confessions

ladycapulet

- Yazar -

  1. toplam entry 528
  2. takipçi 1
  3. puan 13400

baba kız ilişkisi

ladycapulet
işte bilirsiniz baba kız ilişkisi ayrıdır falan filan. şimdi bunu 3 yaşına henüz girmiş minik kuzenim üzerimden örneklemek isterim:

anne: kızım, hadi annem şarkısını söyle?
y: baba, baba, babam, baba, cacım babam (canım babam),...

gümüş alyans

ladycapulet
altının erkeklere haram kılınmış olması sebebiyle kullanılan alyans çeşididir. kesin bunun arkasında da kıskanç bir kadın yatıyor. dur lan hemen günahımızı almayayım! bunun arkasında uyanık bir kuyumcunun yatıyor olması ihtimali de var sonuçta!

e-vize

ladycapulet
dışişleri bakanlığı tarafından 17 nisan itibariyle uygulamaya konan yeni vize kolaylığı.

nasıl oluyor dersen: bazı ülkelerin vatandaşları artık evlerinden oturdukları yerden türkiye’ye giriş için internetten başvuru yaparak, anında parasını ödeyerek vizesini alacak kardeşim. anladığım kadarıyla bir barkod numarası gibi bişey esasen ve çıktısını alıp ülkeye rahat rahat girion.

daha ayrıntılı bilgi istersen, şuraya lütfen:

http://www.mfa.gov.tr/turkiye-ye-seyahat-e-vize-ile-artik-daha-kolay.tr.mfa

www.evisa.gov.tr

yaz

ladycapulet
23 nisan itibariyle gelmiş bulunan mevsim. dün merkezde yürürken dahil daha pek çok insanın binaların gölgesinden yürümeyi seçmesiyle "gelmiş, yaz gelmiş" dedirtti. artık güneş gözlüğü takmadan, hatta yüzünüze güneş kremi sürmeden çıkmayınız dışarı. misal ben bugün gözlüğümü evde unutmuşum, sanırım güneşin ilk ışınlarıyla kırıştım gözlerimi kısmaktan.

hayır, sızlanan bizdik nerede bahar, nerede güneş diye, kabul; ama azcık alıştıra alıştıra geleydin iyiydi sevgili yaz.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

ladycapulet
sana göre tatil, bana göre iş günü, ama tüm çocuklar için bayram..yurtiçindeki kutlamalarda durum nedir şu an bakmadım ama yurtdışı temsilciliklerimizde kutlamalar/hazırlıklar epey iyi durumda.

bir çalışanımızın kızı (4 yaşında) kaç gündür bayramı bekliyor, babasına her gün bugün de mi bayram değil diye soruyormuş uyandığında..

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol