yeniden sev

nickullah entryoglu
kim ne derse desin, en iyi yorumu nilüfer tarafından yapılmış, türk pop tarihi boyunca zannımca en çok sevilen ve de en çok dinlenilen parçalardan birisi. öyle bir bağlamıştır, ki kendine, otobüste, tuvalette, banyoda, yolculukta, yürürken; kısacası her daim dilime pelesenk olmuştur bu şarkı, her ne kadar haettiği değeri bir türlü alamamış olsa da. hele hele, onno tunç’un yapmış olduğu harika ve de benzersiz düzenlemesi de, insanı deli yaz akşamlarında dinlemeye iter bu şarkıyı. arkadaki bas ritmleri de, kabak gibi bellidir, içinizi boğsa da, ninni gibi gelir bir yerden sonra.

1992 senesinde çıkmış, içerisinde bir sürü nilüfer hiti barındıran, en çok satan pop albümlerinden birisi olup, ’’nilüfer’in en iyi albümlerinden birisi’’ yaftasını çoktan hak etmiş, yine yeni yeniden albümünün de, düzenlemesi, yorumu ve de sözleri ile, ağır bir parça olmasa da, zannımca en iyi parçalarından birisidir.

bu parça, aynı zamanda gipsy kings tarafından, bestecisi onno tunç tarafından satın alınıp, love and liberte albümünde no vivire adıyla okunmuş şarkıdır. benzer düzenleme ve yakın melodileri içeren bir başka, mükemmel parça için;

(bkz: sana değer)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol