confessions

rockcucocuk

- Yazar -

  1. toplam entry 453
  2. takipçi 1
  3. puan 49520

kürtçe

rockcucocuk
çok zengin bir dildir.öyle ki mehmed uzun kütçeyle "yitik bir aşkın gölgesinde"adlı müthiş betimlemeli bir roman yazmıştır.
alaylarla karşılanmıştı başta kürtçe roman.hatta romanı türkçeye çeviren yazarla alay etmişlerdi kürtçede o kadar kelime var mı diye.
kürt dili ve edebiyatı bölümü üniversitelerde açılırsa daha da zenginleşir bu dil.

yaran fıkralar

rockcucocuk
bir gün adamın birib bir dağa çıkıp allah’a yalvarmaya başlar.
"allah’ım,bana para ver,bana ev ver!"der.bir kaç saniye sonrabir sarsıntı olur.adam pat küt diye aşağı yuvarlanır.kalkıp yine ellerini açar ve der ki:"allah!ım vermisen verme,niye kızisen hele kızisen,peki niye itisen."

kadın olmak

rockcucocuk
bir kadın konuşuyor.
çoğu kadın gibi ezilen,
hor görülen bir kadın soruyor:
"suçum neydi benim
okumak mı,aşık olmak mı,
adaletsizliğe karşı çıkmak mı?"
adeta haykırıyor.
sesini herkese duyurmak istiyor
ve en sonunda
sorunun cevabını kendisi veriyor:
"suçum kadın olmak!"

yaran fıkralar

rockcucocuk
çocuğun biri taksiye binmiş ve taksiciyele konuşmaya başlamış:
-anam dişçi,babam tüccar olsa ben de hakim olurdum
-anam doktor,babam avukat olsaydı ben de mühendis olurdum
-anam sekreter,babam müdür olsaydı ben de öğretmen olurdum....
taksici bıkmış,sıkılmış ve ona şu soruyu sormuş:"peki anan oruspu,baban da pezevenk olsaydı sen ne olurdun"?
-senin gibi şoför olurdum.

yaran fıkralar

rockcucocuk
adamın biri her eğilene parmak atıyormuş. gün gelmiş adam ölmüş.bunu cehenneme atmışlar.vakti gelince de iki melek bunu cehennemden çıkarmaya karar vermiş.beraber gitmişler cehenneme ama cehennem buz gibiymiş.melekler merak edip sormuşlar zebaniye,neden burası böyle soğuk diye zebani de cevaplamış:
attınız bu ibneyi buraya,eğilip odun atamıyoruz ki.

hayko cepkin

rockcucocuk
11 mart 1978 doğumlu türk asıllı ermeni bir müzisyendir. uzun süre kilise korosunda yer almakla beraber alt kemancıda da çalışmıştır.aylin aslım demir demirkan.. gibi müzisyenlerle çalışmış olup moğolların müzik düzenlemelerini yapmıştır. dövmeci ruhsel in yanında 4 sene çalışmıştır(fakat hiç dövme yapamamıştır aleti eline aldığında elleri titriyormuş sinirden)zaten vücudundaki dövmeler ruhsel ustanın ona hediyesidir.haykonun göbeğinde*the crow* yazılı bir dövme vardır. sırtında da *the crow* un simgesi olan bir kuş çizimi var.ayrıca geri dönüşümün simgesi olan bir çizim daha vardır vücudunda.anlaşılan *the crow*filminden fazlasıyla etkilenmiş(e haksız da değil)hayran kitlesinin çoğunluğunu 18 yaş altı gençler oluşturuyor(aslında o her yaştan insana hitap ediyor)ismi *cesur** *kurtarıcı* anlamlarına gelir(gerçekten de öyle o biz gençlerin hem kurtarıcısı hem de olmak istediğimiz bir sanatçı)her hareketiyle örnek teşkil eden bu *rock ilahı*aynı zamanda bir idol.onun yaratmak istediği (ki bence bunu başardı)*standartların dışında kabülü zor önyargıyla yaklaşılan fakat üzerinde biraz düşünüldüğü zaman insanların kendinden bir parça bulabileceği unisex bir materyal

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol