confessions

lost kidy

- Yazar -

  1. toplam entry 908
  2. takipçi 1
  3. puan 21932

la nostra vita

lost kidy
2010 yapımı daniele luchetti filmidir. imdb notu 6.6 olan filmin başrolü yakışıklı italyan aktör elio germano dur. filmi alırken yönetmen hakkında hiç bir fikrim yoktu. bu kadar eleştirel bir film beklemiyordum. film birbirine aşık bir çiftin yatakta söyledikleri şarkı ile başlar ve eşin doğum esnasında ölmesi ile devam eder. tüketin çılgınlığından, aile içi ilişkilere, milliyetçilikten, cahil cesaretine uzanan ve daha pek çok konuya ufak ufak göndermeler yapan enteresan bir film. notuna bakmaksızın izlemeye değer bir film olduğuna inanıyorum.
-----------------------------spoiler----------------------------:
cenazede açılıştaki şarkıyı bağıra bağıra söyleyen eşin hali sizi gözyaşlarına sürükleyebilir.
-----------------------------spoiler----------------------------

habemus papam

lost kidy
nanni moretti nin yönettiği başrolünde michel piccoli’nin oynadığı imdb notu 6.9 olan film. olay papa seçimleri il ilgilidir ama entrika filan değil daha çok seçimlerimizle alakalıdır. papalık seçimlerinde başpsikoposlar oy kullanır ama çıkan sonuç tanrının seçimi olarak benimsenir. peki ya seçilen kişi papa olmayı istemiyor, bu göreve kendini uygun hissetmiyor, hayattan daha farklı şeyler bekliyorsa ne olur? oldukça etkileyici bu filmde özellikle kadın olan psikologla yaptıgı konuşmalardan sonraki seçimleri ile papanın seçimleri etkileyicidir. güldürüp, ağlatıp, düşündüren bir film. bir din adamı tanrının isteği olarak adlandırılan bir göreve bile başkaldırabilirken biz neden bu hayatı yaşıyoruz sorusu ile başbaşa kalır seyirci.

akciğer

lost kidy
teki alınması halinde kalan tekte vücud için yeterli olabiliyormuş. alışma süreci zorlu da olsa kalan organ genişleyerek ve performansını arttırarak olabildiğince eksiği kapatıyormuş. (kaynak: hacettepe universitesi hastanesi)

the tree of life

lost kidy
2011 yapımı terrence malick filmi. imdb notu 7.2 olan film izlenmesi zor filmler katagorisinde kendine üst sıralarda yer bulmuştur. filmin kadrosunda brad pitt, sean penn, jessica chastain gibi usta oyuncular yer almaktadır. farklı bir görsel şölen olarak izlenmeli, izlemeden önce mümkünse film hakkında okumalar yapılmalıdır. yok ben oturayım herşeyi anlayayım derseniz dünyanın yaradılışı, dinazorlar, evrim vs vs hakkında baya birşeyler keşfetmek ve tüm bunların aile içindeki durumlara göndermelerini okumak zorunda kalırsınız ki, hala buna gerek var mı diye düşünürüm. ileride muhtemelen kült filmler arasında adı anılacağı için az biraz sinema ile ilgisi olan ve/veya bu konuda ben çok şey biliyorum diye hava atmak isteyenlerin kaçırmaması gereken film, onun dışında izlememek sadece görüntü kalitesi anlamında kayıptır ama 139 dakikanızı enfes görüntülerle geçirmek isterseniz izleyiniz. izledim, pişman değilim.

the walking dead

lost kidy
yine bir felaket senaryosu, yine zombiler, yine ele geçirilen şehirler, aşk, ihanet vs vs pek çok klişeyi içinde barındıran dizi.
-----------------------------spoiler----------------------------:
son bölümünde bilin bakalım ahırdan kim cıkıyor
-----------------------------spoiler----------------------------
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol