confessions

tria

- Yazar -

  1. toplam entry 648
  2. takipçi 1
  3. puan 15779

galatasaray

tria
son hafta ligde aldığı ankaragücü yenilgisiyle fenerbahçelileri zevkten zevke gark ettiren ama sonunda şampiyon olarak fenerlilere yine eziklik yaşatacak şakacı futbol takımı.

anadolu jet

tria
thy firmasına ait olmasına rağmen kesinlikle aynı prosedürü uygulamayan, 45 dk’lık check in süresini kafalarına göre 1 saate cıkarıp sizin uçağı kacırmanızı sağlayabilecek lakayıt firmadır.

ahmet kaya

tria
ikili oynayan ve özgürlüğü savunduğunu sıkışınca söyleyen bir şahıs. yıldızlar ve çiçekler ülkesinden ziyade şehitlerimizin süngüleri içinde azmettirici hükmünden ötürü her gün öldürülüyordur allah bilir.

ahmet derin

tria
fa notlar; 29.03.2009 13:50 tepecik; tavşanlı; kütahya.


yaşadığında ankara’da aç olanlar için aş evinin ocağı hep tüterdi. seni tanımadan kaybettim ben. olsun. şimdi mutluluğa, huzura aç olan beni ebedi mekanına her geldiğimde doyuruyorsun ya, o yeter. kimbilir seninle bu dünyada karşılaşsak nasıl sevecektin beni, ben bunu etimden tırnağımdan daha çok hissediyor ve sadece buna üzülüyorum. bugün oy kullandım, ve tabi yine senin partine değil, kızıyorsun, onu da biliyorum. nisana girerken yine bahar geliyor tepeciğe yavaştan ve parıl parıl parlayan kabristanından kimse görmeden bugünde gitmeliyim. aşağı mahalleden beni farkedecek uyanıklar çok sanki. aramıza kimse girmesin ahmet baba, büyümüz bozulmamalı. birbirimize verdiğimiz sözleri sadece biz duyuyor ve birbirimize göz kırpıyoruz. ne ben seni üzeceğim ne de sen beni sakınacaksın canın bildiğinden, sevdiğinden. biliyorum kimin ne kadar değerli olduğunu senin için. ve sen öğrettin değeri bana seninle ilk buluşmamızda. şimdi seninle benim aramda fark yok aslında. sen de uzaksın dünyaya, ben de. önemli olan kalp ama. senin kalbin bana yansır inşallah. bugün de dönüyorum kalabalığa. sen burada daha rahatsın. rüyamda bana verdiğin öğüt; aşk, sabır, akıl, sükunet... baba, bunlar nam gibi aklımda.
seni çok seviyorum...

ahmet derin

tria
1950 yılında tavşanlı’da doğdu. istanbul yüksek islam enstitüsü ve istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi’ni okudu.fransızca,arapça ve farsca dillerine hakim ahmet derin

aynı zamanda ilahiyatçı,serbest muhasebeci,mali müşavir,özel sektör yöneticisiydi.

xix, xx, xxi inci dönem kütahya milletvekilliği yaptı. tbmm başkanlık divanı eski katip üyesidir. evli, 4 çocuk babasıdır. 52 yaşındayken 26.temmuz.2002’de vefat etmiştir.

tavşanlı ilçesi tepecik beldesi mezarlığı’na defnedilmiştir.
davasına sadakati ve halka yakınlığı ile gönüllerde taht kuran kütahya milletvekili ahmet derin,mecliste her zaman milletin sıkıntılarını dile getirip,sesini yüksek şekilde duyurmasını başarmıştır. kütahya’da da en sevilen siyasetçilerin başında geliyordu. aynı zamanda yoksul babası olarak da bilinen derin, ankara’da hizmete açtığı özel bir dairede türkiye’nin her yerinden gelen fakir ve yoksulları ağırlardı.çok çalışkan ve azimli olduğu kadar davasına sadakatı ile bilinirdi.

üzerine çalıştığı konularla ilgili isabetleri fikirleri vardı.her zaman özverili bir çalışma izlemiştir. özellikle özelleştirme konusuna bakışı, değerlendirmesiyle o dönemlerde parti çalışmalarına önemli katkıları olmuştu.
kanser tedavisi görüyordu ve beynindeki ur yüzünden ameliyat geçirdi uzun süredir ağır bir hastalık ile boğuşan ahmet derin, hem tedavisine devam ediyor, hem meclis çalışmalarını aksatmıyordu. kanser tedavisi gördüğü için meclis’e tekerlekli sandalye ile gelen komisyon başkanı sp kütahya milletvekili ahmet derin’in hatırını kıramayan meclis, 20 aydır gündeminde bekleyen yumurta komisyonu’nun raporunu görüştüler.tedavi görmekteyken yumurta komisyonu raporunun görüşülmesi için haftalardır mücadele veren derin amacına, milletvekilleri duyarlı davranması sonucu ulaştı.. tekerlekli sandalyeyle meclis’e gelen derin’in yaptığı teşekkür konuşması ise, genel kurul’u duygulandırmıştı..o dönemlerde emekli sandığına mensup 2 milyon memuru ilgilendiren bir yasa teklifi için çalışmalar başlatmıştır. kötü bir hastalığa yakalandığının farkındaydı ama bu haliyle bile insanlığa hizmet etmekten vazgeçmemişti. eksikliği her zaman hissedilmiştir.allah rahmet eylesin.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol