confessions

x

- Yazar -

  1. toplam entry 870
  2. takipçi 1
  3. puan 19048

19 haziran 2010 şemdinli pkk saldırısı

x
1 tane helikopterimizin yada savaş uçağımızın 11 tane askerimizden daha önemli olduğunu gözler önüne sermiştir.

küçücük karakolda askerler teröristler ile çarpışıyorlar ama 5 saat içinde ne helikopter kalkıyor nede savaş uçağı kalkıyor. ulan beyinsizler karakolun koordinatları belli, teröristler tarafından ateş açılan tepenin koordinatları belli. zamanında helikopter yada jeti göndersene bomba yağdırsın orospu çocuklarının üstüne. hiç değilse 11 asker yerine 2-3 asker şehit olurdu bu piçler de tekrar kaçmamış olurdu.

neden kaldırmıyorsun jetlerini? neden gerekli emri vermiyorsun? o saatte ne yapıyordun sevişiyormuydun yoksa tatil mi yapıyordun? neden jetlere helikopterlere kalkış emri verilmedi?kalkış için illa ki genelkurmay başkanının mı izni gerekli?

bugünde internette okuduğum bir gazetede teröristlerin önceden tespit edildiği, top atışı yapıldığı ve karşı ateş açılmadığı için köylü, çoban vs.. zennedildiği için es geçildiğini açıklamış bir paşamız.

paşa olmuşsun ama adam olamamışsın. gecenin 2 sinde 3 ünde 57 tane çoban yanyana ne arar üstelik ellerinde keleşlerle? ayrıca herhangi bir hareketlilikte askerlerin vur emri yok mu? sikeyim anasını o saatte elinde keleşle gezen köylünün çobanın. ulan sınır noktası orası köylü çoban ne gezer.

doğruluğuna emin olamadığım bir haberde ise hava koşulları elvermediği için jet yada helikopter kaldırılmadığını okumuştum.

bugün youtube adlı internet sitesinde bu saldırının cep telefonuyla kaydedilmiş görüntüleri mevcuttu sabah vaktinde çekilmiş. havada ne bir sis vardı ne yağmur ne dolu ne kar.

gece operasyonu yapan sayılı ordulardan biriyiz diye övünür dururuz ama küçük karakolumuzdaki askerlerimize 5 saatte yardım gönderemeyip koruyamayacak kadar aciziz.

allah meclisteki sözde bizim vekilimiz olup hiçbirşey yapmayanların belasını versin.

yazıklar olsun..

iran

x
kazanan iran olmuştur. şöyle ki;
1200 kg %3.5 oranında zenginleştirilmiş uranyum karşılığında, 120 kg %20 oranında zenginleştirilmiş uranyum alacaktır. bu oran ise nükleer enerji için fazlasıyla yeterlidir.

ayrıca iran bu antlaşma gereği uranyum zenginleştirme çalışmalarına devam edecektir.

%20 oranındaki 120 kg uranyumu nükleer silaha çevirmek, %3.5 zenginleştirilme oranındaki 1200 kg uranyumdan daha kolaydır.

bakalım ilerleyen günler neler gösterecek..

kamer genç

x
bu tip insanları vekil olarak seçen akıla selam gönderiyorum. tunceli halkı için neler yapmış sorgulamak gerekir. milletvekili hizmet için seçilir, ama bu ve bunun gibiler kavgadan başka birşey çıkartmazlar mecliste.

ha illaki kavga istiyorsa bu millet bizide seçsinler anasını satayım milletvekili. hergün 2-3 kişiye sataşmaz isem namerdim. hiç değilse tekrar seçilemesekte 5 yıl sonra emekliliğimiz garanti olur.

sis fari

x
otomobillerde sisli ve aşırı yağmurlu havalarda, otomobilin farkedilmesini ve görüş mesafesini azda olsa uzatmak için kullanılır. otomobillerde önde 2 adet, arkada 1 veya 2 adet olmak üzere 4 adettir. kimi araçlarda soket ve sis farı düğmesi olmasına rağmen far yoktur.

normal havalarda kullanılması yasaktır fakat ne yazık ki bizim özenti insanlarımız tarafından şekil yapma aracı olarak kullanılır. insanı durduk yere olur olmaz küfürler etmeye zorlarlar. bu şekilde sebepsiz yere sis farı açan araç gördüğüm zaman bende genellikle hemen uzunları açıp onunda gözlerini yorarım. kimi araç sahipleri ise sarı olan sis farlarını söktürüp yerine xenon sis farı takmaktadırlar ki akla mantığa uygun değildir.

beyaz farlar sisli havalarda ne görüş mesafesi açar nede aracın farkedilmesini sağlar.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol