confessions

kerolman1

- Yazar -

  1. toplam entry 16
  2. takipçi 1
  3. puan 281

the good place

kerolman1
Netflix'de yayınlanan öbür dünya temalı dizi. Komedi tabanlı ve 20 dakikalık kısa bölümlerden oluşması akıllarda çerezlik bir dizi olduğu düşüncesini oluşturabilir ama aslında içerisinde oldukça tutarlı felsefi eleştiriler barındırmaktadır. Ahlak konusu çoğunlukla immanuel kant'ın düşüncelerinden oluşur.

Ayrıca fazlasıyla orijinal karakterlere sahiptir. Gördüğünüz ilk andan itibaren bu nasıl karakter diyeceğiniz kişi ise jason mendoza'dır.

felsefe yapmak

kerolman1
insanların çok basite indirgediği, oldukça fazla yetkinliğe sahip olma zorunluluğu barındıran bir eylem. Tamam herkes düşünür, sorgular ama bununda bir kalitesi vardır. Kalitesiz sorgulama bu sınıfa dahil değildir.

immanuel kant

kerolman1
Yalan konusunda oldukça katı düşüncelere sahip olan filozof. Yalan söylemenin hiçbir şartta, hiçbir durumda.. kısacası hiçbir zaman etik olmayacağını iddia eder. Her şeyi en uçta yaşadığı için düşüncelerini çok ciddiye almamak gerek.

platon

kerolman1
Mağara alegorisi ve ve ütopik devlet tasviri ile tanınır. Tasarladığı devlet şeklinde sanatı yasakladığı için sanatçılar tarafından pek sevilmez, seviliyorsa da sevilmemesi gerekir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol