confessions

rintruz

- Yazar -

  1. toplam entry 216
  2. takipçi 1
  3. puan 11506

nevrotik sayıklamalar

rintruz
damlarda tüneyen körsüzlüğümle anımsadım, martıların kahkahalarını uyarlama telaşıyla, seni kendinden türetemediğim zamana küfredişimi. şimdi deniz koksa da nefesim, yakalarında kalamayacağım anlara gebeyim. sen zaten hiç burda olmamıştın. olduramadığın zamanları hesaplayan gök kadar mavi de olamadım. ben hiç sen olmadım. sen olmama sancısı değil bu, bensiz durabilme özgürlüğünü yaşattığım için sana mesudum belki de. değilim ya da koşulsuz batık vapurlarda. ki gördüğüm en nadide gülüştü yanaklarında beliren. sen tuhaftın. adın tuhaftı. kutsanmış bir merasimdi gözlerimin önünden geçişin. şimdi o geçiş için tekrar yırtıyorum elimden alınan zamanı. sırlanan gamzelerine bir kan artığı gülüş bırakıyorum kendimden. sen tekrar yaşa diye...

nevrotik sayıklamalar

rintruz
çıkarıp attım seni sahiplendiğin sayfalardan.nazımsız kapı eşiğinde çürümen dileğiyle.mantar kafalar yüzünde çoğalınca anlayacaksın belki,bu savaşın duruşlarında yüzümüzden akan yasasız çözücülerdik.failine doymayan bir nehir gibi akıyorsun içimden ince ince.en acıyan yanımla sana selam gönderemeyeceğim hukuksuzlukta suratını dağıtıyorum tekrar bu sevmelerin.keşkeler boynumda kalın bir düğüm.sen korkaklığına sığınırken ben çoktan ayrılmıştım konukluğundan.
seni tepeden tırnağa sevdim ve nefret ettim tüm gücümle.sesim karanlıkta parçalanıp dağılacak biliyorum,sen uyku sözleşmesini imzalarken.
komşuluk bile yasak bize.biz kardeş değiliz,biz sevgili de olamazdık.
bol irinli,iltihaplı bir sevdaydı bu.

aşısız çıktığımız bu yolculukta yığıldığımız yerlerin hesabını kim verecek?

nevrotik sayıklamalar

rintruz
tekelinde olmayan sarnıçları sıraladım avazımın çığlığında.görüşümde toparlanan yolcular gibi kısık sesi dilencinin.yok edilen düşlerinin arasında masum bir çocuk yüzüydü,aynadan yansıması.kimse görmesin diye elinde sıktı camları,sıradan insanların kapısız yerleşimlerine kör kalmak için kanattı avuçlarını.çoğulun namusunu avucundaki kanla temizledi.

nevrotik sayıklamalar

rintruz
kaldır suratını,ekşimeye başlayan..fırlat at ne varsa hafızanda bize ait.anlak hizasında serpiştir bölünmelerimizi.ben baktığın yerden görülemeyecek kadar siliğim.senin durduğun yer sisli bir sonbahar akşamı.

nevrotik sayıklamalar

rintruz
yarılayabilirsin hatta kökten yok edebilirsin,beraberliğimizin zamanlarını.bakmam zaten o gün gözlerine.çizerim gözbebeğimi tırnaklarımla,çizerim de vermem sana bebeğimi.uzun yokuşlar var biliyorum kartal,güzel bir resim çizilmez dağlarıma.uzak tut kendini,koru hatta.sende işleyebilirim bir kaburga cinayeti.

nevrotik sayıklamalar

rintruz
cenazesiz namazlar kılınsa,kundaklanmasa dualar...
mermer soğukluğu üsküdar’a yakışır.dilenen en güzel duadır dillenen.ben bilmem.
yeteneksizim buhranlara.buhranları uçurumlara terkedilen.
susmak bir imdir çağ boyu yankılanan.

nevrotik sayıklamalar

rintruz
bilinemeyen denklemdir bu.sırıtmak yetmez çözmeye.çok masalsı günlerin ömür çürüttüğü bilinir.bir uçurum kıyısı dilense de bizim için,kahkalarımız uzak tutar bizi.sayfaların arasında kaybolsalar keşke.keşkül verdim ellerine,bilecekler artık.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol