confessions

mutant

- Yazar -

  1. toplam entry 275
  2. takipçi 1
  3. puan 9470

gün kurusu

mutant
bir malatyalı olarak konuya el atma gereksinimi duydum efendim. piyasada satılan kuru kayısı diye tabir edilen kayısılarımız hazırlanırken önce kayısıların çekirdekleri çıkartılıp kasalara doldurulur. bu işleme ’’pestil yapmak’’ denir. ama o aklınıza gelen pestille alakası yoktur. daha sonra bu kasalar ’’islim damı’’ adı verilen, penceresi olmayan, dışardan hava almayan yalıtımlı küçük bir odaya konulup odanın içinde kükürt yakılıp bir kaç gün bu odada bekletilir. bu sayede kayısının içine kükürt işlemiş olur ve bu kayısı uzun süreler bozulmadan kurtlanmadan saklanabilir.

gelelim gün kurusu dediğimiz olaya. gün kurusunda ise kayısılar islim damına konmaz, bezlerin, poşetlerin üstüne serilip güneşde kurumaya bırakılıp doğal yollarla kuruması sağlanır. lezzeti diğer kayısıya oranla daha güzel, daha doğal ve sağlıklı olsada dayanma süresi daha düşüktür. kısa sürede tüketilmesi gerekmektedir. siz siz olun fazla miktarda kayısı tüketmeyin, yoksa çırçır olup tuvaletten çıkamazsınız. ama çok seviyor ve kendinize hakim olamıyorsanız kayısıları yedikten sonra kayısı çekirdeklerini kırıp çekirdeğin içinden çıkan bademlerden yiyin. bu çekirdekler ishal olmanızı engeller.

iç çamaşırı giymemek

mutant
bu sıcaklarda yapılacak en güzel şeydir. misal ben yaz aylarında asla atlet giymiyorum. açıkcası itiraf etmek gerekirse sütyende giymiyorum. büyük rahatlık, ferahlık. bu sıcakta zaten hiç çekilmiyor. evet biraz içim belli oluyor. aman olsun sanki ne olacak ki o kadar şeyden. önemli olan benim rahatlığım.

lipsoz

mutant
yazarımız boğazına çok düşkün vede oldukça marifetli. rakıya ve mezeye olan merakıda yazdığı entrylerde aleni bir şekilde ortada. tez zamanda rakı sofrasında görüşmek üzere. sizleri de bekleriz efendim.

tahtali koyu boylamak

mutant
tahtalı antalya ilimizde bulunan ve teleferikle çıkılan bir tepedir. ama köymü kasabamı ne boktur bilmiyorum. o tepeye çıkınca tahtalı köyü boylamış ve antalyaya ayaklarınızın altına almış oluyorsunuz. haa şimdiye kadar çıktım mı? yok çıkmadım, kısmetse bu tatilde.

dört x dört

mutant
uzun yıllar haluk levent ile çalışan burak, arbak ve göktuğ haluk leventin sanat hayatının sonlarına yaklaşmasından, ortaya adam akıllı eserler çıkartamayıp birde bunun üstüne bir dünya adli olayla boğuşup tabiri caiz ise sanatcı kimliğinin içine sıçtığından sonra deniz ile biraraya gelip grubu kurmuşlar. aslında grup yeni kurulmuş bir grup değildir ama haklarında da fazla birşey yazılmamış.demekki sözlükde pek sikleyen olmamış grubu. meraklıları için söyleyeyim, grup düzenli olarak kadıköy shaft barda sahne almaktadır.

kanıt

mutant
bir önceki entryimde yazdığım yazıyı yapımcılar okumuşlar ve dizinin saatini 23:00’dan 22:00’ye almışlar. gününüde değiştirmişler cuma yapmışlar. umarım sezon başladığında da bu şekilde devam eder. bir zamanlar geceleri tvde yayımlanan kırmızı noktalı gece kuşağı dizilerin yayınlandı saat diliminden kurtulup daha izlenesi hale gelir.

oksit

mutant
#1015979
evet onunda bir ’’çok’’ dövmesi var. ilk bakışta sadece bir tanesi gözüksede dikkatli incelendiğinde değişik bir kaç yerinde daha dövmesi olduğu göze çarpıyor. misal bilekleri ve yüzük parmağındaki dövmeler.
tamam abi ilk gördüğümde tırstım yalan yok. ama gülmeye başlayınca anladım ki çok şeker bir insanmış. bu ekolden sözlüğümüzde 2 yazarımız daha var. bunlar üç silahşörler aslında. üçüde eski arkadaşlar ve çok şekerler. bilgi sözlük iftar zirvesi ’inde görüşmek üzere. allah kabul etsin. amin...

burger king

mutant
kozyatağı kozzy avm içindeki burger king beni burger kinglerden soğutmuştur. bu kadar pasaklı, üstü başı leş gibi, servis konusunda yavaş mı yavaş olan personellerin toplandığı bir acemilik kampı gibi aynı. kasa kısmında bir dünya bekleyen varken kasada sadece 2 tane personel gayet relax bir biçimde ellerini kollarını sallayarak sipariş alıyormuş gibi yaparken arka tarafta 5-6 tane eleman ya muhabbet halindedir yada başka alakasız işlerle meşguldür. bu kadar beklemenin sonunda gelen hamburgerin de genelde ekmekleri dünden kalmadır. yerseniz afiyet olsun.

bilgi sözlük iftar zirvesi

mutant
ne zaman ve nerede olacağı konusunda bir fikrim henüz yoktur. kimlerin geleceği konusunda da bir fikrim yok. olup olmayacağı konusunda ise hiç ama hiç bir fikrim yok. konuya goshenit el atarsa olay kısa zamanda bir şekil kazanır düşüncesindeyim. işte o zaman yukarıda yazan her konuda fikir sahibi oluruz.

30 temmuz 2011 bilgi sözlük kadıköy çıkarması

mutant
gecenin muhteşem geçeceği goshenit’in biberr cafenin her bir yanına bilgi sözlük yazılı kağıtlar yapıştırmasından belliydi. bu uygulama bildiğim kadarıyla ilk oldu. ellerine, fikrine sağlık. goshenit’in yaptığı diğer bir süprizde cevizlerdi.ceviz kabuğuna saklanmış prezervatifler ceviz yemek için sazanlık yapan arkadaşlara bir süpriz oldu. ama masamızdaki bir arkadaşın söylediğine göre o klasik prezervatif modellerinin devri kapanmış!
masada muhabbet kıvamlı bir şekilde ilerlerken kapından siyahlar içinde bir abla girdi. nicki oksit’miş. ilk başta korktum, az buçuk tırstım. sonra gözüme o dövme çarptı. ablanın göğsünde bir dövme vardı. giydiği elbisenin kenarından dövmenin az buçuk parçası gözüküyordu. tabi bir yandan da insan merak ediyor acaba bu dövme nerede başlıyor ? devamında ne var? diye akılda hemen bir soru işareti oluştu. ama diğer yandan da yusuf yusuf durumu var. ilk gördüğümde abladan sağlam tırstım. ama tırsmam boşaymış bizleri görünce gülümsedi beni görünce değil tabi marionun arkadaşıymış, onu gördü gelip karşıma oturdu ve muhabbeti de oldukça hoştu.gece boyunca yüzünden gülücük eksik olmadı. hatta gecenin ilerleyen saatlerinde bana dövmesini bile gösterdi, hatta ilk bakışta görünmeyen diğer dövmelerinide gösterdi yok lan yok sandığınız gibi bişey olmadı.
mekanın evsahibi instrument çok fazla konuşmasada , yada konuşmuş olabilir ama ben masanın bir ucunda o bir ucunda olduğundan duymamışta olabilirim. bir ara şarkı söylerken yanımıza girip bizimle kaynaştı o kadar. evsahipliği için ve söylediği şarkı için kendisine teşekkür ederim.
sevgili kankalarım nys ve goshenit her daim olduğu gibi yine bol neşelilerdi. çakma ışın karacanın mekanına gittiğimizde bizler iyicene kıvama gelmiştik. içkileri getiren barmen goshenit’in üzerine tepsideki içkileri devirince barmene zıplayarak kafa atmak istemiştim. ama iyikide adama kafa atmamışım. adamın suçu yokmuş. bu arada hatun sağlam oynuyormuş. 2 eylüldeki kınama mutlaka gelmesi lazım abi. herkesi tekrardan öpüp sarıp sarmaladım arkadaşlar. bilgi sözlük iftar zirvesinde görüşmek üzere.

9 temmuz 2011 midye dolma zirvesi

mutant
zirvenin adında midye dolma zirvesi yazıyor olsada sizleri yanıltmasın. masaya 100 tane midye dolma söylenmiş olsada yediğimiz midye sayısı topu topu 5-6 tanedir. gerisine ne olduğu bir üst entryde açıklanmış. bir insan evladı içkili ortama gelipde ’’abi çok acıktım, en son dün öğlen yemek yedim, hadi çabuk midye söyleyelim’’ derse o adam 80 tane midyeyi de yer arkadaşım. afiyet bal şeker olsun.
evsahiplerimiz (bkz: mariomusunsen), (bkz: zerdust boabdil) ve (bkz: operada son cinayet) çok güzel bir ev sahipliği yaptılar. buradan tekrar teşekkür etmek isterim. ayrıca çalışmakta oldukları mekanın işletmeciside çok iyi bir insan. bir teşekkürde ona olsun. kısmetse bugün akşam tekrar mekana gidebiliriz.
zirvede yeni tanıştığım nick nicki nikince ile tanışmakta güzeldi. eğlenceli kafa dengi bir adammış.
gelelim zirvenin diğer ayrıntılarına. gece sonunda az kalsın sözlük kızlarımız oldukça medyatik olacaklardı, ama direkten döndüler diyebilir, ama allahtan umut kesilmez. bakarsınız şans bizim kızlarada güler. uzun yıllardan hayalini kurduğum rusya, ukrayna sevdamdan ise goshenit arkadaşın vermiş olduğu bilgiler sonucunda vazgeçtim. çok daha ucuz ve güzel ülkelerde varmış be abi dünyada.

android

mutant
herkes bu işletim sistemini çok övüyor. bende araştırdım, güzel bir şey yapmış amcalar. tek tiksinç yanı telefon kapalıyken alarmı çalmıyor kardeşim. akşam alarmı sabah 06:30 a ayarladınız, telefonuda kapatıp uyudunuz. telefonun alarmı çalmıyor kardeşim. ya alarm saatinden önce kalkıp telefonu açmanız lazım ki alarm çalsın yada telefonu sabaha kadar açık bırakacaksınızki alarm saati gelince alarm çalsın. bu durumda tüm gece boyunca yastığınızın dibindeki o aletten gece boyu radyasyon yiyecek ve gece boyu şarjı azalan aleti sabah kalkar kalkmaz şarja takıp pilini dolduracaksınız. işletim sistemi çok takdir alsada bu sebepten ötürü android işletim sistemli bir telefon alıp almama konusunda endişeli ve düşünceliyim. umarım yakında bir uygulama çıkarda bu açığı kapatırlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol