confessions

poetisa

- Yazar -

  1. toplam entry 26
  2. takipçi 1
  3. puan 6487

konak anadolu lisesi

poetisa
izmir konak anadolu lisesi’nin kısaltılmış hali. bazen kal diye de geçer fakat kal orijinalinde karşıyaka anadolu lisesi’nin kısaltmasıdır, çünkü daha eski bir okuldur.

öğrencileri ve halk(!) arasında "tepedeki okul" diye tabir edilir. yeşildere ve gecekondu manzaralarıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.
ilk başlarda, okul ile dağlık araziyi ayıran bir duvar yokken; bir travestinin tecavüze uğraması, bir taksicinin cinayete kurban gitmesi, madde bağımlısı gençlerin uğrak yeri olması ve öğrencilerin sigara içmek için burayı mesken tutmaları nedeniyle araya bir duvar örülmüş, üzerine dikenli tel çekilmiştir.

konal’da okumak, her gün yeni bir heyecan demektir. yokuşu tırmanırken kar maskeli insanlarca taciz edilebilir, bıçak zoruyla gasp edilebilir ya da en iyi ihtimalle buz tutmuş yollarda düşüp, arzın merkesine kadar kaya kaya gidebilirsiniz (bu seçenek yalnızca kış aylarınca geçerli.). bu tür talihsiz olaylardan kaçınmak için her sene yani gelen bir öğrenci okula telefrik sistemi kurulmasını önermektedir.

okulumuzun tarihi ta milattan sonra 1993 yılına kadar dayanır, ilk mezunlarını ise 2000 senesinde vermiştir. şu anki binamıza ise 94’te taşınmış bulunmaktayız(tabii o zamanlar ben yoktum.).

okulumuzun spor salonu yoktur. son model bilgisayarlarla donatılmış teknoloji laboratuvarı yoktur. her deney ve deney malzamesini bulacağınız fizik-kimya laboratuvarları yoktur (ama bozuk birkaç mikroskop ve suda yüzen ölü hayvanlar var.). gençlerin koşup aynayacağı, gününü gün edeceği kocaman, yemyeşil bir bahçemiz yoktur. tuvaletlee vardır ama genelde sabun yoktur, tuvalet kağıdı zaten yok yani.

öğretmen kadromuz, aynştayn’dan kıllı lopez’e, kara murat’tan süper maryo’ya kadar geniş bir yelpazade, öğrencilerimize 7/24 hizmet sunmak adına hazır ve nazırdır. öğrencilerse %50’yi aşan oranlarla izmir sigara kullanım klasmanında başı çekmektedirler. ayrıca okul binası, kurtlar vadisi’yle coşagelmiş kurtçuklar tarafınden bilfiil işgal edilmiştir. gerek birtakım öğretmenler gerekse müdür tarafından verilen desteklerle eylemlerine durmaksızın devam etmektedirler.


orada bir şey var yukarıda
o bir kuş!
hayır, o bir uçak
hayır, hayır, o bir okul
hem de konak anatolian high school!

evlilik kutsal bir muessesedir

poetisa
"kime göre kutsal, neye göre kutsal?" dedirtecek hede.

öncelikle "kutsal" nedir? bir müessenin kutsal olduğuna kim karar verir? ya da bir imza geleni, geçeni kutsamaya yeter mi?

ardından; evliliklerin üçte birinin boşanmayla sonuçlandığı bir zamanda, nasıl bir kutsallıkmış ki bu, yine bir imzayla son buluyor?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol