confessions

hayyam

- Yazar -

  1. toplam entry 33
  2. takipçi 1
  3. puan 6447

fuat kozluklu

hayyam
kendisi son olarak 24 haber kanalinda modöratör olarak görev yapmaktadir. muhabirlikten yetişmedir yayinda konuğuna yumruk atmiştir bir dönem ntv washington temsilciliğini de yapmiştir

bilge kral

hayyam
bosna-hersek devletinin ilk cumhurbaşkanı aliya izzetbegoviç’in meşhur lakabıdır. kendisi aynı zamanda birçok felsefî kitap yazdığı için, kendisine bu lakap layık görülmüştür. türkler arasında bilge kral kullanımı izzetbegoviç için yaygındır. kendisinin krallıkla hiçbir ilgisi olmadığının, bosna-hersek halkının %90’ından fazlasının oyuyla cumhurbaşkanı seçildiğinin bilinmesi gerekir.
bütün dünyada büyük bir yankı uyandıran en önemli eserleri 1970 yılında kaleme aldığı “islam bildirisi” (manifestosu) ile 1980 yılında tamamladığı “doğu ile batı arasında islam” adlı kitaplarıdır.

fransız aydını henry levi’nin deyimiyle: “avrupa bosna’da öldü.” yani avrupa’yı bosna’da öldürürken aliya şöyle diyor: “ben avrupa’ya giderken kafam önümde eğik gitmiyorum. çünkü çocuk, kadın ve ihtiyar öldürmedik. çünkü hiçbir kutsal yere saldırmadık. oysa, onlar bunların tamamını yaptılar. hem de batı’nın gözü önünde; batı medeniyeti adına.”

“hayat kısa değil, ben onu uzun buluyorum.” diyen, islam dünyası için bir model lider olan bilge kral aliya izzetbegoviç, 78 yaşında 19 ekim pazar günü hakk’a yürüdü.


capa tıp fakültesi

hayyam
benim bir arkadaşımın okuduğu fakülte. 6 sene önce birinci sınıfta idi son aldığım duyumlara göre simdi ikinci sınıftan ücüncü sınıfa geçme durumunda imiş. geçmezse şutinggg olacak anlaşılan....
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol