confessions

sys32murats

- Yazar -

  1. toplam entry 101
  2. takipçi 1
  3. puan 7790

bir kadının şiir yazması

sys32murats
garip midir? pekiyi şunlar nasıldır?
-bir erkek için şiir yazılamaz mı?
-bir erkek, kendisi için bi şiiri bir kadının mı yoksa bir erkeğin mi yazmasını tercih eder?(mesela ben, ilkini tercih ederim; sıradışı bir durum örneği olarak bir zamanlar orson welles, erkek sevgilisi için yazmış... bir başkası, antik çağda sappho (lesbosda yaşamış, lesbien sözcüğü bu kökden gelir)adlı hatun, kadın sevgililerine yazdığı şiirlerle adını edebiyata kazımış... )

taktiksel

sys32murats
türk dil bilgisi kurallarına göre varolmayan ama spor-medya dilbilgisi kurallarınca var ve pek de önemli bi sözcükmüş zannedilerek habire kullanılan harf öbeği... özetle, "biz de bişiii anlamıyoruz" veya "size de bir şey anlatamıycaz ama biz aslında çok şey biliyoruz" , "şimdi anlatsak siz anlamazsınız, o yüzden boş verin", "lafımızı dinleyin yoksa cısss yaparım" anlamlarındaki anlamsız söz-cük!

cirali

sys32murats
yanartaş. tepenin altında doğalgaz yatağı vardır, antalyanın taş yapısıysa gözeneklidir, bu taşlardan sızan doğal gaz en küçük kıvılcımda tutuşmaktadır. bu nedenle yanmakta olan tepede alevleri söndürüp sırf kendi keyfiniz için (fırın yakar gibi)tekrar yakabilirsiniz. tanrılardan ateşi çalmış gibi hisseder misiniz, bilemem.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol