yemek yapmayı seven erkek

independence
kendi maharetine ve elinin ayarina guvenen, mutfakta iyi oldugunu du$unen erkektir. toplum tarafindan "lan erkek adam kari gibi mutfaga girer mi!" $eklinde yaftalansa da eger kendine guveniyorsa o yemegi yapmasi gereken erkektir ayni zamanda.

bak misal ben super yemek yaparim, severim de ustelik yemek yapmayi. ka$ goz edenin gozunu cikartirim, bunu da dip not olarak ekleyeyim.
lipsoz
yemek yapmayı sunmayı ve yemeyi seven erkektir. damak tadına önem vermektedir. sanırım benim bu. ulan bir erkek mantı açıyo, arabiyata sosu evde hazırlıyor hatta lakerdasını da kendi yapıyorsa, e bu iyidir be.
serhadlu
şimdiki bayan ve kızlardan daha iyi ve lezzetli yemek yapmayı beceren biriyim..
yemek yapmak sanattır. isteyerek yapman gerekir, işte o zaman lezzetine kavuşursun...
ve kesınlıkle kendı yaptıgın yemeği masana koyup yemek gibisi de yok...

kesinlikle kız arkadaşıma yemek yaptırmam.( yapmayıda bilmezler zaten %70 i.). yaptıramam.. kendim yapmak zorundayım. çünkü tadına varmalıyım..
esrakesh
sanıldığı kadar süper bir şey değil bir kadının böyle bir sevgilisi-eşi olması hele de erkek çok güzel yemekler yapıyorsa.

çünkü, her ne kadar sizden çok mutfağa girip leziz yemekler hazırlasa da sizin canınız yemek yapmak istediğinde size engel olur. yaptığınız yemeğin onunkinden daha lezzetli olmayacağını bildiğinizden ona yemek hazırlarken daha bi strese girersiniz. elalemin sevgilisi 2 yumurta kıran, bi tabak makarna pişiren kızlara deli övgüler yağdırırken siz böyle bir övgüyü ancak çok uğraş isteyen, herkesin yapamayacağı yemekleri yaptığınızda duyarsınız. dahası yemekleri o yaptığı için market alışverişlerinde de onun sözü geçer . arkadaşlarınızın gözünden sürekli şanslı kızsınızdır ama her ortamda sizin değil sevgilinizin geçen gün yaptığı barbunya, patlıcan kebabı vs. anlatılır.

ha yine de buldunuz mu kaçırmayın derim ben. bu dertler nasılsa sineye çekilir önünüze birbirinden lezzetler yemekler konduğunda.

mmkurabiye
abartmadığı sürece minnet duyulası erkektir.
ama bir de yemek yapma takıntısı olan erkekler var örneğin ev arkadaşımın erkek arkadaşı.
kendisi de evde ise şayet yemek yapılırken, mümkünatı yok sen karar veremezsin hangi baharatları koyacaksın, salça mı kullanmalı domates mi falan. mümkün değil yani. o biraz zorlayıcı bir durum. ama her şeye rağmen, hazırcı erkek modeli ile kıyaslandığında eli öpülesidir, o ayrı.
simplist
aşçı olabilir pekala..
erkeğin yemek yapmayı sevmesinden ziyade, yaptığı yemeklerin yiyenler tarafından sevilip sevilmemesi de olayın seyrini değiştirebilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol