confessions

hainevlatokkes

- Yazar -

  1. toplam entry 101
  2. takipçi 2
  3. puan 5587

gece gelen şiddetli yalnızlık hissi

hainevlatokkes
"her şey yolunda gidecek." umuduyla sabah kalkarsın. tek dileğin mutlu olmak, sevmek ve sevildiğini hissetmektir. lâkin gece öyle bir çöker ki üstüne. karabasan misali, avazın çıktığı kadar bağırsan da nafile. yalnızsındır. başını her koyduğunda o yastığa, bir kokuyu özler durur bedenin. belki yanında nefes alan bir varlık ister, bir ses ister. uyumak en büyük çaredir. zamanı ancak öyle öldürebilirsin. ne demiş büyüklerimiz, "zaman her şeyin ilacı."

peki ya oğuz abimiz ne demiş; "zaman her şeyin ilacıysa fazlası intihara girmez mi?"

girer abicim.

ne alkol uyuşturur beynindeki özlemi, ne de uyuyabilirsin içindekiyle. dünya, savaşman gereken bir yer olmuştur artık. eskisi gibi gülemezsin, eskisi gibi ağlayamazsın artık. duyguların çekilir bedeninden, tıpkı ruhun gibi. hissizleşirsin. yaşananlara anlam veremezsin belki. ölmeyi de beceremezsin.

yaa işte o derece boktandır gecenin yalnızlığı ve yalnızlığın gecesi. güneş doğmaz, kuşlar ötmez. alabildiğine karanlıktır. o kadar karanlıktır ki, gözün bile alışmaz.

duygularını göstermeyen oğlak kadını

hainevlatokkes
sizin için yanıyor olsa bile, siz en ufak şüphelenmezsiniz. çaktırmaz, duygularını öyle bir saklar ki. baskılar içinde yanıp tutuşan aşkını. özlese bile hissettirmez. ama vermek istediği mesajları da tam verir. eğer bir oğlak kadınını tanışıyor iseniz, sizi aşık eder. ne olduğunu anlamazsınız. başta çekici gelmeyebilir. lâkin tanıdıkça sizi kendine bağlar. kısacası geçmişler olsun sevgili sözlük yazarları. herkese gücüm yeter ama oğlak kadınına işlemiyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol