yerin çektiğini kim görmüş belki gök itiyor

vespacianus
hakkında atıp tutanların sayısının gittikçe artığı "komik video". yalnız şöyle bir mesele var ki; ilgili kişi bilimsel bir teoriden ziyade mizah yapıyor (yapmaya çalışıyor). artı böyle bir teori ilk defa bu adam tarafından ortaya atılmadı, uzun zamandan beri araştırılan bir konu. yamulmuyorsam einstein de bu konuyla ilgilendi fakat ömrü yetmedi. cisimlerin yalnızca yer çekimi kuvvetiyle değil aynı zamanda bir itme gücüyle desteklendiğini söylemiştir.

bütün bunlar geçersiz bile olsa bilimde yeni bir şey kanıtlanınca eskinin hiçbir önemi kalmaz. tıpkı bugün newton'un kuralının geçerli olduğu dönemde kimse ondan önceki adamı hatırlamaz.

bunu da geçtim videoyu belirli bir yerden kesip dağıtmak pekte iyi niyetli olunmadığını zaten açıklıyor.
beeblebrox
evet hocam haklısınız.

zıpladığımızda bizi yerde tutmaya çalışan ulvî gök gücüne karşı geldiğimiz için günah işliyor olabiliriz. pilotlar da komple cehennemlik.

hayatını ilkokul seviyesinde tamamlamış adama bakın hele neler diyor.

kütle çekim kanunu öğrenmesi lazım bu adamın.

yerçekimi etkisinden kurtarmadan, atmosferin dışına yakın noktadan serbest düşüş yaptıracaksın bu adama. dünya ile arasındaki mesafe azaldıkça üzerinde oluşan çekim kuvvetinin artışını görsün, hızı muazzam derecede artsın yana yana insin aşağıya.

ilahi bir güç uyduracağım diye ortalığa sıçmasın. çoluğun çocuğun kafasını karıştırmasın.
scalet
bunu söyleyen adamın newton'dan da haberi yok. hiç mi elmanın ağaçtan düşüşüne bakmamış? hiç mi kitap okumamış? evet gök itiyor. senin gibi havayı içerde yanlış yakanlar için yer kendini olaydan soğutarak gmk sazı ele almış itiyor seni. bunlar hep bonzai kafası.
scalet
bunu söyleyen adamın newton'dan da haberi yok. hiç mi elmanın ağaçtan düşüşüne bakmamış? hiç mi kitap okumamış? evet gök itiyor. senin gibi havayı içerde yanlış yakanlar için yer kendini olaydan soğutarak gök sazı ele almış itiyor seni. bunlar hep bonzai kafası.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol