confessions

redred

- Yazar -

  1. toplam entry 47
  2. takipçi 1
  3. puan 7409

min lee

redred
uluslararası basın min lee’den “klasik müzik dünyasında singapur’un afiş kızı” olarak söz eder ve sanatçının “olağanüstü tekniği”ni ve “duyarlı müzisyenliği”ni vurgular. yeteneği 2 yaşından beri bilenmekte olan min ilk konserini 5 yaşında verdi. 14 yaşında yale üniversitesi’ne kaydoldu ve saygın kemancı erick friedman, jascha heufetz ve nathan milstein’in öğrencisi oldu ve 2000 yılında 17 yaşında mezun oldu.

kraliyet filarmoni orkestrası, viyana oda, prag oda, nhk, academy of st martin in the fields, philharmonia orkestrası ve rus ulusal orkestrası gibi prestijli orkestralarla charles dutoit, vladimir ashkenazy, peter oundjian ve mikhail pletnev gibi şeflerin batonu altında çaldı.

universal music sanatçının, “debut/wieniawski” ve vladimir ashkenazy yönetiminde philharmonia orkestrası ile birlikte çaykovski/prokofief keman konçertoları cd’lerini kaydetti.

cennet kunku

redred
yufkalar baklava gibi açılır. oklavaya sarılır. 10 cm boyunda boru biçiminde kesilir. yağlanmış tepsiye dizilir. fırında pişirildikten sonra boru içine kaymak doldurulur.üzerine revak gezdirilir. bunların dışında en çok bilinenler kestane şekeri, mafiş, düğün helvası, kereviz, kuymak ve bursa mantısıdır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol