confessions

yavuzhan

- Yazar -

  1. toplam entry 71
  2. takipçi 1
  3. puan 6769

ferrari

yavuzhan
bir traktör lastiği üretiminden başlayıp dunyanın en unlu spor otomobilleri ve en basarılı formula1 takımına ulaşmak. insanlar idealleri için yaşarlar. idealleri için yaşayanlarda ölünce efsane olurlar.
(bkz: enzo ferrari)

avanak kuzenler

yavuzhan
recep ivedik’in yapımcısı fatih aksoy’un yapımcılığını yaptığı film, özellikle gençlere yönelik fantastik komedi.oyuncu kadrosu :
yağmur atacan , alp kırşan , paşhan yılmazel , fatma toptaş , tulu çizgen , erdal tosun , özlem savaş , hakan bilgin , arif burak öncü , görkem gürsoy

nekrut

yavuzhan
27 eylulde gösterimde olacak türk filmi.uzayın derinliklerinde bir gezegen, nekrüt. nekrüt’ün tersten okunuşuysa türken. bunu farkeden gezegen yönetimi düşer uzay yollarına ve dünya adlı gezegene varırlar. orada bir ülke vardır türkiye, kendi gezegen isimleriyle benzerlikte. oyuncu kadrosu:
nuri alço , erol günaydın , mustafa topaloğlu , ferhat yılmaz , erkan taşdöğen , selahattin taşdöğen , gamze gözalan , sinan bengier , başak sayan , duygu çetinkaya

sedat kapanoğlu

yavuzhan
sedat kapanoğlu (21 aralık 1976, eskişehir), ekşi sözlük isimli web sitesinin kurucusu, yazarı ve yöneticisidir. ekşi sözlük’teki mahlası ssg’dir.

altmışıncı yıl anadolu lisesi’nin 1994 yılı mezunlarındandır. microsoft redmond kampüsünde windows serviceability bölümünde yazılım tasarım mühendisi olarak çalışmaktadır. ekşi sözlük sitesiyle altın örümcek en başarılı kişisel websitesi ödülünü almıştır.

türkiye’de internet yaygınlaşmadan önce popüler olan bbs ağlarında, wolverine adlı dos programının yazarı olarak tanınmış, hakkında bilimsel makalelerin yazıldığı ekşi sözlük sitesini bu ağdaki kullanıcıların katkılarıyla başlatmıştır.

kaynak: wikipedia

14 eylül 1999

yavuzhan
üniversiteğe başladığım sene ist. ünv.de yapılan eylemler nedeniyle bolca aç kalmamızı sağlamış karar.haklı bir karar mı haksız mı sisyaset yazmıyacağım sadece başka seyler daha önemli değilmi evrende olanlara bakın vatandaş kumaş parçasına birbirini ezerken elin oğlu neler yapıyor.

türkiye engelliler spor yardım ve eğitim vakfı

yavuzhan
onların engelleri aşmasına yardım edebiliriz
fitre ve zekatlarınızla engelleri aşmamıza katkıda bulunur musunuz?
bağışlarınız için : türkiye engelliler spor yardım ve eğitim vakfı ( tesyev )
tel: 0212 274 10 32 / 274 11 71
gsm: 0536 464 14 63
vakıflar bankası karaköy şubesi 02022262
türkiye halkbankası şişli şubesi 16000034
türkiye iş bankası balmumcu şubesi 586633

bazı yalanlar

yavuzhan
balans ve manevra filminin soundtracki. mutlu olmaya yetmezmi nidalarıyla insanın her daim elindekilerle yetinip mutlu olması gerektiğini öğütleyen nacizane şarkı.hayat her an her istediğini elde edecek kader bonkör ve mutluğu erteleyecek kadar uzun değildir efendim..

coca cola ozutu

yavuzhan
bu nasıl bir özüttür ki formlunu dunyada sadece sayılı insan bilir. hiç bir tuketici derneği bu formul izah etiremez daha önemlisi e=mc2 yi bile bulmuş gunumuzde koyun kopyalabılen genetik bilimciler vs. bilim adamları bu formulu çözüp para kazanmak istemezler.

sonpostaorg

yavuzhan
internette binlerce site ve sozluk var her gunde yenı birileri açılıyor. fakat bunların çok azı bilgi edinme ihtiyacını karsılıyor. bu yenı site ise son gunlerde karşılaştığım en iyi projelerden biri.nostalji aşıklarının tarih meraklıların çok işine yarayacak.
efkarı umumiye bu hadiseyi geniş bir heyecan ile karşılamıştır efendim.

yazıyor yazıyor

yavuzhan
biz o nesle yetişemedik ama eskıden gazeteler boyle satılırdı o zamanki at meydanı (şidiki sultanahmet meydanı) nda, atlı köşkte, alınır de hemen ulus, ikdam yada hakikat gazetesi alınır, okunur ve dilden dile aktarılırdı ülke gundemi..

fransız balkonu

yavuzhan
özellikle ispanya da çokça kullanılan bu balkon turu sonyıllarda ulkemizdede çokça moda olmuştur. bunun nedenleri
1)yeni deprem yonetmeliğine gore balkona ayrılacak alanın oldukça dar olması
2)binanya kattığı esttetik
3)oluşturduğu küçük alanlarla buyuk havadar keyif alanları katması
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol