confessions

floydian

- Yazar -

  1. toplam entry 2839
  2. takipçi 2
  3. puan 41121

independence

floydian
şahane bir kurtköy akşamında evimde misafir ettiğim jedi. erinmeden ta mecidiyeköyden kurtköye geldi gecenin bir vakti. rakı-meze bi ton şey konuşuldu eğlenildi. evdeki köpeğinden ayrılamadığından mütevellit tüm ısrarlara rağmen geriye döndü ama. fakat sayın jedi, hiçbişeye acımam da o kadar yola verdiğin taksi parasına acırım, bilen bilir taksisiz bi yere gitmez jedi. sabiha gökçen otobüsüyle gel desem de yemedi işte ne yapalım . iki kişi bi büyük devirmenin yanı sıra o şarabı da nasıl içtik anlamış değilim henüz, biraz daha ayılınca hatırlarım heralde. zaten hala evlilik haberini facebooktan öğrenme siteminden sonra insan nasıl içtiğini de anlamıyor, değil mi sayın jedi?

buzbag rezerv

floydian
yudumlamış olduğum 2004/50794 no´lu rezervin tadı şukela olan şarap. 2004´te üretilip 2007´de şişelenmiştir ve 3 sene de orta seviyedeki fiyatlı bir şarap için yeterlidir. içimi de meyveli şaraplar kadar yumuşaktır.

3 mayıs 2008 louandreassalome floydian evliligi

floydian
canımdan çok sevdiğim lou´mla hayatlarımızı birleştirme kararımız, eğer başka birileri elini çabuk tutmazsa sözlüğün ilk evliliği olacaktır.

yer: beşiktaş evlendirme dairesi
saat: bilahare açıklanacaktır

tanışmamıza vesile olan sevgili independence başta olmak üzere tüm sözlük ahalisini aramızda görmekten mutluluk, sevinç, coşku ve daha bir dolu şey duyarız.

(bkz: 3 5 8)

kadavra kokusu

floydian
insanların kadavradan bayılmasını sağlayan koku olduğu söylenir ama ben bu kokudan bayılan görmedim, ayrıca bu kadavralar belki herhangi bir yakınları çıkar da "durun lan ne yapıyosunuz?" der diye ve formol dokuları koruyabilecek düzeye ulaşana kadar 6 ay bu maddenin bulunduğu bir havuzda tutulur ki siz de dursanız kesif kesif kokarsınız. bir anatomi pratiğinden sonra insan leş gibi kokuyorsa 6 ayda ne olmaz.

the departed

floydian
çok büyük oyuncularla çekilen güzel film. ayrıca "departed"ı köstebek diye çevirerek de çevirmenlerimiz geçmiş, ölmüş anlamındaki bir kelimeyi katletmiştir çünkü irlanda lehçesi başkadırve bu dilde ölüme giden bir anlamı vardır ki filmi izleyenler kolaylıkla bağdaştırır. filmin soundtrack´i de oldukça başarılıdır zannımca, hele tango parçası vardır ki aman aman...

tdk

floydian
amblemindeki d´nin çember kısmının içinden geçen t´nin ucuyla bize işte böyle sokarız götünüze de konuşup yazamazsınız türkçe´yi bize sormadan mesajı vermek isteyen kurum.

http://img139.imageshack.us/img139/1172/logond0.jpg
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol