confessions
  1. toplam entry 347
  2. takipçi 1
  3. puan 14078

öğretmenler günü

kendimi kendim savunacagim
değerli öğretmenler, gününüzün bitmesine 1 saatten az kaldı malesef. daha nice mutlu öğretmenler günleri sizlerin olsun. yalnız, öğretmenlerin emekleri sadece bir günde hatırlanacak kadar az değildir, o yüzden bir güne sığdırmaya çalışmayalım bu öğretmenleri hatırlama olayını. onlar bizim heykeltraşımızdır bir nevi. bir kayadan bir heykel çıkarıyor onlar, bir mermerden bir adam bir kadın, bir insan çıkarıyorlar onlar. biraz da onların ellerinde şekilleniyoruz yani. ellerinize sağlık öğretmenlerim yetiştirdiğiniz her iyi insan için.

tıbbi ve aromatik bitkiler

kendimi kendim savunacagim
halk tababetinde çok eskilerden beri bazı hastalıklara şifa vesilesi olması dileğiyle kullanılagelen çeşitli bitkiler vardır. bunların bilgileri günümüze kadar gelmiştir ve artık günümüzde bu bitkilerin şifa özellikleri bilimsel olarak da araştırılmaktadır. bu bitkilere genel olarak tıbbi ve aromatik bitkiler denilebilir. doğada bulunan bütün bitkiler az ya da çok bir şeylere faydalı olarak yaratılmışlardır. tıbbi ve aromatik bitkiler, bu faydalı özellikleri öne çıkan türlerdir. kış aylarında grip veya nezle olduğumuzda kullandığımız ıhlamur, adaçayı, kekik, nane, limon, zencefil vb. bunlardan birkaçıdır.

mehmet ağar

kendimi kendim savunacagim
susurluk davası kapsamında tekrar yargılanacak olan eski vali, eski emniyet genel müdürü,eski dp genel başkanı. şöyle ki; danıştay idari işler kurulu, mehmet ağar’ın ’’susurluk davası’’ kapsamında emniyet genel müdürü olduğu dönemle ilgili ’’suç işlemek amacıyla örgüt kurma’’ suçundan yargılanması yönündeki danıştay 1. dairesi’nin kararına yapılan itirazı reddederek, kararı onamış.

bir sözlüğü bile idare edemeyen bilgiç

kendimi kendim savunacagim
sözlüğe katkısı, sadece üye sayısını dolgun göstermek olarak kalan bilgiçlerin üzerine yapıştırılabilecek yafta.

istatistikten (tüik) alınan aşağıdaki bilgilere göre;

toplam bilgiç sayısı: 3394

bugun sozluge giri$ yapan uye sayisi : 77

yani sözlüğü idare eden bilgiçlerin oranı yaklaşık 22/1000

kalan 978/1000 kişi bir sözlüğü bile idare edemeyen bilgiçler safında yer almaktadır.

bu oranın sabit olmadığı aşikardır fakat bu oranın çok da artmadığı görülmektedir.

hz muhammed i eleştirmek

kendimi kendim savunacagim
bu başlık altında okuduğum bazı yazılar, kaş yapayım derken göz çıkarma eylemine uyar tarzdadırlar. her insan bir şeyleri savunabilir, bunu yazıya da dökebilir. ama bunu insaf sınırları içinde ve birilerini rencide etmeden yapmalıdır.
eleştirmenin doğal bir hak olduğu savunulabilir, fakat eleştirirken kimi, neden eleştirdiğimizi iyi bilmeliyiz. yoksa haddimiz olmayarak peygamberimizi de atatürk’ü de eleştirmeye kalkarız ki bu ancak bilinçsizlikten ileri gelebilir. bu konularda bilinci olan insanların kaplerinde yer sorunu olmadığını, peygamberimizi de, atatürk’ü de kalplerinde bir yerlere koyduklarını ve onları sevdiklerini biliyorum.

kotalı adsl kullanıcısı

kendimi kendim savunacagim
kotalı bir adsl kullanıcısı isen ve aynı zamanda bu kotalı interneti öğrenci olan 2 arkadaşınla birlikte kullanıyorsan, internet sadece, msn de yazışmak (videosuz o da), gazete ve sözlük okumak ve tez ödevi araştırmak için yaratılmış bir şey gibi geliyor insana. bir sürü aktivite gibi gelebiliyor bütün bunlar ama ben bol bol mp3 ve video indirmek istiyorum ya...

barış manço

kendimi kendim savunacagim
belki de bir nesil çocuğun, iyi bir şeyler öğrenmesine yardım etmiş yegane insanlardan, rahmetle anılası abimiz.

vefatının üzerinden 9 yıl geçmesi bir şeyi değiştirmiyor, özlüyorum ben çocukluğumla birlikte onu. bu yıl da yine gözlerim dolu dolu hatırladım barış abiyi.

trt’de yaptığı programda, her hafta dünyanın değişik yerlerini izlerdik onun sayesinde. çocukların ve dahi yetişkinlerin (7 den 77 ye) oralar hakkında, onun sayesinde, temel coğrafi ve kültürel bilgisi olmuştu. günümüz "acun firarda" türlerinin babasıdır yaptığı bu program.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol