confessions

msscat

- Yazar -

  1. toplam entry 542
  2. takipçi 1
  3. puan 14119

nubar terziyan

msscat
ermeni asıllı olması muhtemel yeşilçamın pamuk dedesi olan aktör. bir çok filmde rol alan ve ne idim ne oldum isimli bir esere sahip olan 1994 yılında hayata gözlerini kapamış kişi.

lebensraum

msscat
adolf hitler kişisinin ein volk ein reich politikasının vazgeçilmez unsuru. yaşam alanı manasına gelen kelime. ein volk ein reich ile saf ırktan oluşmuş bir devlet yaratma hayalinde ki führer, bu ırkın yaşaması için gerekli alanların kazanılmasını öngörmüş ve yayılmacı bir politika izleyerek, bugünün avrupa birliği’ne kadar giden, bir, avrupa’nın almanya’ya karşı bütünleşmesi, tek kanat olması durumlarına neden olmuştur.

bond street

msscat
kapağında, her sigara paketinde bulunan "sigara içmek size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir" uyarısı bulunan, paketi açtıktan sonra tiryakiyi kalite güvencesi başlıklı bir kağıt parçası ile karşılayan sigara markası.

bir filmi ikinci kez izlemek

msscat
çok sevgili günlük tadında bir başlıktır ama lakin benim diğerlerinden ne farkım vardır dedirten eylem.filmi ilk kez izlemek ile aynıdır zira arada tek fark vardır, çok beğendiğiniz, aklınızdan hiç silinmeyen ve ilk izlediğinizde çok uzun gelen bir sanhe veya sahneler bütünü hemen bitiverir ikinci izlemenizde. bu sanki bir dumur olmak durumudur ama yine de filmi seversiniz, arşivinizde bulundurmaktan gocunmazsınız.

boş bkz vermek

msscat
bütün bkzlar kardeştir, arasında ayırım yapan taşa döner diye açıklanabilecek başlık. ayrıca her şeyi devletten beklememek, biliniyorsa şayet bir şeyler, doldurmak, bilinmiyorsa şayet sözlük içinde ki güzel ahengi bozmamak gerekir diye de eklenebilecek başlık.

alparslan aslan

msscat
ülkücü hareketi sevmeyen, ülkücü hareketi geçin milliyetçi hareketi sevmeyen, ülkesinin geleceği konusunda endişe içerisine düşmüş kimselere dava açan, düşman olan bazı kesimin ükücü olduğunu öne sürdüğü, ülkücü değil, başka yolun yolcusu o diyebileceğimiz kişi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol