confessions

madeline

- Yazar -

  1. toplam entry 869
  2. takipçi 1
  3. puan 55245

ıssız adam

madeline
benim için hayal kırıklığına uğratan filmdir.babam oğlum gibi sağlam bi filmden sonra çağan ırmak’tan bu derece zayıf bir film beklemiyordum açıkçası.

spoiler var buralarda dikkatli okuyun..

senaryo zayıf bir kere.kurgu desen yok.ıssız adam neden o kadar ıssız?destekleyecek hiçbir hikaye yok film de.beğenilmesinin tek sebebini terk edilmiş fazla sayıda insana ve bu terkedilişlerin sebebini bilmemelerinden kaynaklanan acizliklerine veriyorum.yani ağlayan insanlar aslında filme değil kendilerine ağlıyorlar.e bu durum da, filmin ne kadar başarılı olduğunu değil aslında hayatta ne kadar başarısız olduklarını gösterir.
sonuna gelince;film de asıl acınası insan durumunda bir ada karakteri mevcut.bizse kalkıp yine ıssız adam’a üzülüyoruz.ıssız adam sorumsuz adam aslında.ve pek bir savunulacak yanı yok aslında.bırakıcaksın kendi hallerine kendi denizlerinde boğulsunlar.nitekim ada’da öyle yapıyor.

tüm bunların yanı sıra filmden nefret etmemi sağlayan yan ögelerde mevcut.adanın başarısız oyunculuğu ve ses tonu,ıssız adamın suratına yapışmış olan pis gülümseme..film de beğendiğim tek başarılı insan ıssız adamın annesi rolündeki güzide teyzemiz...o kadar doğal ve hakkını vermiş ki oynadığı rolün,gözlerimin yaşardığı tek sahne suyu masaya döktüğü sahneydi.sen büyüt o yaşa getir sudan bi sebeple sana höykürsün.olucak iş mi?ıssız adamdan daha bir nefret ettim bu sahne sayesinde.

nacizane fikirlerim bunlar filmle alakalı.kesinlikle tavsiye etmem gitmenizi.bu aralar bu kadar popüler olan bir film hakkında en azından bir fikriniz olması gerektiğini düşünüyorum.bunun nedeni ise arkadaş ortamlarında konuşurken "çok güzelmiş,ağla ağla öllmüşler" tarzı cümleler kurmamanız.
her konu hakkında insanın kendi fikri olmalı zannımca.ondan bundan duyma saçmalıklar değil.bu konuyu başka bir entry de tartışmak üzere.elveda diyor.entrymi noktalıyorum.

ben sana kuşum aslında

madeline
sezen aksunun deniz yıldızı albümünden muhteşem şarkı.
sözleri,şöyle ki:

yol arkadaşım gördün mü?
duydun mu olup bitenleri?
kıskanıyor insan bazen,
çekip gidenleri

yalnızlaşmışız iyice
üstelik de alışmışız
hiç beklentimiz kalmamış,
dosttan bile

korkular basmış dünyayı
şimdi bir semt adı "vefa"
kutsal kavgalardan bile,
kaçan kaçana

anlaşılır gibi değiliz
tek bedende kaç kişiyiz
hem yok eden, hem de tanık
esaslı karmaşa

ben sana küsüm aslında haberin yok
koyup gittiğin yerde kötülük çok
kime kızayım, nazım senden başka kime geçer
benim sensiz kolum, bacağım, ocağım yok

sen esas alemi seçtiğinden beri,
ben o saatte bittiğimden beri
dünya bildiğin gibi, dönüyor işte
uzun uzun konuşuruz birgün, son istanbul beyi ..

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol