confessions

gottacatchemall

- Yazar -

  1. toplam entry 390
  2. takipçi 1
  3. puan 49022

ermeni soykırımı iddiası

gottacatchemall
cok onemli kayıtlara tamamen tarihi belgelere dayalı bir ornekle bu duruma bir ornek verecegim geri kalan iddia uzerine dusunmek kisilerin insiyatifine birakacagim.
fransa nın resmi olarak iddiasina gore 1 milyon 500 bin ermeni olduruldugu iddia ediliyor(iddia diyorum varsayım bile degil).fakat o doneme ait belgeler incelendiginde(cesitli ulkelerden edinilen belgeler) tam kesinlik olmamakla beraber o donem ermeni nufusu 1 milyon 250 bindir.

edit:masallah oyle bir soykırım yapmısız ki butun nufusun tamamından fazla insan oldurmusuz ve bunun usutune su an nufuslu bir ermenistanında olmasını saglamısız! ben burada bir korkuya kapıldım:
bu ermenistanda kimler yasıyor?

dijital şizofreni

gottacatchemall
gunumuzde gelisen teknolojik ilerlemenin sagladıgı hızlı iletişimin(bilgisayar,internet)insanlarda bagımlılık yapması sonucunda gercek hayatta bu hızı bulamamaları sonucu sinirlenmelerine, strese girmelerine yani gundelik hayata ayak uyduramamalarına sebep olması durumuna verilen addır. bir nevi dijitallesmenin insan bunyesinde yarattıgı yabancılasma, ice kapanmadır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol