zakk wylde

reddevil
o kadar saç ve sakalın arasından gitarını nasıl gördüğüne hayret ettiğim süper bir gitaristtir kendileri.pek çok kez mağara adamı yakıştırması yapılsa da ben onun böyle de hastasıyım.
reddevil
şu an müzik piyasasında bulunan,ve korn,limp bizkit vb içi boş oluşumlara karşı duruşu ile belki de en samimi müzisyenlerden birisi.kendisi gitar çalmaya 15 yaşında başlamıştır,okuldan gelince geri kalan tüm vaktinde gitar çalıştığı,hatta bu sürenin günde 12 saati bulduğu rivayet edilir.zyris adlı grubuyla çalarkenki videoları mevcuttur youtubeda,daha o zamandan "açılın, ben geliyorum" demiştir.ozzy osbourne’un randy rhoads’un ölümünden sonra müziğe verdiği aranın ardından,yeni albümü için bir gitarist aradığını duyunca,fotoğrafçılık yapan arkadaşlarının da yardımıyla,seçmelere gider."i don’t know"u çalar seçmelerde,ozzy çok etkilenmiştir.ve yine rivayete göre o seçmelerde ywingie malmsteen de vardır,süper çalar,fakat ozzyciğimiz şöyle bir yorumda bulunur: "dostum,güzel çalıyorsun,fakat ruhun yok."
ozzy zakk’ı yeni gitaristi olarak seçer,ve o yıldan günümüze kadar da hem ozzy’nin kariyerinde,hem de zakk’ın kariyerinde önemli yer edinecek birçok albüm kaydedilir,hatta 1998de bu albümler ve başarının etkisiyle kendini kanıtlamış olan zakk wylde,kendi grubunu kurar:black label society.

not : işbu entry,bir seferde,çok feci gaza gelinerek yazılmıştır,devamı getirilecektir.getirmeyen fred durst ile düet yapsındır.
ohannessenpetersburgerking
mxr, adina bir distortion pedal cikarmistir ki bu pedal onundeki mxr ismini unutturmustur. sanki zakk wylde bu pedali evde kendi yapiyormuscasina anilmaktadir. pedal, zakk wylde in kullandigi distortion tonlarinin hemen hemen hepsini cikarabilmektedir. efsane gitari gibi limon sarisi ve siyah spirallerle süslenmistir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol