığı görevlerinde bulundu. adalet ve kalkınma partisi kurucu üyesi oldu. 19, 20, 21 ve 22. dönem bitlis milletvekili. 20. dönem’de tbmm başkanlık divanı kâtip üyeliği görevine seçildi. 58 ve 59. hükümetlerde bayındırlık ve iskân bakanı olarak görev yaptı. 23. dönem’de karadeniz ekonomik işbirliği parlamenter asamblesi (keipa) türk grubu üyesi oldu. orta düzeyde ingilizce bilen ergezen, evli ve 4 çocuk babasıdır.

bb
yıllar önce konuştuğu bir video kaset bulunmuş, orda tüm siyasetçiler için dolandırıcı demiştir ilerde o dolandırıcılara katılacağını göremeyerek. keşke siyasetçilere şerefsiz de deseymiş. ne de olsa ne kadar şeref sahibi bi insan olduğunu hepimiz daha bir öğrenmiş olduk. ayrıca demiştir ki "orda oturup oy veren milletvekillerinin iradesi yok, tamamı yaptırımlar sonucu oy veriyorlar. ve bu emirler bush tan geliyor." ne kadar şerefli olduğu tartışılır filan ama, eskiden gerçekleri söyleyen bi adammış.
forlindon
bitlis ahlat doğumlu, eski erbakancı şimdi ise erdoğancı olan, milli görüşün demirbaş siyasetçilerindendir.
atatürk’ün bu ülke için oluşturduğu kazanımların gölgesinde siyaset yaparak ve üst makamlarda keyif çatarak atatürk’e hakaret edebilecek şaşırmış siyasetçiler kervanının önde gidenidir.
independence
akp’nin bitlis milletvekili. abdullah gul’un ba$bakanligi doneminde bayindirlik ve iskan bakaniydi kendisi, $imdilerde milletvekili. 1993 senesinde mekke’de hacca giden vatanda$lari etrafina toplayip yaptigi bir konu$manin video kayitlari gecmi$ ele, az once onu izledim de nasil keyiflendim.

diyor ki kendisi;

"laiklik denen $eyin bir an once gitmesi icin, cumhuriyetin yikilip bir an once $eriatin gelmesi icin dua edelim aziz arkada$lar."

ve ekliyor;

"sen daga ta$a ne mutlu turkum diye yazacagina daga ta$a ne mutlu ki muslumanim yazsana. dunyada anayasasinda dini yazmayan tek ulke bizizdir. dini anayasasinda yazmayan bir ba$ka ulke yok."

bu adam $imdi turkiye buyuk millet meclisinde, akp’nin milletvekili kadrosu icerisinde yer kapliyor. bir zamanlarin devlet bakani $imdinin milletvekili bu ki$i. bakalim ileriki gunlerde neler olacak.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol