confessions

vsslayer

- Yazar -

  1. toplam entry 19
  2. takipçi 1
  3. puan 4757

29 aralık 2011 şırnak ta 35 sivilin bombalanması

vsslayer
gecenin köründe sivillere kapalı bir bölgede görülen bir grubun sivil olduğu dile getiriliyor.

peki bu arkadaşlar sivil olduklarını varsayalım

o zaman

soru 1: bölge operasyon bölgesi, sınır hattı ve sınır hattının öte yakasının sözde teröristlerin kampının olduğu aşikar olan bir bölge. bu arkadaşların masum siviller olduğu söylenebilirmi sizce?

soru 2: silahsız oldukları beyan ediliyor? çatışma görüpte çatışmadan sonra arazi kontrolünde ele geçirilen terörist leşlerinde silah yada mühimmat bulunamadığını biliyormusunuz?

soru 3: operasyon bölgesindeki terörist faaliyetlerin her sene kış ayında uykuya geçtiğini ama ele geçirilen istihbaratlar çerçevesinde bu sene farklı bir tutum içerisine girildiğini biliyormusunuz?

soru 4: heronlar tarafından tespit edilen grubun masum siviller acaba oraya piknik yapmak yada hayvan otlatmak maksadıylamı orada bulunmaktaydılar. amaçlar nedir bunu biliyormusunuz?

soru 5: sınır ötesinde bulunan bir grubun kaçakçı(soru 4 cevabı) olduğu ve masum sigara kaçakçıları diyede adlandırıldığını medyada gördük. peki bu masum sigara kaçakçıları kaçırdıkları malları kimin adına taşıyorlar bunu biliyormusunuz?

bu soruların cevaplarını o bölgede bulunan (az buçukta olsa kıyısından köşesinden bile olsa) 5 yaşındaki çocuk bile bilmektedir.

soruların cevaplarını bilmiyorum yada yanlış düşünüyorsun diyene arkadaşlarada sadece şunu söyleyebilirim.

siz oturun oturduğunuz yerde ve çiçekler böcekler kardeşlik türküleri çığırın ve sanki bir haltmışcasına katliam ve sivillere bu yapılırım deyip başta silahlı kuvvetler olmak üzere sizi uyarmak isteyenlere veryansın edin ama şunu unutmayın bu cahilce masumaneliğiniz ve yüz verdiğiniz mahlukatlar gücü ellerine geçirdiklerinde sizin onlara gösterdiğiniz masumane tavrı göstermeyeceklerdir. tarih gaflete düşenleri hiç affetmemiştir.


aşkın hep ilk günkü gibi olmasını isteyen kadın

vsslayer
aşkın hep ilk günki gibi olmasını isteyen kadın şunu kendisine sürekli sorar;

- ilgi ve alakası neden azaldı?

cevap1: erkekler elde edene kadar taparlar elde ettikten sonra ise kaçarlar yada varmış gibi yaparlar.

cevap 2 : erkekler elde edene kadar motivasyonları tek bir yöndedir. önemli gelmeyen asıl detayları kaçırırlar. elde edilme işlemi sonuçlandığında ise detay olan kısımlar nedense gözden kaçma yerine göze batmaya başlar (örn.: vıdı vıdı, ahret sualleri, alışverişte harcana gelen haybeye zamanlar (-ulen bir çorap almaya 1 saat harcanırmı daha bunun şuyu var buyu var ben öldüm dialogları)) sonuçta erkek cevap 1’in son kısmındaki moda geçer.

22 aralık 2011 fransa nın ermeni yasasını oylaması

vsslayer
yoruma yada feryada gerek yok. adamlar bizi sömürge olarak gördüklerinden ve hala kafalarında sevr anlaşması olduğu için dönüp dolaşıp bizi aynı noktaya getirip sıkıştırmak niyetindeler.

sınırımızdaki ermenistan’da insanlar açlık sınırında yaşar iken sözde diasporadaki kılıksız ermeniler hizmet ettikleri emperyal devletlerde günlerini gün ediyorlar.

sonuç itibari ille bu yasa ve türevi şeyler yüzünden olanlar yine her iki halkada oluyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol