confessions

nefes

- Yazar -

  1. toplam entry 109
  2. takipçi 1
  3. puan 46854

durterek uyandirildiginda asabiyet yapan insan

nefes
kişinin ruh hali bozuk olabilir, insanlar anlayış göstermelidir. bu kişi, kendisini uyandırmaya çalışan kişiye karşı bilinçsizce saldırgan tavırlara girişir. ama ne olursa olsun uyandırılmalıdır, zira uyandırılmadığı takdirde sonradan neden uyandırmadın diye bilinçli bir şekilde saldırganlaşabilir, uyandırmayan kişiyi yastık komasına sokabilir.

kıllı erkek

nefes
ülkemizde normal olan - hatta kılsız olanlara, parlak, kaymak, cirlop gibi gibi şeylerde denir bazen- vicutsal bişilerdir.
ben kıllı erkekten tiksinirim , ne o oyle hayvan gibi, iğrenç diyen bayanlarıda görmüşüzdür, kendileri 1 ay hasat yapmadıklarında malesef bildiğin arif, ahmet, mehmet gibi bişiler olmuşlardır ve hatta şu an oluyorlardır. kılda keramet olmasada ordan çıkmazdı, tamam, ama kıllı olmak da bir insanı yargılama şekli olmamalıdır.

(bkz: var olsun kıllı davamız)
(bkz: kıllı hareket engellenemez)

ateist

nefes
sorgulayan, bildiğinin farkında olan insan modeli. doğduğu andan itibaren kendisine dayatılan tüm kalıp bilgilerden yada en azından bir kısmından yakasını sıyırabilmiş insandır. varlığı yokluğun yada gaipliğin içinde değil maddenin kendisinde arar. yalnızdır, sanıldığının aksine ateistlik bir markalaşma değil yalnızlaşma sürecidir. coğu teiste oranla birşeyin cevabını arar ve bilir, aklının kavrayamadığı yada nasıl olduğu hakkında tahmine sahip olmayan ve bunu doğa üstü güce yada güçlere bağlayan teistlerden daha gerçekçidir. tüm tanımların aksite ateist tanrı "tanımaz" değil tanrı diye "şey"in olmadığını "bilen" insandır. güçlüdür, tanrıya ihtiyacı yoktur, aksine "tanrının" ona ve diğer insanlara, guruplara, kalabalıklara kısaca kitleye ihtiyacı olduğunu bilir. din üzerinden nasıl oyunlar oynandığını ve insanları bir araya getirmek için doğal görünmez bir bağ olarak kullanıldığını bilir, bundan tiksinir. insanı salt insan olarak görür yada en azından böyle olmasını ister. son olarak ateizm korkulacak bir şey, ateistler de öcü değildir, sanırım beatles imagine şarkısında pek de güzel anlatmıştır benim anlatmak istediklerimi.

sürü psikolojisi

nefes
toplumun genelikle yanlış anladığı, aslında cok soylu bir davranıştır. korkma abi arkandayım sözünü pazara kadar değil mezara kadar sürdüren, sözünün sonuna kadar arkasında olan kişilerin içinde bulunduğu ileri derecede asilce olan bir erdemdir.

koyunlar için örnek,
x- abi şurda kurt var cok korkuyorum.
y- korkma cek sen otunu, kimse birşey yapamaz sana, anamdan yadigarsın sen bana ölene kadar arkandayım.
***bee.. beee.. beee

netekim kurt sürüye daldığında sürü sözünü tutar, sürünün gururu kurtulur.onlar delicesine kardeştir. pazara kadar değil mezbahaya kadar kankidirler.

insanlar için örnek,
a- şu hoca cok kıl, birgün çıkacam karşısına böle böle diyecem.
b- evet lan!
c- hatta şimdi gidelim!
d- tamam hep beraber gidip böle böle diyecez..

denir ama gidilmez.en önde giden kalleşçe satılır.arkasındakiler teker teker terkederler onu. bu adice bir sürü psikolojisidir.bunun sebebi sürü psikolojisini tam olarak kavrayamamızdan ileri gelir.
anlaşıldığı üzere koyunlar insanlardan daha asilce bir davranışta bulunurlar. verdikleri sözü tutmaktadırlar. güzel bir davranıştır. hala kıskanmaktayım..
medeni ülkelerin seviyesine ulaşabilmemiz için sürü psikolojisini iyice kavramış ve hayata geçirmiş olmamız gerekmektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol